#
#
Avustralya'yı 2-1 mağlup etmeyi başaran El Salvador, Dünya Kupaları tarihinde ilk galibiyetine ulaştı.
26/06/2013 - 00:07
Avustralya'nın ilk maçta Kolombiya'yı uyutması, az daha galip geliyor olması kendisinin uyumasına neden olmuş. Erken buldukları golden sonra oyunun kontrolünü ellerinde tutmakta ısrarcı olmamaları bir kenara maç bitmiş gibi davranmaları, belki de turnuvadan elenmelerine sebep olacak.
 
Tarihinde ilk kez herhangi bir yaş grubunda Dünya Kupası'na katılma şansı bulan El Salvador, bu profilleri ile turnuvanın en sempatik takımlarından biri. Türkiye karşısında neredeyse varlık dahi gösteremeyen takım, o maçta da elinden geldiğince mücadele etmişti ama kaliteye kaybetmişti. İyi niyetliler ve koşuyorlar. Bundan fazlası yok. Gollerin geliş biçimi de durumu özetliyor zaten. Dünya Kupası tarihlerindeki ilk gollerini attıkları maçı kazanmış olmaları da maçın dikkat çeken bir başka noktası.
 
El Salvador'dan bu tip bir reaksiyon göstermesini beklemeyen Avustralya'nın oyununun geri kalanında sahada ortaya koyduğuna futbol demek bir hayli zor. Yedikleri iki gol onları o kadar panikletti ki, ''maçı kaybedemeyiz'' baskısı altında ezildiler ve bu baskı onların sık  hata yapmasına, kolay top kaybetmesine neden oldu. Grubun finalinde Türkiye karşısına çıkmak için hazırlandığı duruma kendileri düşmüş durumdalar ve iyi görünmüyorlar.
 
El Salvador, çok büyük ihtimalle Kolombiya'ya kaybedecek ama bunun hiçbir önemi yok. Zira futbol tarihlerinin her kategorisinin en yüksek seviyesine ulaşmış bu çocuklar şimdiden çok şey başarmış görünüyorlar. Kolombiya karşısında bir mucizeyi kovalayacaklar; Avustralya'nın ise tek şansı Türkiye'nin de beklenenden kötü olması. Kangurular, ellerindeki fırsatı tepti.
 
Maçın Yıldızı: 
 
Jairo Henriquez: Türkiye karşısında da iyi bir oyun ortaya koyan genç yetenek, El Salvador'un en önemli yeteneği olarak dikkat çekiyor. Özellikle top ayağındayken iyi görünen oyuncu, topsuz oyununu ilerletmesi halinde turnuvadan sonra da göz önünde kalabilir.
 
Öne Çıkanlar: 
 
Jose Pena: Oynadığı iyi futbolu golle süsledi. Hareketli oyunu ile Avustralya savunmasını ciddi anlamda yordu.
 
Jackson Irvine: Ondan beklentileri karşılamaktan uzak olsa da, orta sahada çok top kazandı. Avustralya'nın bir üst tura çıkması için onun daha fazlasını vermesi gerek.
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
İkinci el otomobil sektörünün önemli kaynaklarından arabam.com, pazarın geleceğini merkeze...