#
#
Team INEOS’un süper yıldızı Chris Froome, Criterium du Dauphine’de yaptığı kazada ciddi şekilde sakatlanarak Tour de France defterini kapattı.
12/06/2019 - 22:15
İki sezondur Tour de France’ı 5. kez kazanıp tarih yazmak isteyen ancak geçen yıl Giro’daki zaferi sonrası yorgunluğu nedeniyle genel klasmanda takım arkadaşı Geraint Thomas’ın zaferine yardım eden Chris Froome, bu kez tamamen Tour’a odaklandığı 2019 sezonunda büyük bir şok yaşadı.
 
 
Criterium du Dauphine 2019’un bireysel zamana karşıdan oluşan 4. etabı öncesi zamana karşı parkurunu geçerken kaza yapan Froome, yarışa başlayamayarak acilen hastaneye kaldırıldı ve kısa süre içerisinde Tour de France 2019’un kaderini ve planlarını değiştiren o açıklama geldi: Chris Froome, Tour de France’ta yarışmayacak!
 
Parkurun en hızlı bölümünde, finişten kısa süre önce saatte 65 km hızla giderken zamana karşı barlarından kolunu kaldırıp burnunu silmeye çalışan Froome, dengesini kaybedip düşerek bacağını kırdı. Aynı kazaya, Froome ile birlikte sürüşte olan takım arkadaşı Wout Poels da karıştı ancak Poels ciddi bir yaralanma yaşamadı. Froome'da tek bir kırık değil çoklu kırık olduğu söylenirken kırıklardan birinin açık kırık olduğu iddia edildi. 
 
 
Kazanın ardından Froome’un durumunun ciddi olup olmadığı merak konusu olurken, Dauphine etabının başladığı sıralarda Team INEOS’un başındaki Dave Brailsford, Belçikalı basın mensuplarına ilk açıklamayı yaptı ve Froome’un Tour’da yarışamayacağını söyledi. Ardından Froome’un eşi, yıldız sporcunun resmi Twitter hesabından bir açıklama yapıp hastaneye gideceğini ve Tour’da yarışmasını engelleyecek bir sakatlık olup olmadığının henüz belirsiz olduğunu söyledi.
 
 
Ancak bir süre sonra birçok kaynak olayı ikinci kez doğruları ve en sonunda Team INEOS’un resmi açıklaması geldi. Akşam saatlerinde Froome’un resmi hesabından eşi bir açıklama daha yaptı ve yıldız ismin çoklu kırıkları nedeniyle ameliyata alındığını belirtti.
 
Chris Froome’un devre dışı kalmasıyla, nisan ayında köprücü kemiğini kırarak Giro’da yarışma şansını kaybeden Egan Bernal’in Tour kadrosuna dahil edilmesi ve Geraint Thomas’ın da Tour’daki tek lider olması bekleniyor.
 
 
 
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Çin pazarına özel olarak geliştirilen Volkswagen ID.6, iki farklı versiyon üzerinden elektrik rekabetinden...