#
#
Galatasaray'da başkan Dursun Özbek'in yönetimini yenilemek ve güven tazelemek için aldığı erken seçim kararında evdeki hesap çarşıya uymadı.
21/01/2018 - 01:55
''Baskın basanındır'' sonucunun oluştuğu Galatasaray SK Olağanüstü Genel Kurul'da Dursun Özbek yönetimi seçime hızlı girip 6 sandıktan fark yapsa da, 7. sandıktan sonra çıkan oy sonuçları Mustafa Cengiz lehine farkı kapatıp fark açtı ve Dursun Özbek'in karşısında başkanlığa taşıdı.
 
Mustafa Cengiz ve ekibi, Galatasaray Spor Kulübü'nün 37. başkanı ve yönetim kurulu olarak seçilirken, duayenler ve spor medyasının otoriteleri bu seçim sonucunu 113 yıllık kulüp tarihinde bir statükonun iflası ve devrilmesi olarak yorumladı. Daha önce her seçimde bir şekilde ''Derin Galatasaray'' adı altında kulübü elinde tutmaya çalışan güç bu seçim sonucu ile taca çıktı. Her zaman Galatasaray Liselilerin de seçimlerde Derin Galatasaray'dan yana tavır alır kanaati de bu seçimle beraber tarihe gömülmüş oldu. 
 
20 Ocak 2018 Cumartesi günü Galatasaray Lisesi Tevfik Fikret Salonu'nda 10:00'da başlayan ve akşam saatlerinde 20:00 sularında sona eren kongreye dair twitterdaki tweet zincirimizi takip edebilirsiniz.
 
 
Statükonun İflası
Galatasaray'da statükonun en net ve güç gösterdiği yerlerden biri olan Sicil Kurulu'nda kulübe kimlerin üye olup olmayacağına bir muhtar edasıyla karar veren ve bu gücü nerden aldıkları bilinmez dense de aslen işte gücü Derin Galatasaray'dan, ''Abilerinden'' bulanlar her seçimi kontrol etmeye, Başkan işaret etmeye ve üyelerin, özellikle gençlerin kime oy vereceğine karar vermeye çalışıyorlardı. Son başkan Serdar Eder'in, camiadaki lakabıyla ''Çene Serdar''ın bu seçim öncesinde listeleri ve kişileri yönlendirdi, manipule ettiği iddia edildi. Ancak bugün seçimde ibre 7. sandıktan sonra dönünce ve Mustafa Cengiz'in başkan olacağı anlaşılınca salondakilerin bildirdiğine göre Sicil Kurulu Başkanı ilk gidenlerden biri oldu.
 
 
Bu Galatasaray'da köhnemiş ve suyun başını tutmaya çalışan ''Abici kliğin'' çökmesi anlamına geliyor.
 
 
Dimyat'a pirince giderken evdeki bulgurdan olmak
Dursun Özbek, baskın seçimle ve bu seçimde başkanlığını perçinleyerek, seçimde seçilecek başkanın 3.5 yıllığına seçildiğini seçimden önce dayatarak bir plan kurdu ama en sonunda elindekinden oldu. Spor medyası bile tamamen ters köşe oldu. Tahmincilerin hepsi yanıldı. Dursun Özbek fark yapar diyenlerin seçim sonuçlarınaı yorumlarken ''Hatalı tespit yaptım, kendim özeleştiri yapmalıyım'' diyeni azdı. Olmadı değil ama azdı. 
 
 
''Tüydüler'' lafı pahalıya patladı
Dursun Özbek'in ''seçimden 6 ay önce seçim yapılsın isteyenler bugün ortada yoklar, tüydüler'' lafının karşılığı ağrı oldu. Camiada büyük tepki gören Özbek, seçimden iki gün önce bu lafını yalanlasa ve çevirmeye çalışsa da tepkilerden kurtulamadı. Bu laf bir anlamda ipini çeken son laf oldu.
 
 
Mustafa Cengiz, tarihi seçimle başa geldi
Camianın uygun bulmadığı erken seçim kararına rağmen 20 gün kala adaylığını koyan ve hazırlık yapamadan seçime giren Mustafa Cengiz, kararlı bir duruş ortaya koyarak Galatasaray SK'daki demokrasiyi güçlendirdi. Kaybetse kazanan olacaktı. Zira duruşu ve söylemleriyle, genel kurullardan alışık babacan, mert, dobra çıkışlarıyla kendisini tanımayan geniş kalabalıklara da kendini göstermiş oldu. Şimdi artık başkan ve hünerini göstermek için kılıçları kuşanması gerekecek.
 
 
İşte Başkan seçildikten sonraki ilk sözleri:

  • ''Mevlam neylerse güzel eyler. Her şeyin hayırlısı olsun. Çok samimiyetle söylüyorum bunu. Bugün burada bir ilki yaşattınız''
  • ''İlk defa burada Galatasaray Başkanı girdiği seçimi kaybetti. Bugün burada bir çığır açtınız. Sizler gibi sıradan bir Galatasaray neferiyim. İnanın ki sizlerin temsilcisiyim. Sİz ne iseniz ben oyum. Tüm gücümü enerjimi vermeye geldim.''
  • ''Açık, şeffaf bir Galatasaray dedik. Öyle de olacak. Doğruların realize edildiği bir Galatasaray olacak. Sizlerle beraber varız. Siz olmadan ben bir hiçim.''
  • ''Bana oy atmayanların da başkanıyım. Buradan açıkyüreklilikle söylüyorum. Beni tanıyanlar bilir. Bana oy atmayanların da kalbini, desteğini almaya çalışacağım.''
  • ''Galatasaray'da artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak....''

 
 
Üçlü Çekmek Başka Bir Şey
Camialarda başkanların vakur duruşu önemli. Taraftara yaranmak ile taraftar başkan olmak arasında ince bir çizgi var. Galatasaray'da yönetici ve sonra Başkan olana kadar hiçbir Galatasaray maçına gitmemiş Dursun Özbek'in seçime 1 hafta kala seçim davetleri ve kokteyllerde kürsüden kitleye seslenme çabası ve Cimbombom diye bağırma nidası kendi içinde mizahi bir ortam yaratınca bu taraftara yaranmak olarak algılandı. Taraftar-başkan formu oluşturmadı.
 
 
Seçimde Mustafa Cengiz ve ekibi iktidarı alınca ilk işleri kürsüden 3'lü çektirmek oldu.
 
 
Resmi olmayan sonuçlar
▪️ Dursun Özbek 1623
▪️ Mustafa Cengiz 1703
▪️ Beyaz Liste 8
▪️ Oy Farkı 80
▪️ Geçersiz 101
 
Kutlama zamanı
 
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
SON DAKİKA - 7. Sulh Hukuk Mahkemesi, Galatasaray’a kayyum atanması ile ilgili açılan davayı reddetti.
 
— Mustafa Cengiz yönetimi görevine devam ediyor.
 
8) 8)
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Baskan o koltukta hala oturabiliyorsa bunu taraftar destegi ve Fatih Terim'e borcluydu. Ama su aciklamalarindan sonra güle güle diyebiliriz kendisine.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Mustafa Başkan iyi bir insan,Fatih Terim bence artık hedef büyülttü, bu şekilde saçmalayacak biri değil çok akıllı bir adam, bu hataya düşmez,bence artık başkanlığa oynuyor.Lise müsaade eder mi bilmiyorum buna, Galatasaraylı arkadaşlar daha iyi bilir lakin bir Galatasaraylı olsam ( Allah korusun [emoji3] ) Mustafa Cengiz yerine Fatih Terimi isterdim.Mustafa Cengizi kötülemek için söylemiyorum.İyi bir insan bence ama Galatasaray başkanı olacak adam mı bence değil.Açıklamasında fikir ayrılığı olmaz bizde , fikir ayrılığı olursa yollar da ayrılır dedi, 10 dk geçmeden inkar etti :)) .Ozan Kaçmaz dedi Kabak' a .Sevimli birisi kendini.Oturup rakı içsen sohbet etsen keyif alır iyi vakit geçirirsin ama Galatasaray başkanlığı oturmuyor bence
 
Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
mustafa cengiz: burası fikir kulübü değil. galatasaray'da fikir ayrılığı olmaz. yönetim kurulu bir karar verir, herkes buna uyar.
----------------------
 
terim'in böyle bir had bildirimine çok ihtiyacı vardı.. umarım gereken dersi almıştır ve bundan sonra sadece takımla ilgilenir..
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Bozmadan devam başkan, yamyamlara rağmen.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Baskan istifa edecek diyenler var.. Fatih Hocayi yollayacak diyenler var.. ne Arda turanmis..
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Bi cisim yaklaşıyor...
 
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.

"körfezlee" dedi ki;

 
Futboldan anlamayan adamlar bu işe niye bulaşır bende onu anlamam Aziz Yıldırım'ı takdir ederim mesela çekirdekten gelme futbol şube sorumluluğu filan yaptı.Yıldırım Demirören'de öyleydi Bizim eski başkan'da dibe vurmamızı sağlayan şahıs'da çekirdekten gelip iflas bayrağı açtırdı. Dursun Özbek ve öncesi başkan Ünal Aysal'da Gs camiasını uçuruma sürükledi. Az önce Td haberlerde okudum Mayıs'da tekrar adayım diye görüş belirtmiş Gs camiası lise'den ayrılmadıkça çok sıkıntı yaşar.

aslinda futboldan zerre anlamadanda baskanlik yapilabilir ama anlamadigini bileceksin. benim asil sorunum futboldan anlayabilme kapasitesi kit olan adamlarin futbol subesinin basina getirilmesi. zaten subelerin basina ne diye secilmisler getirilir onuda bilmiyorum.
 
dünyanin en büyük sirketlerini 6 kisi yönetirken bizim kulüpleri 15 kisi yönetiyor.
 
bir baskan secersin bir tane finanstan sorumlu biri. bir pazarlamadan vs sorumlu birini gerekiyorsa 2 tanede daha yönetici olur kulübün organizasyonuyla bir nevi isleyisiyle ilgilenen, personel müdürüydü, it departmaniydi vs buna bagli olur bir tanede gerekiyorsa yasal konularla falan ilgilenen, uefa vs ile irtibatta olan dis iliskilerden sorumlu yöneticin olur. geri kalan herkes kulübün maasli görevlisi olur. futbol subesinin basina birini getirirsin adamin cvsi scoutingden, uzun süreli planlamaya bir cok konuyu kapsar, belli bir maas verirsin birde haliyle koydugun hedeflere göre adama bonus verirsin. adamda isini yapar.
 
bizdeki futbol sube sorumlulari en iyi ihtimal futbolcudan anliyor ve en fazla a takimin olusturulmasiyla ugrasiyor alt yapiyaysa baska yönetici bakiyor bu ikisini birbirinden ayirmanin mantigi olmadigi gibi kulübün üyeleri arasinda futbol alt yapisi üzerine tecrübesi olan kac kisi vardir? varsa bile bunlarin kaci yönetici olabilecek durumdadir?
 
adamin cocuk yetistirmeden zerre haberi yok ama sen tüm kulübün alt yapisini ona emanet etmissin oda ezbere gidiyor eski futbolculari alt yapi antrenörü yapip oradan futbolcu cikmasini bekliyor.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Ensar Vakfı Resmi Spnsoru GSM şebekesi ile olan anlaşma nedir?
 
Dakika başı Tv kanallarında sürekli gösterilmektedir.
 
Lanet olası Dursun anlaşılan giderayak bir kazık daha atmış iblis.
Sürekli reklamda da Ali Sami Yen sömürüsü yapılıyor
Yeni başkan da bu durumdan rahatsız değil heralde Ensar Sponsoru ile olan bu mikrobik anlaşma sonlandırılmadığı sürece lisanslı kibrit bile almam akıllarını başlarına almalı artık birileri!
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Önceki Yorumlar
Teknoloji devi Apple, kısa süre önce bünyesine bir şirketi daha dahil etti. Bu sefer Kanada merkezli Inductiv...