#
#
PREMIER LEAGUE
  1. TAKIMLAR
    O
    Av
    P
  1. Tamamını Göster »
PREMIER LEAGUE
Alman efsane Breitner, Manchester City başta olmak üzere bir Premier Lig takımının yakın zamanda Şampiyonlar Ligi kazanacağına inanmıyor.
14/02/2016 - 12:24
Almanya futbolunun önemli isimlerinden Paul Breitner, Pep Guardiola'nın Manchester City'yi kısa sürede başarılı bir takım haline getiremeyeceğini savundu.
 
Bayern Münih'le sözleşmesini uzatmama kararı alan ve gelecek sezondan itibaren Manchester City'yle anlaşan Guardiola, dünya futbolundaki dengeleri sarsmış durumda.
 
Fakat Breitner, Katalan teknik adamın City'de benzer başarıları yakalayacağını düşünmüyor.
 
Goal'e konuşan Breitner, "Pep, Manchester City'nin Avrupa'da dominant bir takım olması için gereken tüm oyuncuları satın alamaz. Orta kalite oyuncuları 15 milyon avroya, ya da 60 milyon avroya alabilirler ama kaliteleri yükselmeyecek. En az dört beş yıl beklemeleri lazım. Şimdi 19 yaşında olan bir yıldızın olgunlaşması ve sahne almasıyla belki yetenekli bir jenerasyonu kendilerine çekebilirler." sözlerini kullandı.
 
"Premier Lig takımları kazanamaz"
Premier Lig'in finansal imkanlarına rağmen geride olduğunu savunan tecrübeli futbol adamı, "Premier Lig'de para çok Sadece TV haklarından 3 milyar poundu aşan bir para alıyorlar. Alman takımları ise 700 milyon pound anca alıyor. Yani Premier Lig'in yüzde 25 - 30'u. Ama önümüzdeki iki üç sezon içinde bir Premier Lig takımının Şampiyonlar Ligi şampiyonu olma şansı yok." dedi.
 
Pep Guardiola, Manchester City'yi üç sezon boyunca çalıştıracak.
Kaynak: Goal TR
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Samsung, 2020 yılının ilk çeyreğinde akıllı telefon bellek pazarındaki liderliğini sürdürdü....