#
#
EA Sports'un efsane oyun serisi FIFA'nın 2015'teki İnteraktif Dünya Kupası şampiyonluğuna ulaşan Alshehri, unutulmaz bir deneyim yaşadı.
15/01/2016 - 17:06
2015 İnteraktif FIFA Dünya Kupası'nı kazanan ve 20 bin dolar ödülün yanı sıra Ballon d'Or ödül törenine de katılım hakkı kazanan Abdulaziz Alshehri, "Bu deneyim sadece benim için özel değildi." dedi.
 
İnteraktif Dünya Kupası, 2010'dan bu yana Guinnes Dünya Rekorları'nın Oyuncular Serisi'ne göre dünyanın en büyük oyun turnuvası.
 
Suudi Arabistanlı Alshehri 2015'te Münih'teki Büyük Final'deki şampiyonluğundan bu yana Ballon d'Or seyahatini beklemekteydi ve ödül töreninin gerçekleşmesiyle beraber şampiyon oyuncunun bekleyişi son buldu, Alshehri Zürih'te unutulmaz günler yaşadı. FIFA.com, Alshehri ile Zürih'teki son gününde bir araya gelerek bu paha biçilemez anların ve VIP olarak ağırlanmanın neler hissettirdiğini konuştu.
 
FIFA.com'un Abdulaziz Alshehri ile yaptığı röportaj:
 
Seyahatinden önce, daha önceki FIWC(FIFA İnteraktif Dünya Kupası) şampiyonlarının neler yaşadıklarını fotoğraflardan ve videolardan gördün, duydun. Şimdi aynı deneyimi kendin yaşadın, Ballon d'Or'a yaptığı gezi beklentilerini karşıladı mı?
TV ve YouTube'da gördüklerimden tamamen farklı bir deneyimdi. Bunu hissetmek ve yaşamak arasındaki farkı kelimelere dökemem. Hayatımın en iyi anı burada yıldızlarla beraber olmak mı yoksa Münih'te kupayı kazanmak mı bilemiyorum.
 
Biraz "Şampiyonun Yolculuğu" hakkında konuşalım. Uzun bir limuzin, içinde PlayStation 4 ve TV ile geldi seni aldı ve şehirde sana eşlik etti. Bunu bekliyor muydun?
Dürüst olmak gerekirse harika bir fikir. Kaka, Carli Lloyd ve Celia Sasic'le gezdim ve beraber FIFA oynadım. Limuzindeki her anımdan keyif aldım, bu gerçekten bana şampiyon gibi hissettirdi.
 
FIFA'daki yetenekleriyle seni en çok şaşırtan kim oldu?
Kaka ve Sasic'le daha önce konuşup aynı takımda oynadık. Çok eğlenceliydi. Oynamadan önce konuşup rakip olmaktansa aynı takımda oynayalım kararını verdik. Benim için güzel bir değişiklikti.
 
Zürih'e inmenin üzerinden pek de vakit geçmemiş olmasına rağmen Kaka'yla beraber takılıyordun. Nasıldı?
Kaka'nın çok sayıda hayranından biriyim. Kendi formu en üstteyken, futbolun en iyisi oydu. Benimle limuzinde takılacağını gördüğümde bağırdım. Çook cool biri ve gerçekten mütevazı. Sahada her zaman bir beyefendi olmuştu ama tanıdıktan sonra gördüm ki bir beyefendiden çok daha fazlası.
 
Zürih'te tüm yaşadıkların arasında hepsinden ayrı yere koyduğun bir şey var mı?
Evet. Limuzinin içindeyken Kaka kendi telefonunu çıkardı ve benimle bir selfie çektirmek istediğini söyledi. Gerçekten çok özel bir andı.
 
2015'te Münih'teki finalde, oyundaki Cristiano Ronaldo ile hat-trick yaptın. Birkaç ay sonra Zürih Kongre Sarayı'nda gerçek hayattaki Cristiano Ronaldo senin kazandığını FIWC Şampiyonluk Sertifikası'nı tutuyordu. Bu ne kadar gerçeküstüydü?
Erkek adayların açıklanacağı basın toplantısı öncesinde bana doğru yürüdü. El sıkıştık ve bir süre konuştuk. Çok sevimliydi. Mutluydu, rahattı ve gülümsüyordu. Bana bu sertifikayı vermekten onur duyduğunu belirtti ve son olarak bana sarıldı ve gitti. Gerçeküstünün de ötesinde bir şeydi bu.
 
Pogba gibi oyuncular takım elbiseleriyle kırmızı halıda jilet gibiydiler, sen ise kıyafetinle bir hayli dikkat çektin. Geleneksel Suudi kıyafetleriyle törene katılma kararı vermene sebep olan şey neydi?
O kıyafeti giydim çünkü bu deneyimin sadece benim deneyimim olmadığını göstermek istedim. Bu tüm Orta Doğu'nun ve benim ülkem Suudi Arabistan'ın deneyimiydi. Gurur duyduğum bir şeydi. Burada ülkemi ve bölgemi temsil ettiğimi düşündüm. Ödül törenine geleneksel Suudi kıyafetleri ile katılma sebebim bu.
 
Önümüzdeki ay halka açılacak olan FIFA Dünya Futbol Müzesi'ni de gezme şansı buldun. Müzeden keyif aldın mı?
Futbol tarihine ait çok sayıda değerli parça vardı. Orada olduğum için şanslı hissettim. Büyük bir deneyimdi.
 
Müzede sergilenenler arasındaki favori parçan hangisiydi?
Aslında benim ödülümün de oradaki sergide gördüm! FIFA İnteraktif Dünya Kupası'nın kupasını da orada erkek ve kadın futbolunun en büyük kupaları arasında görmek bir onurdu. Dürüst olmak lazımsa bence benim FIWC kupam Ballon d'Or'dan bile daha iyiydi.
Kaynak: FIFA.com
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
OnePlus firmasından amiral gemisi OnePlus 8T geliyor. Model iddialı duruyor ve önemli teknik özellikleri netlik...