Fenerbahçe'ye büyük umutlarla transfer edilen ve beklentileri tam anlamıyla karşılayamasa da, taraftarın hafızasında hala yer alan Bulgar oyuncu, yıldızını ilk olarak U-20 Dünya Kupası'nda parlatacaktı.

1987'de Şili'de düzenlenen turnuvaya Hırvatlar'ın altın jenerasyonu damgasını vuracaktı. Ancak o turnuvada yıldızını parlatacak bir ismin yolu, daha sonra ülkemizden de geçecekti. Finalist Batı Almanya'nın ardından grubu 2.sırada tamamlayan Bulgaristan, çeyrek finalde Sammer'li Doğu Almanya'ya boyun eğiyordu. Turnuvayı golsüz tamamlamasına rağmen 7 numaralı Emil adındaki çocuk herkesin beğenisini kazanıyordu.

CSKA Sofya ile başarılı oyununu devam ettiren oyuncu, 1994 Dünya Kupası elemelerinde son dakikada kaydettiği golle takımını turnuvaya taşıyacaktı. Stoichkov'un önderliğindeki Bulgaristan, dünya 4.sü oluyordu ve Kostadinov da kupanın ardından Porto'dan Deportivo'ya transfer oluyordu. Deportivo'dan da Bayern Münih'in yolunu tutan ve UEFA şampiyonluğu finalde 1 de gol kaydederek kazanan Kostadinov, daha fazla forma şansı bulmak ümidiyle Fenerbahçe'nin yolunu tutuyordu.

3+1 yabancı statüsünün olduğu dönemde; Okocha, Högh ve o zamanlar daha Türk vatandaşlığına geçmeyen Uche'nin olduğu kadroda '+1' oyuncu kontenjanını dolduran oyuncu, Şampiyonlar Ligi ön elemesindeki Maccabi maçında rakibine kafa attığı için asıl hedef olan Avrupa Kupaları'ndaki ilk 3 maçı da kaçıracaktı. Fenerbahçe'de çok fazla başarılı olamayan oyuncu buradan Meksika takımlarından Tigres, ardından CSKA Sofya ve son olarak da Mainz'da forma giyerek futbola veda etti.

Ülkemizde yeterli katkıyı yapamasa da, 90'lı yılların saç modasını başarılı bir şekilde yansıtan Bulgar oyuncu her şeye rağmen hafızalarda yer etmeyi bildi. Fenerbahçeli taraftarların izlediği zaman tüylerini diken diken eden 1-0'lık Old Trafford zaferinde, Bolic'in attığı golde pası veren Kostadinov ismi her zaman tarafların kulaklarında çınlayacaktır.