#
#
Dünya Kupası’nda son dörde kalan takımlar belli oldu. Kupayı kaldıran takım bir hafta sonra belli olacak!
29/06/2019 - 21:51
2019 Dünya Kupası’nda 48 maç sona erdi ve en iyi dört takım belli oldu.
 
Son üç günde oynanan maçlar sonunda Norveç’i 3-0 yenen İngiltere, ev sahibi Fransa’yı 2-1’le geçen ABD, İtalya karşısında 2-0’lık skorla galibiyete uzanan Hollanda ve Almanya'yı 2-1 mağlup eden İsveç yarı finale yükseldi.
 
Yarı finaller Lyon şehrinin 58 bin kapasiteli Parc Olympique Lyonnais Stadı’nda oynanacak. Lyon turnuvanın başından beri ilk defa kapılarını açacak ve finale de ev sahipliği yapacak.
 
Yarı finaller 2 Temmuz günü oynanacak İngiltere – ABD maçıyla başlayacak. 3 Temmuz’da ise Hollanda ve İsveç karşı karşıya gelecekler. Her iki karşılaşma da saat 22.00’de başlayacak.
 
Öte yandan Avrupa’dan 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’na katılacak üç takım belli oldu. Diğer kıtalar olimpiyat biletlerini kıta şampiyonalarından çıkan sonuca göre belirlerken, UEFA Dünya Kupası’nda en iyi dereceyi elde eden üç ülkeye vize veriyor. Böylece İngiltere (Büyük Britanya olarak), Hollanda ve İsveç, önümüzdeki yaz Tokyo’da olacak. 2016’da altın madalya kazanan Almanya ise bu sefer olimpiyat oyunlarında yer alamayacak.
 

twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Oyun tarafının önemli isimlerinden Sony, son dönemde PlayStation oyunları üzerinden büyük bir...