#
#
Brezilyalı yıldız oyuncu Diego Ribas, dün düzenlenen törenle kendisini Fenerbahçe'ye bağlayan 3 yıllık sözleşmeye imza attı.
13/07/2014 - 10:25
Başkan Aziz Yıldırım ve yöneticilerin katıldığı imza törenini çok sayıda basın mensubu da takip etti. İmzaların ardından ise Başkan, yöneticiler ve Diego Ribas sahada taraftarlarla bir araya geldi.
 
Aziz Yıldırım: ''Bütün dünya onun oyunculuğunu ve karakterini biliyor''
İmza töreninde ilk olarak söz alan Başkan Aziz Yıldırım, ''Diego Ribası’ın imza töreni için bir araya geldik. Diego Ribas ile daha önceki yıllarda da ilgileniyorduk.  2009 yılında da ailesi burada benimle de görüştü. O günkü şartlarda maliyetin yüksek olmasından dolayı transfer gerçekleşmedi. 5 yıl sonra bugün burada. Ribası’ı anlatmaya gerek yok. Bütün dünya onun oyunculuğunu ve karakterini biliyor. Fenerbahçe güçlü ve kuvvetli bir takım ve bu takıma yeni bir fert katılıyor. Takıma katkı yapacağını umuyoruz ve bekliyoruz. Fenerbahçe’ye ve Türk sporuna hayırlı uğurlu olsun. 3 yıllık bir mukavele yaptık daha da uzun yıllar kulübümüze hizmet eder. Hoş geldin Diego'' dedi.
 
CEO Hasan Hakkı Yılmaz: ''Çok önemli bir oyuncu''
CEO Hasan Hakkı Yılmaz da, ''Diego çok önemli bir oyuncu. Kariyerli ve yetenekli oyuncunun aramıza katılmasını memnuniyetle karşılıyoruz. Çok büyük ve çok uluslu bir aileyiz.Diego eminim çok kolay adapte olacak.Takımımızda 4 kıtadan 11 değişik ülke vatandaşı oynuyor. Farklı kültürleri de bir araya getiren yapıya sahibiz.  4. yıldıza da katkı yapacağından büyük memnuniyet duyuyorum'' diye konuştu.
 
Diego Ribas: ''Mutlu ve gururluyum''
Kendisi için kullanılan sözlerden dolayı Başkan Aziz Yıldırım ve CEO Hasan Hakkı Yılmaz’a teşekkür eden Diego Ribas, ''Çok teşekkürler. Bu sözler beni gururlandırdı. Fenerbahçe ile daha önce görüşmelerimiz olmuştu ama transferim bu sezon gerçekleşti. Sonunda buradayım. Bu büyük camiada olduğum için de mutlu ve gururluyum'' ifadeleri kullandı.
 
10 numaralı forma Diego’nun
İmzaların ardından Başkan Aziz Yıldırım ile Diego Ribas 10 numaralı forma ile objektiflere poz verdi. Daha sonra basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Brezilyalı yıldız, ''Transferimde bana yardımcı olan aileme teşekkür ediyorum. Geçtiğimiz yıllarda gerçekleştirilen görüşmelerin ardından bu sene transfer sürecini çok hızlı şekilde gerçekleştirdik. Sonunda buradayız. Artık Fenerbahçe’nin bir üyesiyim'' dedi.
 
Alex ile ilgili soruya ise Diego Ribas, ''Alex ile karşılaştırılamayız. İkimizde iyi oyuncularız. Herkes kendi tarihçesine bakacak. Fenerbahçe’ye katkıda bulunabilirsem çok mutlu olacağım. Farklı karakterde oyuncularıyız. Kıyaslama yapamayız'' yanıtını verdi.
 
CEO Hasan Hakkı Yılmaz da imza parası ve Şampiyonlar Ligi ile soru üzerine şu yanıtı verdi:
''Basın toplantılarında ücret konusuna girmiyoruz. Biz halka açık bir şirketiz. Şeffaf bir yapıya sahibiz ve ne açıklandıysa sonuç odur. Bizde Şampiyonlar Ligi kararını büyük bir heyecanla bekliyoruz. Şahsen takımımızın yeterli olduğuna inanıyorum ama Şampiyonlar Ligi’ne katıldığımızda yönetimin insiyatifinde yeni transferler de olabilir.''
   
Formayı giydi, sahaya çıktı
Daha sonra 10 numaralı formayı giyerek sahaya inen Diego Ribas, taraftarlarla bir araya geldi. Taraftarlara top dağıtan Diego ardından Başkan Aziz Yıldırım ve yöneticiler ile birlikte fotoğraf çektirdi. Taraftarlar da uzun süre Başkan Aziz Yıldırım ve Diego Ribas lehine tezahüratlarda bulundu.
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Fabrikaların üretime ara vermesine neden olan Koronavirüs salgını, otomotiv sanayinin en önemli kollarından...