#
#
UEFA tarafından dün açıklanan kararda 2024 Avrupa Şampiyonası'nı düzenleme hakkı Almanya'ya verildi.
28/09/2018 - 10:26
Bizim de ülke olarak aday olduğumuz EURO 2024 ev sahipliği mücadelesinde Almanya ile iki yarışandan biriydik. Ancak dördüncü kez yaptığımız başvurudan da red cevabı alarak organizasyon ev sahipliğini yarıştığımız rakiplerimize kaptırmış olduk.
 
Türkiye Heyeti'nden Hüsnü Güreli, dün TSİ 16:00 sularında yapılan karar açıklamasından önce TRTSpor mikforonlarına yaptığı açıklamada umutlu konuşmuş, sunumumuza dair detaylar aktarmıştı:

  • Alman heyeti 1'de girdi yarım saat sunum yaptılar. Ardından da biz girdik yarım saat. Zaman ayarlı ve dikkatli şekilde süreyi aşmadan yapılması gereken bir sunumdu. Üçe bölünmüş bir değerlendirme durumu sözkonusuydu
  • Başkanımızın sunumu ardından, bir tanıtım filmimiz vardı. Onu yayınladık. Çok iyi hazırlanmış bir filmdi. Çok yüreğe dokunan bir filmdi. Sayın Ali Koç daha sonra iş dünyası ve ekonomiye dair söz aldı. Genç nüfusun bu turnuvayı ne kadar istediğini anlattı
  • Bizde vergi muafiyeti konusu ve ulaşım konuları konusunda üstün durumdayız. Almanların sunumunu bilemiyoruz tabi ama biz kendi sunumumuzu çok iyi sergilediğimizi düşünüyoruz. Buraya iyi çalışılmış bir dosya ile geldik. Hayırlısı olsun
  • Sunum sonunda bizim de yüzümüz gülüyordu, UEFA yetkilileri de alkışladılar ve enerjileri yüksekti. Artık 17 kişinin oylamasına kalmış durumda. Sonucun Türkiye lehine olmasını ümit ediyoruz.'' — Minimum 9 oy gerekiyor

Türkiye'nin adaylık sunumu için hazırladığı tanıtım filmi buydu:
 
 
Şimdi ne yapmalı?
Kaybettik. Şimdi yolumuza bakıp, organizasyonu almışcasına kurgulanan planların hayata geçmesi, organizasyon vesilesi yapılacakların yapılması ve almış olsak spor kültürümüze olası etkilerini tasavvur ederek çalışmaya ve üretmeye devam etmeliyiz. Gerek tesisler, gerek ulaşım konusunda plan dahilindeki adımlar hayata geçirilmeli. 
 
Sonraki turnuvalar için adaylık da kaçınılmaz olacak. Dört kez başvurup ev sahibi olamayan Türkiye, ısrarlı tutumunu ve kararlığını sürdürmeli ve yeniden adaylık başvurusu yapmalıdır. Eksikler iyi tespit edilmeli, iyi ve doğru teşhisler yapılmalı, geniş bir tabanda adaylık konusunda konsensus sağlanmalı, belki son noktadaki sunuma kadar yeniden daha iyi ve güçlü hazırlanmalı. 
 
 
Delegeler karar değiştirdi mi?
Dün Milliyet'in haberine göre UEFA Başkanı Aleksander Ceferin, Türkiye'ye oy verecek UEFA delegeleri üzerinde baskı kurmuş olabileceği yönünde iddia içeriyordu. Türk heyetinin oylamadan bir gün önce 9 üyeden olurunu almasına rağmen oylamadan -söylendiği üzere 12'ye 4- kararı çıkmasında son gün Ceferin'in operasyonu olabileceği belirtiliyor. 
 
Daha önce UEFA başkanlık seçimlerinde Ceferin'e oy veren ve gelecek seçimlerde de Ceferin'i destekleyeceğini açıklayan Türkiye ve TFF için bu aynı zamanda sırtından vurulmak olarak anlamlandırılıyor haberde. Bunların yaşanıp yaşanmadığı zamanla ortaya çıkacak detaylar.
 
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Popüler kripto para birimi bitcoin geçtiğimiz günlerde şimdiye kadarki en yüksek seviyeyi görmüştü....