#
#
Alman devi Bayern Münih, mülteciler için yapılacak projelere 1 milyon Euro aktaracağını açıkladı. Portekiz milli takımı Fransa maçında saygı duruşunda bulunacak.
03/09/2015 - 18:46
Önümüzdeki haftalarda, mülteciler için bir "eğitim kampı" kurmayı planlayan bayern münih, çocuklar ve gençler için bedava yemek, kalacak yer, Almanca eğitimi ve  futbol ekipmanları sağlayacak. 
 
Mülteciler için hazırlanan projeye de 1 milyon Euro destek verecek olan Panzerler, FC Augsburg ile iç sahada oynayacakları maç için özel bir organizasyon yapacak. Sahaya 1 Alman çocuk ve 1 mülteci çocuğun el ele gireceğini açıklayan Bayern Kulübü, bu sayede iki toplum arasındaki entegrasyonun hızlanmasını sağlamayı hedefliyor.
 
http://funkyimg.com/i/21Jf2.jpg
 
Bayern Münih Başkanı Karl Heinz Rummenigge, “Kulübümüz mültecilere ve muhtaç çocuklara yardım etmeyi, Almanya'da onlara destek vermeyi sosyal sorumluluk olarak görüyor” ifadelerini kullandı.
 
Dortmund da kayıtsız kalmadı
Geçtiğimiz hafta UEFA avrupa ligi’nde Odds Ballklubb’u konuk eden bir diğer Alman ekibi Borussia Dortmund maça 220 mülteciyi davet etti. Bu sayede Almanya’ya gelen mültecilerin şehre yerleşmesine yardımcı olmayı planlayan Dortmund Kulübü, bu anlamlı girişimi lig boyunca sürdürmeyi hedefliyor. Bundesliga'da pek çok takım geçen hafta sonu oynanan maçlarda mülteciler için "hoşgeldiniz" pankartları açtı.
 
Yarın oynanacak Portekiz-Fransa maçı öncesinde Portekiz takımının maç öncesi hayatını kaybeden mülteciler için saygı duruşunda bulunacakları belirtildi.
 
Quaresma Dünyayı ağlatan fotoğrafı görünce...
Beşiktaş'ıım yıdız oyuncusu Quares'ma, Bodrum'da cesedi kıyıya vuran 3 yaşındaki Suriyeli mülteci Aylan'ın yürek yakan görüntüsüne kayıtsız kalmadı. Portekizli futbolcu, 'Dostum' başlıklı bir mektup yazarak, tüm dünyaya sesledi.
 
Kaynak: Hürriyet
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Drone modelleri inanılmaz yüksek hızlara çıkabiliyor. Peki bir drone 100 km/s hızla otomobil camına...