#
#
Fransa turnuvanın başından beri beklentinin altında kalan takımlardan bir tanesiydi. Kaliteleri belliydi ancak onu sahaya yansıtmakta zorluk çekiyorlardı. İlk yarıda turnuvanın en kötü oyununu oynayınca farklı mağlubiyet kaçınılmaz oldu.
02/07/2013 - 23:08
Fransa maç içerisinde değişen bir şekilde 4-2-3-1 ve 4-3-3 sistemleri arasında geçiş yaptığı bir düzen ile maça başladı. Mankowski grup aşamasında yaptığı yanlıştan dönmüş ve Kondobia'yı forvet arkası yerine Pogba'nın yanına yerleştirmişti. 10 numara pozisyonunu zaman zaman dolduran isim ise Veretout oldu. Savunmada Umtiti'nin yokluğunda İspanya maçında da yer alan genç Zouma ilk 11'deydi.
 
Biz, alıştığımız 4-2-3-1 sistemi ile sahadaydık ancak Salih ve Kerim kenardaydı. Hakan-Ahmet ikilisi bu turnuvada ilk defa yan yana oynadılar ve Fransa'nın fiziksel üstünlüğünü bertaraf etmeye çalıştılar fakat Feyyaz Uçar'ın planı sahaya istediği gibi yansımadı. 
 
İlk yarı boyunca fazla saygı gösterdik Fransa'ya. Topun arkasında bekledik ve istediklerini sahaya yansıtmalarına izin verdik. Bu kadar etkili olmalarında Kondogbia-Pogba ikilisinin rolü büyüktü. Bu kadar yüksek kaliteli ve üst düzey maç tecrübesi yüksek bir ikilinin karşısında Salih'in olmaması sadece hücumda değil savunmada da dengemizi bozdu. Zaten organize olmakta turnuva başından beri zorlanan ve bireysel çaba ile gol yollarında etkili olan U-20 Milli Takımımız, Salih'in ve Kerim'in tecrübe ve kalite yokluğunda sırf Hakan'ın çabalarına kaldı ve o etkin olmadığı anlarda da sahada varlık gösteremedi.
 
Fransa'nın en büyük sorunu bekler hücuma çıktığı anlarda arkalarında kalan büyük boş alanlar fakat ilk yarı boyunca ne Halil ne Cenk Şahin ile bu zaafı kullanabildik. Rakibin beklerini de etkisiz hale getirmeyi başaramadık. Digne ikinci golü yaratan isimdi, Bahebeck ise bomboş pozisyonda kafayı vuran isim. 
 
İkinci yarıya değişiklikler ile daha iyi başladık. Aynı Suso'nun oyuna girdikten sonra Oliver Torres'i desteklediği gibi Salih-Hakan ikilisi hücuma ağırlığını koydu. Kerim ile beraber sol kanadımız işlemeye başladı ve pozisyonlar ürettik. Bir gol bulsak maç tersine dönebilir gibi gözükmeye başlarken önce Fatih'in hatası ile penaltı yaptırdık, gole çeviremediler. Sonrasında bu aşamada, skor 2-0 iken ve maçın bitmesine 20-25 dakika kalmışken yenilmeyecek bir gol yedik. İki pas ile Sanogo, kendini önünde ciddi bir mesafe ile Aykut'un karşısında buldu. Maç da o an bitti.
 
İlk günden beri göz önüne çıkan organizasyon eksikliğimiz ve rakibin eksiklerinin üzerine gidemememiz, kendi evimizde olan bir turnuvada kalitemiz de belli bir seviyenin üzerindeyken Dünya Kupası'nın hayal kırıklığı ile sona ermesine neden oldu.
 
Maçın Yıldızı:
 
Geoffrey Kondogbia. Sevdiği pozisyona geçince performansını bir-iki seviye artırdı. Gol attı, üçüncü golün pasını verdi. Top kazandı ve takımını hücuma çıkardı. Net bir şekilde belli oldu ki onun yeri Pogba'nın önü değil, yanı.
 
Öne Çıkanlar:
 
Lucas Digne. Evra'nın tahtını alacak gibi gözüküyor. Müthiş bir temposu ve kondisyonu var. Üst düzey maç tecrübesi bu anlamda U-20 Dünya Kupası'nda önemli katkı sağlıyor. Savunma zaafları var ancak şahane hücum gücü onu turnuvanın yıldızlarından bir tanesi yapıyor.
 
Jean Cristophe Bahebeck. Turnuvadaki en iyi performansını ortaya koydu. Bir gol attı ve bir penaltı yaptırdı. İçe kat etme özelliği Digne'in de önünü açıyor. Bruma tipinde bir oyuncu, daha onun seviyesine gelmedi ama ileriki yıllarda parlayacağı kesin.
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Dünyanı en büyük elektronik firmalarından Panasonic, otomobiller için geliştirdiği etkileyici...