#
#
Sadece Beşiktaş için ve Beşiktaş siyasetinden bağımsız olarak bir araya gelen Beşiktaşlı bazı kongre üyeleri “Birlikte Beşiktaş Hareketi”ni kurdu.
31/01/2019 - 20:42
Beşiktaşlı bazı kongre üyeleri bir araya gelerek, “Birlikte Beşiktaş Hareketi” adlı yeni bir oluşumu hayata geçirdi.
 
Sadece Beşiktaş için ve Beşiktaş siyasetinden bağımsız olarak bir araya gelen Birlikte Beşiktaş Hareketi, kuruluş bildirgesini de yayınladı.
 
Beşiktaş Jimnastik Kulübü olarak; mali disiplin, şeffaflık ve hesap verilebilirliği ilke edinen, iletişimden transfere ve top yekûn satın alma süreçlerine kadar yönetimin profesyonellere emanet edildiği liyakat esasına dayalı bir kurumsal yapıya sahip, tüzüğüne (anayasasına) bağlılığı içselleştiren, Beşiktaş taraftarının sezonluk mutluluğunu değil gelecek nesillerin sezonlara yayılan mutluluğunu hedefleyen sürdürülebilir başarıya sahip bir kulüp olmak vizyonu ile yola çıkan Birlikte Beşiktaş Hareketi, ilkeli bir yönetim anlayışı ile yoluna devam etmeyi planlıyor.
 
Beşiktaşlı Yönetici ve İş İnsanları, Finans Kartalları, Önce Beşiktaş ve 1903 Mezunlar Platformu’nun yer aldığı Birlikte Beşiktaş Hareketi’nden yapılan açıklamada, “Beşiktaş’ın içinde bulunduğu ağır mali yük ve geleceğe dair endişelerimiz bizi bir araya getirdi. Gelecek, belirli isimlerin değil ancak bir yönetim anlayışının iktidara gelmesi ile kurtulabilir. Yönetim Kurulunda yer alan isimler değişse de, önerdiğimiz ilkelere sahip ‘’yönetim anlayışı’’ iktidarını asla kaybetmemelidir” denildi.
 
Beşiktaş Jimnastik Kulübü genel kurul üyelerinin mali ve idari genel kurullarda kulüplerini yalnız bırakmadıklarını ancak bir sonraki genel kurul toplantı tarihine kadar hayatın akışı içerisinde Beşiktaş’ın herkesin gündeminden düştüğünün gözlemlendiğini kaydedilerek, bu durumun önüne geçmek için de daha sık bir araya gelinmesi gerektiği vurgulandı.
 
Beşiktaş Jimnastik Kulübü’nün başarıları ve ortaya koyacağı işleyiş modeli ile Türk sporuna örnek olması gerektiği belirtilerek, kurulan yeni oluşumla birlikte Beşiktaş önderliğinde Türk sporunun daha da geliştirilmesinin amaçlandığı kaydedildi.
 
Birlikte Beşiktaş Hareketi’nin kuruluş bildirgesine ve oluşum ile ilgili detaylı bilgiye www.birliktebesiktas.org adresinden ulaşılabilir.
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Teknoloji devi Apple, bugün uzun zamandır beklenen ancak daha çok bekleneceği görülen bir Mac detayı...