#
#
SÜPER LİG
  1. TAKIMLAR
    O
    Av
    P
  1. Tamamını Göster »
SÜPER LİG
Fenerbahçe Spor Kulübü'nün tarihi niteliğinde başkanlık seçimlerinde Ali Koç oyların büyük bir bölümünü alarak ezici farkla Aziz Yıldırım'a karşı seçimi kazandı ve 20 yıllık Aziz Yıldırım iktidarını devirdi.
03/06/2018 - 19:36
Fenerbahçe SK Olağan Kongresi 2 Haziran 2018 Cumartesi 10:30'da konuşmaların yapıldığı ilk gün oturumuyla başladı. Bu ilk günde konuşma litesine adını yazdıran 40 kadar genel kurul üyesi konuşma yaptı. En sonda da başkan adayları Aziz Yıldırım ve Ali Koç kürsüye çıkarak vaadetlerini ve karşılıklı eleştirilerini yaptılar.
 
3 Haziran 2018 Pazar günü ise oylama yapıldı. 10:00'da başlayan ve Ülker Stadyumun'da organize edilen seçimde oy kullanma süresi 17:00'ye kadar devam etti. 
 
 
Fenerbahçe seçimlerinde tüm sandıklar aynı anda açılıp sayıldığı için kazanan en sonunda tek bir anons ile ilan edildi. Divan başkanı Vefa Küçük'ün yaptığı anonsla 20736 geçerli oyun 16.092'sini alan Ali Koç'un yeni başkan olduğunu ilan etti. Aziz Yıldırım ise 4644 oy alarak 20 yıllık başkanlık süresi sonunda Fenerbahçe SK Başkanlığından ayrılmış oldu.
 
 
Efsane başkan Ali Şen'den ilk tebrik
 
 
Kalamış'ta sabahlama sözü
Ali Koç başkan seçildiği taktirde taraftarla birlikte Kalamış'ta sabahlayacağını söyledi
 
 
Taraftarla sıcak temas 
Fenerbahçe'de son yıllarda artan yönetim ve tribün arasındaki gerginlik, kopukluk hali Ali Koç'un gelmesiyle beraber onarılacağa benziyor. Zaten seçim kampanyası döneminde ısrarla üzerinde durduğu şey Fenerbahçe'nin taraftarlara ait olduğu idi.
 
 
Taraftarlara sorduk: Sizce Ali Koç'un Fenerbahçe'deki ilk aksiyonu ne olmalı?
 
 
''Aaaa Rambo''
Fenerbahçe camiasının coşkun simalarından Amigo Rambo'yu Ali Koç'un görmesiyle oluşan hava.
 
 
Balkon Konuşması
Ali Koç, Fenerbahçe başkanlığını kazandıktan sonra Ülker Stadyumu terasına çıkarak buradan taraftara seslendi
 
 
 
Aziz Yıldırım'a tepki 
Fenerbahçe Olağan Kongresi'nde rakibi Ali Koç'a açık ara farkla kaybeden eski başkan Aziz Yıldırım, taraftarın tepkisinden yine nasibini aldı.
 
 
 
Peter Kanyon iddiası
Fenerbahçe'de yeni yönetimin kulübe başkan danışmanı olarak M.United ve Chelsea'den tanınan Peter Kanyon'ı getireceği iddia ediliyor.
 
 
Fenerbahçe'de yeni yönetim 5 Haziran 2018 Salı günü Ülker Stadyumu'nda taraftara açık şekilde düzenenecek törende mazbatalarını teslim alacak ve resmen görevlerine başlayacaklar.
 
Fenerbahçe SK Başkanı Ali Koç'un yönetim ekibi:
 
Asil Üyeler: Semih Özsoy, Nevres Erol Bilecik, Mehmet Burhan Karaçam, Sevil Zeynep Becan, Şaban Erdikler, Mustafa Tankut Turnaoğlu, Fethi Pekin, Metin Şen, Turhan Şahin, Mustafa Kemal Danabaş, Acar Sertaç Komsuoğlu, Simla Türker Bayazıt, Ömer Okan, Burak Çağlan Kızılhan
 
Yedek üyeler: Belgin Aral, Alper Pirşen, Ozan Korman Tarman, Metin Sipahioğlu, Selahattin Baki, Muhittin İlker Dinçay, Esra Nazlı Ercan.
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Ali Koç’un Aziz Yıldırım’dan tek farkı ; Aziz ışıkları Galatasaray’a karşı kapatıyordu. Bay vizyoner ise Ümraniye’ye karşı. :lol:
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.

"samiyendin" dedi ki;

Safa yatmanın alemi yok.. cumhurbaşkanı istemişte, federasyon karar almışta bunlar işin kılıfı kaldı ki böyle bir karar da yok.. madem belli bir misyon ve vizyonla göreve geldin çıkıp yabancı sınırına karşıyız bu ülke futbolunu geriye götürecek bir karardır diyeceksin.. ünal aysal'daki g.t hiçbirinde yokmuş..

öncelikle yabancı sınırına kesinlikle karşı olduğumu söyleyeyim. ikincisi cumhurbaşkanı çıkıp açıklama yapmadı mı kardeş; kulüpler birliği de bunu emir telakki etmedi mi. neyse umarım sınırlama diye bir şey uygulanmaz.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Allah icin, zamaninda Aziz Yildirim yabanci siniri kalksin dediginde kimse yanansmiyordu biz dahil. Cunku butce olarak o donem fenerbahce alir yurur gibi bir goruntu vardi. Daha sonra biz istedigimizde de tam tersi oldu.
Velhasil, herkes bu ise kendi cikari dogrultusunda bakar, bu anormal degil.
Bugun fenerbahcenin icinde bulundugu durum itibariyle yabanci sinirlamasi gelmesi avantajinadir. Normalde baskani da icten ice boyle istese sorun yok.
Ama karsimiza Turk futbolunun kurtaricisi gibi sunulan, "ben benden onceki padisahlara benzemem" havasiyla giris yapan ali koc varken, insanlar daha vizyonlu bir tavir bekliyor.
Tabiki bu karari o almadi. Ama bu karsi cikamayacagin anlamina gelmez.
Tavri gosteriyor ki, kendinden onceki nice Turk kulup baskanlarindan zerre farki yok
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Safa yatmanın alemi yok.. cumhurbaşkanı istemişte, federasyon karar almışta bunlar işin kılıfı kaldı ki böyle bir karar da yok.. madem belli bir misyon ve vizyonla göreve geldin çıkıp yabancı sınırına karşıyız bu ülke futbolunu geriye götürecek bir karardır diyeceksin.. ünal aysal'daki g.t hiçbirinde yokmuş..
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.

"Ressambob" dedi ki;

Ali dürüst bir röportajda sayın cumhurbaşkanımızın böyle bir talebi var bizde kulüpler birliği ile bir araya gelip ne yapabiliriz ona bakacağız minvalinde bir beyanatı dışında herhangi resmi bir duyuru yapılmadı.

Günümüz Türkiyesinde cumhurbaşkanının talebinin ne şekilde sonuçlanacağını,bu talebin kanun hükmünde olmayacağını tahmin etmemek cok zor olmasa gerek.kaldı ki TFF baskanı da bu açıklamanın hemen ardından kulüpler birliği toplantısında bu teklifi masaya yatıracaklarını söyledi.
 
Ayrıca yabancı sınırlaması kademeli olarak gelsin muhabetti çıktığında ilk destek Bjk teknik direktörü Şenol güneş'ten geldi.açıklamalarına ulaşmak cok zor değil.
 
Bir dip not daha 2005-2006 sezonuydu sanırım bizim transferde anelkaları getrdiğimiz dönemlerde Fenerbahç'nin yabancı sayısının arttırılması talebine başta Gs ve Bjk mevcut durumlarından ötürü karşı cıkmıştı.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
bu tff açıkladı martavalını ortaya atan arkadaşlar mümkünse o açıklamayı buraya koyabilirler mi? Ali dürüst bir röportajda sayın cumhurbaşkanımızın böyle bir talebi var bizde kulüpler birliği ile bir araya gelip ne yapabiliriz ona bakacağız minvalinde bir beyanatı dışında herhangi resmi bir duyuru yapılmadı. O açıklamasından bu yanada nerden baksan 4 ay geçti. Ali koç kendisi uydurmamışmış. Saman altından bu konuda baskı yapmayacağınımı düşünüyorsunuz. Ben kötüyüm, kaliteli oyuncu alamıyorum bari yabancı kuralı gelsinde biz çıkamıyorsak onlar düşsün geri. Adamın vizyonu bu şuanda. Ne yapacağız bay ali çok yerinde açıklama yapmış mı diyeceğiz? Gelmeden önce ne konuştuysa geldikden sonra bir o kadar tersini yapan biri başkanınız. O bizi enterese etmezde bizi ilgilendiren kısımlarda yorum yapma hakkımız da var elbet. Şurda çok değil bundan 4/5 yıl öncesine kadar yabancı sınırına karşı duran bir kulüptü fener. Şimdi geldiği noktada vizyon küçüldüğü kadar misyonda bir o kadar gerilemiş. Yakında tr kupası şampiyonluğuna tav olan anadolu takımlarına dönerlerse şaşmamak lazım.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.

"clad" dedi ki;

TFF tarafından resmi olarak açıklanmadı mı bu mevzu,kademeli olarak her yıl yabancı sayısı düşürülecek dendi.Hala Ali koç'un vizyonu diyorsunuz pes doğrusu.11 yabancıyla sahaya çıkan gs lobisi bu kuralı uygulatmaz hepimiz bunu çok iyi biliyoruz.

Tff tarafından açıklanan resmi bir şey yok, millet gazete haberlerini hemen kabullendi.
 
FIG-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
@FarFan
yabanci siniri tabi ki ali koc'un talebi ya da icadi degil, ama itiraz da etmiyor neticede
 
elestirilebilecegi nokta su olabilir, yabanci sinirindan ziyade, biraz kendi icraatini koruyacak bir kilif bulmaya calisiyor gibi, tolgay, serdar mevzusunda bir kisim tepkili oldugu ve takim daha önce yapilan yanlis planlamayla dibe vurmus oldugu icin, bir sekilde bakin biz gelecege yönelik calisiyoruz ambalajini tekrar kullanmak istiyor ve bunu yaparken yabanci sinirina da onay vermis oluyor; en azindan bu kuralin bu kadar sik, düsünülmeden, planlanmadan degistirilmesini dogru bulmuyoruz, istemiyoruz diye serh koyabilirdi, fenere de hic bir faydasi olmayacak cünkü; aldigin oyuncuya güveniyorsan bundan bahsetmenin bir manasi yok, sinirla bir isin yok
 
bu sadece onu baglayan bir durum degil tabi, bütün kulüplerin ortak sekilde tepki vermesi gereken bir mevzu; fikret orman kulüpler birligi baskani, kendi döneminde bizim bu yüzden epey agzimiz yandi, ama o da ölü taklidi yapiyor; gerci zaten onun "vizyon"u japon alalim japonyaya acilalim, müslüman dünyanin en popüler takimi olalim, imzayi kalplere atalim filan derken kulübün caycisina bile maas ödeyemez hale gelmek; besiktas taraftari dahil kimse ciddiye almiyor artik dolayisiyla
 
ali koc'un durumu biraz farkli, niye herkes tr futbolunu o kurtaracakmis gibi acayip bir misyon yükledi bilmiyorum, bence sacmalik, ama kendi ve fener taraftari da biraz körükledi denilebilir; senin 2. paragrafindaki gibi bütün kulüpleri baglayici cok fazla konusmasi var ve vizyon, ailesi, harvard vs agiza sakiz oldu artik biraz
 
bence zaten hic ugrasilacak is degil bu les futbol ortaminda ortak bir payda bulmak, kimin eli kimin cebinde belli degil; fenerbahcenin 20 yillik artik kaniksanmis aliskanliklarini degistirsin, cok isteyen varsa örnek alir, bu bile zaten basli basina imkansiza yakin bir misyon
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Madde madde yazalım, belki daha net olur.
 
* Ali Koç yabancı sınırı gelsin demedi. Böyle bir beyanatı yok.
Federasyon tarafından açıklanan ve yakında ilan edilecek maluma yönelik bir transfer politikası yürüttüğümüzü söyledi. Bu yabancı sınırının kalkmasından yana olduğu anlamına gelmiyor.
 
* gerekirse Avrupa’ya gitmeyelimi sadece Fenerbahçe için değil tüm Türk takımları için söyledi. Katılırsın, katılmazsın o ayrı. Bu mali yapının sürdürülemez olduğunu, altyapıya ve genç oyunculara yönelerek finansal bir hamle yapmamız gerektiğini, bu süreçte de gerekirse tüm Türk takımları olarak Avrupa’yı (zaten cezalar gelmeye başlıyor) pas geçebileceğimizi söyledi.
 
Sebahattin Şirin’e gelince,
Belki sen değil ama bir çok Galatasaraylı Sebahattin Şirin’in kişisel nefretinin peşinden gidiyor. Bu forumda da görüyorum. Ali koça vizyonsuz deyip, Sebahattin Şirin’e reis demek trajikomik, ironik, komik. Artık adını nasıl koyarsan koy, öyle.
 
Kimsenin elinde sihirli değnek yok, yanlışları da olsa bir gençleştirme politikası, bir miktar kemer sıkma uyguladı, takım kötü gidince kendi camiasından yemediği baskı kalmadı. Geçişler bu kadar keskin olmuyor, olmamalı. O da öğrendi, tecrübe etti. Mesela Ersun Yanal’dan konusunda geri adım attı.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.

"FarFan" dedi ki;

Galatasaraylıların Ali Koç takıntısı enteresan,
Tribün liderlerinin açtığı yolda ilerliyorlar,
Bir şey bulsak da üşüşsek diye kovalıyorlar,
Sanki TFF açıklamadı, yabancı sınırı geleceğini,
Sanki Ali Koç yaratıyor bu gündemi.
 
Ali Koçun vizyonuna falan laf sokanlar falan var bir de,
İronik mi desem komik mi desem bilemedim.
 
Laf sokanların çoğu bu adama abi diyor,
Büyük Türk İmpatatorluğu kuracaklar,
İşte size vizyon :)
 

Sebahattin abiye vizyonlu diyen mi oldu ki.rahmetli Sefa abinin dünya görüşü çokmu farklıydı.belki vefat etmese yanlarında olacaktı.sende bende abi diyorduk ama Sefa abiyede.alakayı çözemedim.sebahattin abinin ekstra bir antipatisi olabilir Ali Koça.konumuz o değil ama.
 
Ali Koç geldiğinde herkes sende bende Türk futbolunu bile belki değiştirecek hamleler bekliyorduk.geldiğimiz noktada başakşehirle birlikte Galatasaray’a karşı bildiri yayınlayan,siyasiler bile Galatasaray 11 yabancıyla sahaya çıkıyor diye ağlarken yabancı sınırı gelecek diye Türk alıyoruz diye çıkış yapan,hakemlerde insandır hata yapar diye bildiri yayınlayıp 2 hafta sonra hakemleri eleştiren bildiri yayınlayan,antrenmanda futbolculara amigolardan nasihat dinlettiren,gelecek planlarımda Yok dediği hocayı 1 ay sonra göreve getiren ortalama bir Türk başkanı var işte.
 
Gerekirse Avrupa’ya gitmeyiz ama şampiyon oluruz yada sınıra itiraz edeceğine Türklere yöneldik açıklamalarını sanırım Aziz yıldırım vizyonu bile yapmazdı.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Önceki Yorumlar
iPhone ve Android işletim sistemine sahip cihazların yeni sürümleriyle beraber bu yıl gelecek yeni emoji listesi...