#
#
SÜPER LİG
  1. TAKIMLAR
    O
    Av
    P
  1. Tamamını Göster »
SÜPER LİG
Bosna-Hersek ve İsviçre vatandaşı olan Izet HajrovIc, Türk pasaportu almak için İsviçre pasaportundan feragat etti
07/01/2014 - 07:15
Sarı-kırmızılılar yeni transferine dün kavuşurken Izet Hajrovic G.Saray'da oynayabilmek için büyük bir fedakârlığa imza attı. 
 
İsviçre doğumlu olan ancak ailesinin doğduğu toprakları seçip Bosna Hersek Milli Takımı'nda oynayan 22 yaşındaki oyuncu yabancı kontenjanını aşmak için büyük çaba sarfetti. G.Saraylı idareciler, oyuncunun ailesinin bir kısmının daha önce Türkiye'de yaşaması ve Türk pasaportları olması nedeniyle bu haktan faydalanması için girişimlerde bulunurken bu kez karşılarına oyuncunun İsviçre ve Bosna Hersek vatandaşlıkları bulunması engel olarak çıktı. 
 
Kurallara göre en fazla iki ülkenin pasaportuna sahip olunması nedeniyle Cimbom'un planları bir anda yarıda kaldı. Fakat burada devreye girerek 'Çocukluk hayâlim' dediği G.Saray'da oynamak için doğduğu topraklar olan İsviçre'nin vatandaşlığından çıkmayı kabul eden Hajrovic bundan sonra hem Bosna Hersek hem de Türkiye pasaportuna sahip olacak. 
 
Brezilya'da yapılacak 2014 Dünya Kupası'nda da Bosna-Hersek Milli Takımı formasını giyecek olan oyuncu, bundan sonra hayatı boyunca doğduğu ve ailesinin de yaşadığı İsviçre'ye gidebilmek için vize almak zorunda kalacak. 
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Elektrikli kargo bisikleti alanında dikkat çeken Finlandiya merkezli Ouca Bikes, hazırladığı seçenek...