#
#
Şu sıralar Dünya tribünlerinde eş zamanlı olarak bir kaynama görülüyor. Takımlarının gidişatına tepki gösteren tribün grupları, tepkilerini dile getirmek konusunda geri kalmıyorlar.
26/02/2017 - 16:33
İtalya'da Genoa ve Fiorentina tribünleri, Türkiye'de Bursaspor tribünü bu hafta yaptıkları çıkışlarla gündem oldular. Fenerbahçe tribünleri son haftalarda Kadıköy'de protesto seslerini artırdı. Takım Antep'ten protesto içeren bir tavırla karşılandı.
 
Genoa Ultras bildiri yayınladı: Başkan İstifa et!
Genoa'da işler Pescara mağlubiyeti ile gerildi. Ligin dibindeki ve hoca değiştiren Pescara'ya 5-0 mağlup olan Genoa, taraftarını çileden çıkardı. Tribün, bu mağlubiyeti ve takımın oyununu kabul edilemez bulduğunu belirten bir bildiri yayınladı. Bologna maçında tribüne girmeyeceklerini açıkladılar. Başkan Preziosi'nin istifasını istiyorlar
 
 
Fiorentina da yokuş aşağı 
Bir ileri bir geri giden Fiorentina'da en son hafta içi 2-0'dan 2-4 kaybedilen Gladbach maçı gerginliği tırmandıran son olay oldu. Taraftar bugün 10:30'da tesislere giderek Başkan ve Hoca'dan tüm takım oyuncularına kadar küfür etti.
 
 
Sportif direktör Corvino, taraftara ligin geri kalanında tartışmasız bir performans sözü verdi. Pazartesi akşam Torino maçı kaybedilirse büyük olasılıkla Paolo Sousa'nın görevine son verilecek.
 
 
Bursaspor'da işler çığırından çıktı
Bursaspor'da hoca değişikliği de fayda etmemiş gibi görülüyor. En son Kasımpaşa'ya 4-0 mağlup olan Bursaspor, İstanbul'dan dönüşte Orhangazi Köprüsü Gişeleri çıkışında taraftarının saldırısına uğradı. Bir grup Bursaspor taraftarı otobüsü durdurarak takıma konuşma yapmak istedi. Bu tavra karşı futbolculardan da tepki gelince, takım ve taraftarlar birbirine girdi. Kaleci Harun Tekin'in darp aldığı olaylar sonrasında Başkan Ali Ay, olanları asla kabul edilemez bulduğunu açıkladı. Bu olay sonrası Bursaspor'da bazı görevden almalar ve istifaların olması bekleniyor. Olaya karışan taraftarlar hakkında dava açılacağı da açıklandı. Olaylara dair fotolarda görülen bıçağın taraftarlara ait olmadığı bunun olayı köpürtmek için oraya atıldığı da bazı taraftarlar tarafından seslendiriliyor.
 

 
Fenerbahçe'ye Antep'te tepki
Avrupa Ligi'nden hafta içi elenen ve maç sonu basın toplantısında Dick Advocaat'ın açıklamaları ile gerilen Fenerbahçe camiasında taraftar uzun süredir Başkan Aziz Yıldırım'a tepkili. Fenerbahçe tribünlerinde ilk defa Ali Koç'a başkanlık tezahüratı yapıldı. Takımın bu haftaki Gaziantepspor deplasmanında taraftar takımı protesto ile karşıladı.
 
 
Kısır tartışma
Türkiye'de ve Dünya'da olan tribün olayları ile ilgili olarak son zamanlarda kısır bir tartışma var. ''Orada olunca ultras burada olunca terörist'' minvalinde gelişen tartışmalar, olan bitenleri ortamın dokusu, ruhu ve sosyo kültürel şartlarını bir potaya koyup kıyaslamaya gidiyor ki bu oldukça hatalı. Her coğrafyanın, her tribünün tepki gösterme biçimi, alışkanlıkları, refleksleri başka türlü. İçine şiddet olması ya da olmaması bir taraftar tepkisini iyi ya da kötü kılmıyor. Toplumsal reflekslerin bu türden protesto içeren tavırları daldan elma koparıp onun tadına bakmak gibi yorumlanamayacağını bilmek lazım. En azından geçmiş, yaşanan süreç ve neden niçinlerine dair tüm detayları bilmeden.
 
 
Taraftarın tepki biçimini tartışmaların dışında bırakarak şunu söylemeli:
İyi de taraftar tepki vermesin mi?
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Mate 40 ailesinin en çok dikkat çeken modeli Huawei Mate 40 RS Porsche Edition sonrasında firma önemli bir...