#
#
38 yaşındaki Bosnalı oyuncu Hasan Salihamidzic, Bayern, Juventus ve Wolfsburg kariyerinden sonra futboldan kopmadı ve başka bir işe el attı: 3 boyutlu futbolcu figürleri üretiyor.
04/12/2015 - 19:23
Bayern Münih ve Juventus'un eski yıldızı Hasan Salihamidzic, üç yıl önce profesyonel futbol kariyerine nokta koysa da futbol sonrası işinde de futbolla olan bağlarını koparmadı. Profesyonel futbola adım atışının üzerinden 20 yıldan fazla zaman geçen Salihamidzic, bu işine başlamadan önce son olarak Almanya'da Sky için yorumculuk yapıyordu.
 
Bir grup arkadaşıyla birlikte yaptıkları ve muhteşem detaylandırıp oyuncuların birebir kopyalarını yarattıkları modelleri 3D yazıcıyla üreten Salihamidzic'in futbolcu figürlerinde futbolcuların dövmelerine kadar tüm detayları ince ince işleniyor. 
 
 
Salihamidzic'in bu başarılı işi o kadar dikkat çekiciydi ki Bayern de eski yıldızının bu harika işine kayıtsız kalmadı ve üretilen figürleri kulübün resmi mağazalarında da satmaya başladı. ''Mega-Neuer'' ve ''Mini-Alaba'' gibi çeşitli figürleri bugün herkes satın alabiliyor.
 
Bayern Münih figürlerine ek olarak Salihamidzic ve ekibinin bir sonrası planı ise eski takımı Juventus'un da aralarında bulunduğu Atletico Madrid ve Paris Saint-Germain gibi Avrupa'nın dev kulüplerinin futbolcu figürlerini de üretmeye başlayıp eski takım arkadaşları Buffon ve Chiellini gibi yıldızlara da ürün portföyünde yer vermek.
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Xiaomi hatırlarsınız kısa süre önce Mi Mix Fold modelini tanıttı. Ancak bu bir katlanabilir...