#
#
Beşiktaş'ın yeni transferleri Demba Ba, Jose Sosa, Cenk Tosun, Gökhan Töre ve Ramon Motta BJK Nevzat Demir Tesisleri’nde Başkan Fikret Orman’ın katıldığı törende basın için sözleşme imzaladılar.
04/09/2014 - 15:51
İmza töreni öncesi basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Başkan Fikret Orman, transfer çalışmalarında Beşiktaş’ın menfaatlerini korumak için yoğun uğraş verdiklerini belirterek şunları söyledi:
 
“Yeni transferlerimizin imza töreni için buradayız. Ben ve arkadaşlarım Beşiktaş’ın menfaatlerini gözeterek transferler yaptık. Beşiktaş’ın bir lirasını kendi bir liramızdan üstün görerek davrandık. Transferler uzun sürdü, bunun sebebi Beşiktaş’ın menfaatlerini düşünmekti.”
 
“Sponsorluklar ve stat inşaatında çok mesafe kaydettik. Önemli markalarla sponsorluk anlaşmaları imzaladık. Voleybol takımımızın sponsorunu önümüzdeki hafta açıklayacağız. Bütün branşlarımıza sponsor kazandırmış olacağız. Bütün branşlarda Beşiktaş’ın sponsorlarla mücadele edecek olması tarihimizde bir ilktir.”
 
“Stadımız günden güne yükseliyor. Futbol Takımımız yeni sezona galibiyetle başladı. Sezonun hayırlara vesile olmasını diliyorum. Amacımız bu sezon şampiyon olmak. Camia ve taraftarlarımız olarak şampiyonluk istiyoruz.”
 
“Yeni transferlerimiz 3-4 yıl bu formaya hizmet edecekler. Beşiktaş formasını taşımak çok önemlidir. Umarım sakatlıksız bir sezon geçirirler. Bu formanın kıymetini bileceklerine inanıyorum”
 
“Demba Ba transferi zor bir süreçti. Uzun görüşmeler yaptık. Chelsea CEO’su transferde çok yardımcı oldu. İnandığımız bir oyuncu. Faydalı olacağını düşünüyoruz. Karakteri ve duruşuyla Beşiktaş çizgisine ahlakına uygun olduğuna tamamen emimiz.”
 
“Jose Sosa, kariyeri belli bir oyuncu. Şampiyonlar Ligi finali oynamış bir arkadaşımız. Kendisiyle uzun süren görüşmeler yaptık. Takıma kazandırdığımız için sevinçliyiz.”
 
“Ramon Motta, kadromuzda olan bir oyuncuydu. Onunla sözleşme imzalamaktan mutluyuz. Performansına inandığımız için transfer ettik. Formunu sürdüreğine inanıyorum.”
 
“Cenk Tosun’un kendisiyle anne ve babasına teşekkür ediyorum. Büyük bir baskı altında kaldılar ama iyi bir Beşiktaşlılık duruşu sergilediler. Cenk, bizimle sözleşme imzaladıktan sonra eski takımında sonuna kadar mücadele etti. Cenk çok iyi bir Beşiktaşlı. Bizi mutlu eden bir transfer oldu.”
 
“Gökhan Töre için epey uğraştık. Bonservis sorunları vardı. Onu çözmek zor oldu. Tataristan Cumhurbaşkanı, Rubin Kazan’ın Türk temsilcisi Yaşar Özcan, Hüseyin Acaroğlu ve Arif Çelik bizlere çok yardımcı oldular. Onlara da emekleri için teşekkür ediyorum.”
 
“Ben ve arkadaşlarım hep beraber iyi şeyler yapmak için uğraştık. Bu emeklerin boşa gitmemesini temenni ediyorum.”
 
“Linnes ilgilendiğimiz bir oyuncuydu. Molde kulübü liginde şampiyonluğa oynadığı için güç kaybetmek istemediler. Ahmet Nur Çebi görüşmeleri yürüttü. 8 maçlık bir süre kaldı liglerinde. Epey yol almıştık transferde ama olmadı.”
 
“24 kişilik bir kadromuz var. Bu oyuncular tüm kulvarlarda oynayabilecek güce ve seviyeye sahip.”
 
“Yeni sezon hayırlı olsun. Transfer çalışmalarında en önemli kriterimiz Beşiktaş ahlakına yakışır oyuncular bulmaktı. Yeni oyuncularımızın Beşiktaş ahlakına ve bu formanın büyüklüğüne yakışır şekilde hareket edeceklerine inancım tam. Transferlerin gerçekleşmesinde emeği bulunan herkes teşekkür ediyorum.”
 
Fikret Orman’ın konuşmasından sonra yeni transferler sözleşmelerini imzaladılar. İmza töreni sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtlayan futbolcular şu açıklamalarda bulundular:
 
Jose Sosa: ‘Büyük bir takıma geldiğimin farkındayım’
“Burada olduğum için çok mutluyum. Buraya büyük bir istekle geldim. Büyük bir takıma geldiğimin farkındayım. Alışma sürecini en kısa sürede atlatıp takım için elimden geleni fazlasıyla yapmak istiyorum. Atletic Madrid beni istiyordu ama tercihimi Beşiktaş’tan yana kullandım. Arda Turan’ın takım, şehir ve insanlar hakkında söyledikleri karar vermemi kolaylaştırdı. Futbola on numara pozisyonunda başladım ama daha sonra kanatlarda oynamayı da öğrendim.”
 
Demba Ba: ‘Beşiktaş’ta olmak büyük bir onur’
“Beşiktaş’ta olmak çok büyük bir onur. Hep birlikte keyifli günler geçireceğimize inanıyorum. Takım için arkadaşlarımla değerli şeyler kazanacağız. Burada bulunmayı çok istiyordum. 4-5 yıldır oynadığım maç ve attığım golleri bakarak kronik sakat olup olmadığım anlaşılabilir. Modern futbolda gol atmak kadar takım savunmasını yapmak çok önemli. Önemli olan hücumda sayı değil niteliktir.”
 
Ramon Motta: ‘Uzun yıllar Beşiktaş’a hizmet etmek istiyorum’
“Beşiktaş’a geldiğimden beri burada kalmak istediğimi söylemiştim. Uzun yıllarda bu kulübe hizmet etmek istiyorum. Beşiktaş’ta kendimi çok iyi hissediyorum. Takım içinde arkadaşlık üst düzeyde. Bu sene şampiyon olacağımıza inanıyorum. İyi futbol oynuyoruz artık şampiyon olma zamanı geldi.”
 
Gökhan Töre: ‘Beşiktaş’ta kaldığım için sevinçliyim’
“Tüm Beşiktaş camiasına teşekkür ediyorum. Transferimin gerçekleşmesinde emeği bulunanlara teşekkür ediyorum. Başkanımız, İkinci Başkanımız ve Teknik Direktörümüz bu transferin olmasını çok istediler. Taraftarlarımızı tüm dünya tanıyor. Bana da sevgilerini her fırsatta dile getiriyorlar. Buraya döneceğimi her zaman biliyordum. Transfer döneminin başından beri burada olmak istiyordum.”
 
Cenk Tosun: ‘Şampiyonluklar yaşamaya geldim’
“Beşiktaş formasını giyeceğim için mutluyum. Bana şans veren Başkanımız, İkinci Başkanımız ve Teknik Direktörümüze çok teşekkür ediyorum. Buraya şampiyonluklar kazanmaya kupalar kaldırmaya geldim. Taraftarlarımızdan ilk geldiğim günden beri güzel mesajlar alıyorum. Onlar bizim itici gücümüz. Süleyman Seba sezonunda bir şampiyonluk kazanmak için bizim için daha anlamlı olacak. Taraftarlarımız sezon boyunca bize çok destek olacak.”
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Türkiye’de aktif olarak yer alan OPPO’dan yeni akıllı telefon daha geliyor. Firmadan Avrupa pazarına...