"TFF ile Digiturk arasında dün imzalanan sponsorluk anlaşması ile, Spor Toto 2. Lig ve Spor Toto 3. Lig’de oynanacak bazı müsabakaların, Lig TV’den canlı yayınlanmasının önü açılmış oldu. Öncelikle bu anlaşmanın yapılmasında emeği geçen herkese teşekkür etmek istiyoruz..."

TFF ile Digiturk arasında dün imzalanan sponsorluk anlaşması ile, Spor Toto 2. Lig ve Spor Toto 3. Lig’de oynanacak bazı müsabakaların, Lig TV’den canlı yayınlanmasının önü açılmış oldu. Öncelikle bu anlaşmanın yapılmasında emeği geçen herkese teşekkür etmek istiyoruz.

Digiturk CEO’su sayın Ertan ÖZERDEM, imza töreninde yaptığı konuşmada, projenin ‘FUTBOLUN GÜZELLİKLERİNİN ÖNE ÇIKARILMASI’ için bir vesile olmasını temenni etti.

Biz de tam bu noktada geçen sene yaşanmış bir güzelliği ortaya koymak ve Lig TV’nin 2. Ligden ilk canlı yayınının, bu güzelliğin tekrarının da yaşanacağı 09 Eylül 2012’de yapılacak Bandırmaspor-Fethiyespor maçı ile başlamasının çok anlamlı olacağını belirtmek istedik.

Geçen sezon Bandırmaspor ve Fethiyespor, hem Lig’te hem de Centilmenlig’te kıyasıya bir mücadeleye girmişti.  Geçen sezon Spor Toto 2. Lig Kırmızı Grupta 6 Mayıs 2012‘de oynanan Bandırmaspor-Fethiyespor maçı öncesi puan cetveli aşağıdaki gibi şekillenmişti.

Görüldüğü gibi Fethiyespor 53 puanla liderin 2 puan gerisinde 2. Ve Bandırmaspor’da aynı puanla 3. Sırada yer alıyordu. ligin son 3 haftasına girilirken her iki takımın da şampiyonluk şansı ve iddiası oldukça yüksekti. Liglerimizde bu tarz iddialı maçların genelde oldukça gergin ve olaylı geçtiği de bilinen bir gerçektir. Sezonun ilk yarısında Fethiye’de oynanan maçı, Fethiyespor’un 2-0 kazanmış olması ve Bandırmaspor’un bu maçla düşüşe geçmiş olması da, Bandırmaspor cephesi açısından bir rövanş duygusu yaratabilirdi.

Bu veriler ışığında, olması beklenebilecek gerginlik asla olmadı. Bakalım geçen yıl Bandırmaspor – Fethiyespor maçında neler yaşandı.

İstanbul’da yaşayan Fethiyespor taraftarları olarak bizler, belkide bir 2. Lig müsabakası için bir örneği olmayan, bir hazırlık yaptık ve maç için aşağıdaki hatıra atkısını yaptırdık.

Maçtan önce Bandırmaspor taraftarları ile, internet ve sosyal medya üzerinden irtibata geçtik ve maç günü için randevulaştık. Sabah 07:00 feribotuyla İstanbul’dan Bandırma’ya hareket ettik ve Pazar günü erken bir saat olmasına rağmen, Bandırma Limanında, Bandırmaspor taraftarı dostlarca karşılandık ve getirdiğimiz atkılarla beaber iki takım taraftarları bir arada aşağıdaki pozu verdik.

 

Bandırmaspor taraftarı dostlarla birlikte kahvaltı ettik. Hatta kahvaltıdan sonra, biz Fethiyespor kafilesini ziyaret etmek için Otele gitmek istediğimizde, bizi Otel’e götürdüler ve içeriye girip, başarı dilediler.

Deplasmana gidenler bilir; deplasman taraftarları için rutin uygulama, şehir girişinde Emniyet güçlerince karşılanıp, şehre sokulmadan stada alınma şeklindedir. Ancak Bandırmaspor taraftarı dostlar, Çevik Kuvvet Amirinden bizzat rica ettiler ve Fethiye’den gelen Fethiyespor taraftarı da şehir merkezine girdi. İki takım taraftarı, atkılarımızla formalarımızla, kol kola Bandırma sokaklarında maç saatine kadar zaman geçirdik.

O gün orada tanıştığımız bir arkadaşın arabasında, 2 Bandırmaspor, 3 Fethiyespor taraftarı olarak stada birlikte gittik ve maçtan hemen önce stad önünde aşağıdaki pozu verdik.

Maçtan önce Fethiyespor ve Bandırmaspor Başkanları birlikte tribünümüzü ziyaret ettiler ve maç için yaptırdığımız hatıra atkıların bir yarısını, Bandırmaspor taraftarına verilmek üzere Bandırmaspor Başkanına teslim ettik.

Başkanlar beraberce Fethiyespor tribünü ve Bandırmaspor tribünü önünde hatıra atkısı ile poz verdiler.

   

Kaptanlar ve hakem triosu da, Fethiyespor taraftarınca yaptırılan hatıra atkısı ile poz verdiler.

Maç öncesi her iki takımda her iki tribüne davet edildi ve alkışlandı.

Denebilirki buraya kadar yaşananlar olabilir, peki şampiyonluk yarışında her  iki takım için hayati önem taşıyan bu maçın sonunda neler yaşandı? Biz maçı 4-1 kaybettik ve şampiyonluk yarışının dışında kaldık. Buna rağmen önce kazanan Bandırmaspor’u alkışladık, sonra da kendi takımımızı tribüne çağırıp çiçeklerle uğurladık.

  

Stad dışında da bizi karşılayan Bandırmaspor’lu dostlarla önce Fethiye’den gelen taraftarlarımızı uğurladık. Sonra da feribot saatini beklemek üzere, Bandırmaspor’lu dostların davetiyle Erdek’e gittik.

Bizimle birlikte maça gelen NTV Spor Televizyonu yorumcusu Sayın Devrim Çetin’de yaşadıklarının şaşkınlığını 08.05.2012 tarihinde yayınlanan programında anlattı. Programın videosu da aşağıda yer alıyor.

 

09 Eylül 2012′deki maç için Fethiye Spor Facebook taraftar sayfasından paylaştığımız etkinlik fotoğrafı.

Bu maçta bu güzellikleri yaşatan herkes muhtemelen aynı zamanda Süperlig’den takımların da sempatizanı. Ancak aynı tabloyu bir Süperlig maçında yaşamamız maalesef mümkün gözükmüyor. 2. ve 3. Lig futbolcu yetişmesi için olduğu kadar, insanların içindeki fanatizmin yok edilmesi için de önemli. Futbol sonuçta bir oyun ve her oyunda olduğu gibi kazananı da kaybedeni de olacak. Önemli olan sahada bir kaybeden olsa bile saha dışında hep birlikte kazanabilmek.

06.05.2012 tarihinde Bandırma’da, Fethiyespor ve Bandırmaspor taraftarlarının katkısıyla böyle bir güzellik yaşandı. Ancak, bu güzellikten çok az kişi haberdar olabildi.

Umarız Digiturk & Lig TV 09 Eylül 2012 tarihinde oynanacak Bandırmaspor-Fethiyespor maçının canlı yayınlanmasına karar verir ve milli maç arası nedeniyle Süperlig’de maç da olmadığı bir hafta da, geçen sezon yaşanmış olan güzelliklerin tekrarını tüm Türkiye izleme fırsatı sunulur.

http://www.fethiyespor1933.com