#
#
Deplasman yasağının kaldırılmasına yönelik Kulüpler Birliği’nin tavsiye kararını değerlendiren Fanatik yazarı ve NTV Spor yorumcusu Mehmet Demirkol, “Bu yetmez, Passolig’in de kalkması lazım” dedi
12/08/2016 - 11:03
‘Böyle bir saçmalık olur mu!’
NTV Spor’da ekranlara gelen Transfer Günlüğü programında konuyu gündeme getiren Demirkol, sunucu Emek Ege’nin, “Nasıl kaldıracaklar? Ekonomik bağlantıları var” sorusu üzerine şunları söyledi: “Benim Passolig’de itiraz ettiğim şey şu; Fenerbahçe Passolig kartı var elimde ya da Galatasaray Passolig kartı. Akşam Beşiktaş’ın maçı var. O gün de tam eşimle yemeğe çıkacaktım ama eşimin işi çıktı, toplantısı var, ben de maça gideyim dedim. Gidemiyorum maça. Koltuk boş, ben maça girmek istiyorum bir İstanbullu olarak, hayır giremezsin diyorlar. Nasıl giremem ya! Öyle bir girerim ki.. Hangi hakla beni almıyorsun maça? Niye? Beşiktaş kartın yok. Yok ya! E parasını veriyorum. Hayır giremezsin. Ya da Hollanda’dan misafirim geldi, bana şu Sneijder’ı seyrettirsene dedi, sokamıyoruz adamı içeri. Niye? Abi lig maçı var. Ama dur çarşamba da buradasın değil mi, Avrupa kupası maçı var ona sokarım. Böyle bir saçmalık olur mu! Böyle bir mantıksızlık böyle bir… Bunun adı aptallık başka bir şey değil.”
 
‘Passolig isterim diyen bir kişi duydun mu?’
Demirkol şöyle devam etti: “O kart olsun yine, çok mu istiyorsunuz 20 liramızı, alın o 20 lirayı da alın tamam ama ben o kartla bütün maçlara girebileyim. Yani bunu sağlayın, tamam Passolig de kalsın, adı Passolig olsun hadi. Elektronik bilet diye bir şey vardır, olabilir de… Ama ben onu almadıysam, hayatımda bir kere maça gideceğim diyelim ki. Bir kere gideceğim, bir daha da gitmeyeceğim, yarın da ölüyorum. Diyelim ki öyle, kimliğimi gösterip benim üzerime onu şey yapın, 15 gün beklemeyeyim, kart gelecek, gidecek falan diye. O bileti bana verin barkodu var zaten, ha kağıt olmuş, ha plastik olmuş ne olursa olsun. Bunu kaldırın. Toplumsal barış öyle sağlanır. Çünkü millet ortalıkta döküldü, kaldırın bunu diye bağırıyorlar. Passolig isterim diyen bir kişi duydun mu? Bir kişi söyle, bir kişi duydun mu? Peki Passolig istemeyen kaç kişi duydun? Öyle şey mi olur! Hadi demokrasi işte buyrun.”
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
OnePlus firmasından amiral gemisi OnePlus 8T geliyor. Model iddialı duruyor ve önemli teknik özellikleri netlik...