#
#
İtalyanların efsane teknik adamı Fabio Capello, teknik adamlık kariyerini noktaladığını açıkladı.
10/04/2018 - 12:19
İLGİLİ LİNKLER
SPAL, Roma, Juventus ve Milan formaları giydiği futbolculuk kariyerinde Serie A şampiyonlukları bulunan ve futbolculuğunu gölgede bırakacak muhteşem bir teknik adamlık kariyeri yaşayan Fabio Capello, saha kenarında yolun sonuna geldiğini açıkladı.
 
Milan'la başladığı teknik adamlık kariyerinde dört Serie A şampiyonluğunun yanına bir Şampiyonlar Ligi bir de Süper Kupa sığdıran Capello, sonrasında Real Madrid'e gidip bir yıl görev aldı ve orada da şampiyonluk kazandırıp iz bıraktı. Başkanla yaşadığı anlaşmazlıklar nedeniyle ilk sezonun ardından ayrıldı.
 
Çizme'ye dönüşünü yine Milan'la yapsa da tek sezon onun için iyi geçmedi ve soluğu Roma'da aldı. Roma'daki 5 yılda efsane 2001 şampiyonluğunu yaşayan Capello, aynı yıl İtalya Süper Kupası zaferine de ulaştı. 2004'te Roma ile yolları ayırıp Juventus'un başına geçip üst üste iki şampiyonluk aldı ancak Calciopoli skandalıyla o şampiyonluklar geri alındı. Skandaldan sonra Real Madrid'e dönen efsane teknik adam, takımı yine şampiyon yaparak omuzlarındaki yıldızlara bir yenisini ekledi.
 
Real Madrid'den sezon sonu ayrıldıktan sonra ise hep hayal ettiği milli takım teknik direktörlüklerine başladı. İngiltere ile geçirdiği dört yılın ardından rotayı üç yıllığına Rusya'ya çevirdi ve 2015 sonunda kariyerine ara verdi. Herkes onun bıraktığını düşündü ancak o ''son bir kez kulüp takımı çalıştırmayı istiyorum'' dedi ve Çin'e gidip Jiangsu Suning'in başına geçti. 
 
Jiangsu'dan ayrıldıktan sonra da  ''Tüm istediklerimi yaptım, başardığım her şeyden mutluyum. Jiangsu, kariyerimdeki son takımdı. Artık televizyon yorumculuğu yapacak olmaktan son derece memnunum.'' diyerek bir devrin kapılarının bir daha açılmamak üzere kapandığını tüm dünyaya duyurdu.
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Tanıtım tarihi resmiyet kazanan Hyundai Bayon, markanın Türkiye’de aktif üretimi olan üçüncü...