Galatasaray ile Fenerbahçe arasında yapılacak derbi maçta, deplasman yasaklarının devam edeceği açıklandı.

Galatasaray ile Fenerbahçe arasında 16 Aralık Pazar günü Türk Telekom Arena Stadı'nda oynanacak Spor Toto Süper Lig maçının İl Spor Güvenlik toplantısı yapıldı. Derbi maçta, sarı-lacivertli takımın taraftarları stada alınmayacak. 

Toplantı sonrasında açıklama yapan Galatasaray ikinci başkanı Ali Dürüst, Fenerbahçe taraftarının Arena'ya gelemeyeceğini ve deplasman yasaklarının bu sezonda devam edeceğini açıkladı. 

Galatasaray Kulübü İkinci Başkanı Ali Dürüst, toplantıdan sonra yaptığı açıklamada, kulüp olarak sezon başında yapılan protokolün devam etmesini istediklerini belirterek, ''Derbide valiliğimiz her türlü tedbirin alınacağını belirtti. Bundan bir şüphemiz yok. Sezon başında kulüplerle aramızda yaptığımız protokolün, bu sezon için devam etmesini ve derbi maçlarda deplasmana taraftar gitmemesini talep ettik. Bu derbi, geçen senenin bulutlarını da üzerimizden kaldıracaktır'' diye konuştu.
 
Fenerbahçe Kulübü'nün, derbiye taraftarlarını getirme isteğini toplantıda tekrarladığını kaydeden Dürüst, ''Sezon başında böyle bir karar verildi. Bu arada 2 derbi maç oynandı. Bu değişikliği yapmanın başka spekülasyonlara yol açacağını ortaya koyduk. Hepimizin gönlünde yatan, rakip taraftarların da tribünde yerini alması, ama sezon başında aldığımız kararın devam etmesinin daha hayırlı olacağına inandık'' ifadelerini kullandı.
 
Dürüst, önümüzdeki günlerde kulüplerle bir araya gelerek, gelecek sezon için deplasman yasaklarını ve 6222 sayılı kanundaki aksaklıkları tespit etmek için toplantılar yapacaklarını sözlerine ekledi.