#
#
Galatasaray - Fenerbahçe arasında bugün Türk Telekom Arena'da oynanması planlanan maç güvenlik gerekçesiyle ileri bir tarihe ertelendi.
20/03/2016 - 20:20
Önce maça 3 saat kala maçın seyircisiz oynanacağı açıklandı. Stadyuma giren taraftarlar tahliye edildi ve yoldaki taraftarların maça gelmemesi istendi. Daha sonra iki kulüp ile istişare yapılarak, Valiliğin de aldığı istihbaratlar doğrultusunda maçın da ertelenmesine karar verildi.
 
TFF resmi açıklama yaptı
Futbol federasyonu maçın ertelendiğine dair resmi bir açıklama yayınladı.

Resmi açıklama: http://www.tff.org/default.aspx?pageID=285&ftxtID=24740
 
Taraftara Anons
Maçın seyircisiz oynanacağının ilan edilmesinin ardından, Türk Telekom Arena'da yerlerini alan taraftarların dışarı çıkmaları istendi. Bu uyarının ardından taraftarlar bir süre yerlerinden ayrılmak istemezken, daha sonra araya giren güvenlik güçleri, tüm tribünlerin boşaltılmasını sağladı. Bu esnada bazı taraftarlar ile güvenlik görevlileri arasında gerginlikler de yaşandı.
 
Yaşanan durumu protesto ederek tribünden atlayıp sahaya giren bir taraftar da çıkarıldı. Galatasaray taraftarları, sarı-kırmızılı yönetim aleyhine tezahüratlarda bulundu.
 
Taraftarların tepkileri üzerine statta yeniden anons yapılırken, İstanbul Valiliği'nin kararıyla ve güvenlik gerekçesiyle müsabakanın seyircisiz oynanacağı tekrarlanıp, sakin bir şekilde tribünlerin boşaltılması istendi. Stat çevresinde geniş güvenlik önlemleri alan güvenlik güçleri, taraftarları bölgeden uzaklaştırmak için çaba sarf etti.
 
Öte yandan, stat çevresinde polis helikopterinin sürekli uçuş yapması dikkati çekti.
 
Müsabakanın ertelendiğinin ilan edilmesinin ardından ise tüm taraftarlar stat çevresinden uzaklaşmaya başladı. Hiçbir kişi ve aracın stat bölgesine girişine izin verilmedi.
 
Takımlar stada bile gelmedi
Güvenlik gerekçesiyle oynanamayan Galatasaray-Fenerbahçe derbisi öncesi iki takım da stada gelmedi. Sarı-lacivertliler Fenerbahçe Can Bartu Tesisleri'nden, Galatasaray takımı ise Florya Metin Oktay Tesisleri'nden hiç ayrılmadı. Erteleme kararının ilan edilmesinin ardından ise oyunculara evlerine gitme izni verildiği bildirildi.
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Giyilebilir pazarın en önemli firmalarından Fitbit imzalı gelişmiş akıllı bileklik Fitbit Charge...