#
#
Sezon başında Genoa'ya transfer olan İsviçreli futbolcu Blerim Dzemaili, Galatasaray'dan ayrılmak istemese de buna mecbur kaldığını söyledi.
28/10/2015 - 09:44
Sarı-kırmızılılardan kiralık olarak Genoa'ya giden ve 2.1 milyon Euro olan sabit transfer ücretinin 1.3 milyon Euro'su halen Galatasaray tarafından ödenen İsviçreli futbolcu, takımdan ayrılmak istemediğini ancak şartların kendisini buna zorladığını söyledi.
 
Serie A'da iyi bir performans sergileyen, bir çok maçta forma şansı bulan ve attığı golle Milan'ı yıkan Dzemaili şunları söyledi:
 
"Napoli'den Galatasaray'a gittim. Çünkü büyük bir kulüptü ve takımın başında Cesare Prandelli gibi beni isteyen önemli bir isim vardı. Ancak sonra kendisinin görevine son verildi. Bu yüzden şanssızdım ve benim için işler ondan sonra yolunda gitmedi. Genoa geçen sezonun sonuna doğru beni istedi. Hemen karar vermek istemedim. Bir süre beklemeyi tercih ettim. Çünkü kendimi Galatasaray'da yeniden kanıtlamak istiyordum. Ancak beklediğim gibi olmayınca gelen teklifi değerlendirdim."
 
"Pandev'e güvendim, haklı çıktı
Kendisi gibi geçen sezon Galatasaray forması giyen ve sezon sonunda Genoa'nın yolunu tutan Goran Pandev'in bu transferdeki en önemli etmen olduğunu vurgulayan Dzemaili, "Genoa hakkında bana bilgi vermesini istemiştim. İşlerin yolunda gitmesi için orada şartların müsait olduğunu iletti. Pandev'e güvendim ve şimdi baktığımda haklı çıktığını görüyorum" şeklinde konuştu. 
Kaynak: Skorer
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Facebook’un popüler sosyal medya kanalı Instagram, Windows 10 uygulamasına güzel bir güncelleme yaptı....