Real Madrid ile Liverpool arasında oynanan Şampiyonlar Ligi finalinde sakatlanarak oyundan alınan Dani Carvajal yaşadıklarını Marca'ya anlattı.
Daha önce 2014 Dünya Kupası'nı ve Euro 2016'yı sakatlığı nedeniyle kaçıran Dani Carvajal 2018 Rusya'ya da gelemeyeceğinden korktuğu için çok korktuğunu ve ağladığını ancak artık dünyanın en mutlu insanı olduğunu söyledi.
 
"Soyunma odasına girdiğimde hala ağladığımı ve ağlamayı kesemediğimi hatırlıyorum. Ancak şimdi Rusya'dayım ve dünyanın en mutlu insanıyım. Bu beni her antrenman, her maç için daha güçlü bir hale getiriyor. İyi hissediyorum, tutkulu ve istekliyim." diyen Carvajal açıklamalarını Rusya maçıyla ilgili konuşarak sürdürdü.
 
"İlk maçta top ayağımdayken biraz tedirgin hissediyordum ama bu çoktan geçti. Rusya ile oynayacağımız maçta daha iyi olmalıyız. Pozisyon yaratma ve gol atma şansımız var fakat zaman zaman konsantrasyonumuzu kaybediyoruz. Bir aradayız çünkü ülkemize mutlu olmaları için bir şey vermek istiyoruz."
 
"Portekiz'e karşı iyi mücadele ettik ve şimdi ev sahibine karşı oynuyoruz, güçlü olmamız lazım. Hızlılar ve maçın başından itibaren baskı kuracaklar. Futbolda her zaman sürprizler vardır ve eğer kazanma azminiz yoksa futbol karışık bir oyundur."