#
#
UEFA Avrupa Ligi son 32 turunda Lazio'ya konuk olan Galatasaray'ın taraftarları, İtalya'da siyasi polemik yarattı. Bir muhalefet lideri, Sarı-kırmızılı taraftarların karmaşa yaratmasına göz yummakla suçladığı içişleri bakanı, vali ve emniyet müdürünün istifasını istedi.
26/02/2016 - 15:33
Galatasaray taraftarları, Pazartesi gününden itibaren başkent Roma'ya gelmeye başladı. Roma Emniyeti'nin belirlediği gibi aralarında Ultraslan grubunun da olduğu 600 kadar destekçi, maç öncesi Piazzal del Popolo'da buluştu.
 
Burada sloganlar eşliğinde sarı-kırmızı meşaleler yakan ve kağıt bombalar (torpil) atan taraftarlar, daha sonra Villa Borghese'ye giderek, Roma Belediyesi tarafından kendilerine tahsis edilen belediye otobüslerine bindi. Polisle kısa bir gerginlik yaşayan Türk taraftarlar yüzünden bir süre trafikte aksama yaşandığı da kaydedildi. Polis kortejinde 6 otobüsle Olimpiyat Stadı'na getirilen taraftarlar, camlardan dışarı sarkarak tezahüratlar yapmaya ve meşaleler yakmaya devam etti.
 
''ACİZLER, İSTİFA EDİN''
Bu arada, Türk taraftarların yarattığı karmaşa nedeniyle muhalefet liderlerinden Matteo Salvini, İçişleri Bakanı Angelino Alfano ve yetkilileri eleştirerek, istifaya çağırdı. Aşırı sağcı parti Kuzey Ligi'nin lideri Salvini, Twitter hesabından paylaştığı iletide, ''Türk taraftarlar, Roma'da dolaşarak fişek ve kağıt bomba atıyor. Alfano, vali ve emniyet müdürü uyuyor mu? Acizler, istifa edin'' diye yazdı. 
 
 
Yine muhalefetteki İtalya'nın Kardeşleri (Fratelli D'Italia) partisi lideri Giorgia Meloni de Facebook hesabından Bakan Alfano'yu eleştirerek, ''Türk taraftarlar Roma'da kağıt bombalar atıyor. Bakan Alfano, geçen yıl Feyenord taraftarlarının İspanyol Merdivenleri'nde yaptığını yapmalarını mı bekleyeceğiz, yoksa bir şeyler yapacak mıyız? Kendi evimizde onların yönetmesine izin vermeyelim'' mesajını paylaştı.
 
 
Türklere gösterilen tavır
Öte yandan Lazio maçına gelen Türk taraftarlara karşı takınılan sert tavır, insanların maça giremeyecek kadar stadyum dışında bekletilmesi büyük tepki çekti. LigRadyo'ya bağlanan bir taraftar Roma'da yaşananları anlattı:
https://soundcloud.com/ligradyo/mehmet-ayan-kerem-arguden-yayin-kayit
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Yazılım devi Microsoft, kısa süre önce önemli bir dönüşümün haberini verdi....