Turnuvanın ilk finalisti ve favorisinin turnuva geçmişini sizler için değerlendirdik.

1 Dünya Şampiyonluğu bulunan Horozlar, 20 Yaş Altı Dünya Kupaları'nda hiç zafer yaşayamadı. En iyi derecesi 4.lük olan 'Maviler', turnuvaya sadece 4 kez katıldı ve 5.katılımında zafere yakın konumda. Fransa'nın bundan önce yer aldığı 4 organizasyonu hep birlikte inceleyelim.

1977 Tunus: Fransa'nın turnuvadaki ilk deneyimi olan turnuva, tam bir hüsranla sonuçlanmıştı. Galibiyete 2 puan verilen sistemde 3 puan toplayan Fransa, 3.sırada yer alarak averaj yüzünden elenmişti. Zayıf Tunus karşısında alınan 1-0'lık galibiyet haricinde hiçbir olumlu bir olay yaşanmayan takımda tek teselli, Bernard Genghini klasında bir oyuncunun yetişecek olmasıydı.

1997 Malezya: 1997 yılındaki Fransa takımı grup aşamasında, Alex de Souza'lı Brezilya'nın ardından grupta 2.oluyordu. Son 16 turunda Meksika'yı geçtler ve çeyrek finalde Uruguay ile eşleştiler. Çeyrek finalde penaltılar sonrasında, Zalayeta'lı Uruguay'a eleneceklerdi ancak sonraki 15 yıla damgasını vuracak önemli isimlerin ön plana çıkmasına fırsat oluşacaktı. Başta Thierry Henry olmak üzere; David Trezeguet, Nicolas Anelka, William Gallas ve Mickael Sylvestre gibi çok önemli isimler ülke futboluna kazandırılacak ve kupalar kazandıracaklardı.

2001 Arjantin: Raymond Domenech'in Fransa'sı turnuvaya çok iddialı gelmiyordu ancak beklenenin üzerine çıkmayı başardılar. Grubu 2.sırada tamamlayan Horozlar, son 16 aşamasında Almanya'yı safdışı bırakacaktı. Çeyrek finalde ise Saviola'lı Arjantin'e direnemeyen genç Fransızlar, şampiyona elenerek turnuvaya veda edecekti. O turnuvanın ardından kendini ileride en fazla ispatlayan isimler; Philippe Mexes, Djibril Cisse ve Benoit Cheyrou oldu.

2011 Kolombiya: Grubu ev sahibi Kolombiya'nın ardından 2.sırada tamamlayan Fransa, Ekvador'u safdışı bırakarak çeyrek finale yükseliyordu. Çeyrek finalde 2013 turnuvasında yıldızlaşan Kayode ve Ajagun'lu Nijerya'yı deviren Horozlar, yarı finalde Portekiz'e elenmek kurtulamıyordu. Hala genç statüsünde yer alan oyunculardan Antoine Griezmann ve Alexandre Lacazette, en çok umut beslenen isimler arasında.