#
#
Uzun bir süredir İstanbul takımları arasında uygulanan deplasman yasağı nihayet kaldırıldı.
23/09/2016 - 12:21
24 Eylül 2016 Cumartesi saat 20:00'de Vodafone Arena'da oynanacak Beşiktaş - Galatasaray maçı öncesi devam eden deplasman yasakları uygulaması İl Güvenlik Kararı ile kaldırıldı. Bu kararla uzun aradan sonra İstanbul'da derbilerde deplasmana taraftarın gitmesinin önü açıldı.
 
Cumartesi oynanacak derbide Galatasaray'a ayrılan 2100 kişilik alanda sarı-kırmızılı taraftarlar yer alacak.
 
İstanbul İl Spor Güvenlik Kurulu, derbilerde deplasman yasağının kalkmasına karar verirken Cumartesi günü oynanacak Beşiktaş-Galatasaray derbisi öncesi Kurul yasağı görüşmek üzere toplandı. Toplantıya Galatasaray Kulübü adına Yönetim Kurulu Üyesi Alper Narman, Beşiktaşlı yönetici Hakan Özköse ve Fenerbahçe adına Metin Doğan katıldı.
 
G.Saray Tribünü kortejle gidecek
Derbi öncesi Emniyet'in kontrolünde Taksim Meydanı'nda toplanacak taraftarlar buradan Galatasaray Spor Kulübü'nün görevlendireceği bir yönetici eşliğinde stadyuma kortej yapacak. 
 
 
Taraflara sorumluluk düşüyor
Uzun aradan sonra kaldırılan bu yasaklara karşılık iki takımın taraftarlarına da örnek maç olması açısından büyük sorumluluk düşüyor. İki tribündeki taraftarların da yasakların kaldırılmasına pişmanlık yaratacak bir olaya mahal vermemesi çok önemli. 
 
Narman: ''Yasağın kalkması memnuniyet verici''
Alper Narman, burada yaptığı açıklamada, ''Bu yasağın kalkması bizim için memnuniyet verici. Yasağın kalkması sonrası ilk deplasmana biz gideceğiz. Umarım çok güzel dostluk görüntüleri oluşur ve sıkıntı yaşanmaz. Ülkede birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyulduğu bugünlerde üstümüze düşeni yaptık. Taraftarın da gayretiyle bu kararı sezon sonuna kadar götüreceğiz'' dedi.
 
Özköse: ''Galatasaray'ı en iyi şekilde ağırlayacağız''
Beşiktaş adına Hakan Özköse şunları söyledi: “Deplasman yasağı kalkmıştır. Hayırlı olsun. Bu karardan memnunuz. Galatasaray’ı ve taraftarlarını en iyi şekilde ağırlayacağız. Herhangi bir sıkıntı olmayacağını düşünüyorum. Beşiktaş taraftarı takımını en güzel şekilde destekler. Küfüre gerek yok. Rakibimizi en iyi şekilde ağırlayalım. İyi olan kazansın.”
 
Biletler 5 dakikada tükendi

Galatasaray taraftarına ayrılan 2100 bilet, 23 Eylül Cuma 15:00'de satışa çıkar çıkmaz tüketildi.
 
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Yerli üretim telefonlara bir yenisi daha ekleniyor. TCL’nin Türkiye’de ürettiği ilk akıllı...