#
#
Danimarka'da Futbol Federasyonu ile milli takım oyuncuları arasında ticari haklar üzerinden kriz patlak verdi. Oyuncular ticari hakların paylaşımı konusunda anlaşmaya varmayınca milli takımı kampını terkettiler.
04/09/2018 - 18:43
Danimarka Futbol Fedeasyonu DBU'nun sahibi olduğu ticari haklar konusunda milli takım oyuncuları paylaşımdan rahatsız olduklarını açıkca beyan ederek milli takım anlaşmasını imzalamadılar. Anlaşmayı imzalamayan oyuncular kampı terketti. 
 
Futbolcuların federasyon ile olan krizine, milli takım teknik direktörü Age Hareide ve yardımcısı Jon Dahl Tomasson da destek vererek milli takımın Slovakya ve Galler ile yapacağı maçlara çıkmayayacaklarını beyan ettiler.
 
 
A Milli Oyuncuları kampı terkedince federasyon alt lig takımlarından oyuncular seçmek istedi ancak alt lig oyuncuları da A takım oyuncularının kararını desteklerini ve milli takıma katılmayacaklarını belirtince milli takım kadrosuna Danimarka Futsal Takımı oyuncuları çağrıldı.
 
Milli takımın başında bu iki maçta teknik direktör olarak 92 Avrupa Şampiyonu takımda yer alan John Hensen yer alacak.
 
 
Danimarka'nın en son Dünya Kupası'nda Hırvatistan'a karşı oynadığı milli maçta kadrosuna şu oyuncular vardı: Kasper Schmeichel, Dalsgaard, Jorgensen, Simon Kjaer, Knudsen, Christensen, Delaney, Eriksen, Braithwaite, Cornelius, Oulsen, Dolberg, Fischer, Krohn-Deli, Kvist, Larsen, Lerager, Lossl, Ronnow, Schone, Sisto, Vestergaard.
 
Danimarka bugün akşam saatlerinde kadro açıkladı
Danimarka Futbol Federasyonu bu akşam Slovakya ve Galler maçları için çıkacak kadroyu açıkladı. 24 oyuncunun yer aldığı maç kadrosunda oyuncular Danimarka 2. Ligi'nden oynamaya kabul edenler arasında seçilmiş durumda. 
 
 
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Pandemi döneminde bir uygulama daha patlama yaptı. Bu uygulamanın adı Clubhouse ve yakında Android tarafına...