#
#
UEFA EURO 2024'e ev sahipliği yapacak ülkeyi bugün açıklanıyor. Adaylar Türkiye ve Almanya.
27/09/2018 - 02:40
UEFA, Türkiye'nin yanı sıra Almanya'nın aday olduğu 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası'na (UEFA EURO 2024) ev sahipliği yapacak ülkeyi bugün İsviçre'nin Nyon kentindeki merkezinde düzenlenecek törenle açıklayacak.
 
Tören öncesinde iki aday ülkenin temsilcileri, UEFA Yönetim Kurulu üyelerinin huzurunda TSİ 14.00'ten itibaren tanıtım videoları ve soru-cevap bölümünün de yer aldığı sunumlarını gerçekleştirecek.
 
Türkiye adına sunumu TFF Başkanı Yıldırım Demirören'in yanı sıra 1. Başkanvekili ve UEFA Yönetim Kurulu üyesi Servet Yardımcı, Başkanvekili Nihat Özdemir, Yönetim ve İcra Kurulu Üyesi Cengiz Zülfikaroğlu, Genel Sekreter Kadir Kardaş, Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç, Türkiye'nin Adaylık Elçisi Barış Telli ile Beşiktaş Kadın Futbol Takımı futbolcusu Jessica O'Rourke Çarmıklı yapacak.
 
 
Medyaya kapalı olarak gerçekleşecek bu oturumların ardından, UEFA Yönetim Kurulu yapacağı değerlendirme sonrasında TSİ 15.45'te düzenlenecek törenle UEFA EURO 2024 ev sahibi federasyonu ilan edecek.
 
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı

"Offenbach" dedi ki;

RTE mi demis bunu? Yav nasil geri kalir yanimiz yok saha ve tesis anlaminda Almanlardan? Türkiye'nin ücra bir köyüne git birde Almanya'da git, o zaman bile anlarsin aradaki farki. Burada 3-4 bin kisilik köylerde bile hep sahalar var, futbol kulüpleri var. Bizim bazi köy takimlari maclarini merkezde yapmak zorunda bile kaliyor saha eksikliginden. Bunlar nasil ülke yönetiyor. Kendi memleketinden bile bi haberler daha. Gitsinler tüm illerin amatör kulüplerine sorsunlar bi önce tesisleriniz yeterli mi diye, maclarinizi yapacak bir sahaniz var mi diye. Sanki ülkemiz Antalya, istanbul, izmir, Bursa vs.'den ibaret. O degil bide bunlarin her sözüne inanlar var icimizde.

Yahu adamlar yani seçmen yani yurtdaşlar, parti gözetmeksizin görmüyor duymuyor ilgilenmiyor merak etmiyor, ülkesini dünya'nın merkezinde sanıyor.
 
Adamlar motoru olmayan uçağın, motoru olmayan tankın, hayal aşamasında olan beşinci jen. savaş uçağı'nın, bunları zaten kendileri üreten ülkeler tarafından kıskanıldığını iddia etti.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.

"Kaiser" dedi ki;

Almanya ile Türkiye, EURO 2024'e ev sahipliği yapmak için aday konumunda. Şampiyona'nın hangi ülkeye verileceği yarın (27 Eylül 2018 Perşembe günü) TSİ 15.45'te başlayacak törende açıklanacak.
 

(Tanıtımı hiç beğenmedim...)
 
Türkiye'nin UEFA EURO 2024 adaylık dosyası
 
TFF'nin EURO 2024 için belirlediği şehir ve statlar;
 
- İstanbul (Atatürk Olimpiyat Stadı ve Türk Telekom Stadı)
- Bursa (Bursa Büyükşehir Belediye Stadı)
- Antalya (Antalya Stadı)
- Eskişehir (Yeni Eskişehir Stadı)
- Gaziantep (Gaziantep Stadı)
- Konya (Konya Büyükşehir Belediye Stadı)
- Trabzon (Medical Park)
- Kocaeli (Yeni Kocaeli Stadı)
- Ankara (Yeni Ankara Stadı)
 
Aslında üzerine saatlerce konuşulacak bir konu bu. Ülkenin içerisinde bulunduğu ekonomik kriz vb durumları göz önüne aldığımız zaman yapılması planlanan stat, otel, yol vb şeyler kime nasıl ve kime yaptırılacak?
 
İzmir, Antalya hatta Muğla gibi, zaten yaza denk gelecek olan turnuvayı tatil ile süsleyip mükemmel bir sunum yapma şansı varken Gaziantep, Konya ve Trabzon gibi şehirlere verilmesi bence doğru değil.
 
Bahsettiğim şehirlerdeki arkadaşlar yanlış anlamasın, kendi içimizde bile ne Ramazan bayramında ne de tatil durumlarında birbirimize hoşgörü ve tahammülümüz yok senelerdir. İçmek konusunda sınırı olmayan İngilizler, Almanlar ve İsveç, Danimarka, Rusya gibi ülkelerden gelecek olan kadın taraftarları da göz önüne alırsak bence nasıl manzaralar ile karşılaşabileceğimizi az çok tahmin edebiliyorum.
 
Ayrıca Türkiye, birçok konuda tam anlamı ile yükümlülüklerini tamamlamış değil. İki stat yeniden yapılacak, daha tren hattı vs vs birçok konu var ve bahsettiğim İzmir, Muğla, Antalya sahil hattı ile İstanbul ve Avrupa arasını yakın tutmak varken Konya hele hele Gaziantep ile bu mesafe ciddi artıyor.
 
Bir diğer konu ise konaklama. Almanya ile Türkiye'yi kıyasladığımız zaman konaklama konusunda rakibimiz bizim 4 katımız diyebiliriz. Doğru dürüst 4-5 yıldızlı otel yok aday şehirlerde.
 
2020 UEFA Şampiyonlar Ligi Finali Atatürk Olimpiyat Stadı'nda,
2019 UEFA Süper Kupası da Vodafone Arena'da oynanacak.
Art arda bu finalleri belki de turnuvayı Almanya'ya verecekleri için gazımızı alma sebebiyle vermiş olabilirler.
 
Bir de eleştiride bulunmak gerekirse, 7 yıldır ne yazık ki TT Arena zulmünü çekiyoruz. Elimizden çok değerli bir arazı alınarak yarı fiyatına bir stat yapıldı ve sorsanız "Devlet GS'ye stat yaptı" diyorlar. Seneler geçmesine rağmen daha bizim stadın dışı doğru dürüst süslenemedi, çatısı kapatılamadı. Hadi makyajı geçtim, bugün bile Galatasaray'ın stadına gitmek tam anlamı ile işkence...
 
Daha birçok olumlu-olumsuz konu var,
Neyse, hayırlısı diyelim...

Turkiyeyi neden secmedikleri , acaba avrupadan uzaklashmamizmidir?!
Almanyada zaten dunya kupasi oldu 2006 - da. Uero-2024 Turkiyede olmaliydi. Karar siyasi https://tranio.com.tr/germany/bavaria/munich/
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Senin Ülkende futbol takımı kurşunlandı ve 3 senedir kimin yaptığı bulunmadı.Buna rağmen inanmış olan var mıydı? Sadece bu bile kocaman bir engeldir turnuva düzenlenmesi için. Olması gereken oldu olması gereken yerde düzenlenecek. 4 milyon Suriyelinin ikamet ettiği Ülkemizde değil.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Mış gibi yapmayı yemedi gavurlar.
 
Nasipse önümüzdeki turnuvalara artık.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
RTE mi demis bunu? Yav nasil geri kalir yanimiz yok saha ve tesis anlaminda Almanlardan? Türkiye'nin ücra bir köyüne git birde Almanya'da git, o zaman bile anlarsin aradaki farki. Burada 3-4 bin kisilik köylerde bile hep sahalar var, futbol kulüpleri var. Bizim bazi köy takimlari maclarini merkezde yapmak zorunda bile kaliyor saha eksikliginden. Bunlar nasil ülke yönetiyor. Kendi memleketinden bi haberler daha. Sanki ülkemiz Antalya, istanbul, izmir, Bursa vs.'den ibaret.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
— (Euro 2024’ün Almanya’ya verilmesi) Açık konuşayım. Çok da önemsemedim. Bu hep böyle dönüyor. İki dünya kupasını veriyorsun, bir Avrupa kupasını veriyorsun. Aynı ülkede bunu yapıyorsun. Türkiye’ye gelince şöyle böyle diyorsun. Tesis ise bizim şu anda Almanlardan geri kalan bir halimiz yok. Çok modern ve kilometre olarak çok daha iyi tesislerimiz var. Hayırlı olsun. Neticede masraftan kurtulmuş olduk. RTE
 
Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Benim tek merak ettiğim o 4 üye neden bize oy vermiş?
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.

"KızılınKarası" dedi ki;


Iyi de brezilya'da favela bolgelerine çok uzakti statlar ve eğlence alanları. Ve brezilyadaki tek sorun para icin olduren favela soparlari. Bizde ise sehirlerin tum ceperlerine dağılmış tahammulsuz, görgüsüz çomar kitlesi var. Gaziantep in merkezinde japonlar kovalanabiliyor, trabzonda portekixli kadini bir linç etmedikleri kaldı. Istanbul fatihte alkollu bienal yapildi diye gunduz gozuyle polisin gozu önünde eskiya gibi mekanlar basildi. Brezilya halkinda var mi boyle tipler?

Favelalara hiç uzak değildi,
Uzak olsa da gerçi fark etmez, inmesi 5 dakika.
 
Bununla beraber, 2014'te yine bazı olaylar oldu ama benim beklediğimden az oldu açıkçası. Devlet çok iyi önlem almıştı. Polisler sabahları Copacabana'da tabur halinde marş söyleyerek sabah sporu yapıyordu, öyle düşün. Gasp, yankesicilik vs bunlar normal şeyler ama ölümlü vs. bir gasp olayı olmadı bildiğim kadarıyla. Bence mucizedir.
 
Bizim halkın çomarlığı, yobazlığı, geri kalmışlığı konularında sana maalesef %100 katılıyorum fakat güvenlik konusunda Türkiye Brezilya'nın yanında çok güvenli bir ülke olarak kalır, mukayese kabul etmez.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Bize verselerdi 'efsane tarih osmanlı torunu heeeyyyttt' diyecek olanlar, istemem yan cebime koy diyor.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
:)
 
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Önceki Yorumlar
Samsung Galaxy Tab S6 kullanıcıları için One UI 3.1 güncellemesi dağıtılmaya başladı....