#
#
Başlıkta yer alan veciz söz bugün Fenerbahçe'nin Mali Kongresi'nde Aziz Yıldırım tarafından söylendi. Taraftarlığı herktesten iyi bilen yöneticiler ve başkanların her daim taraftara çakmakta beis görmediği ve gelinen mertebenin sonucu bu söz.
05/06/2016 - 22:26
Bundan 10 yıl önce taraftarlarına kulüp mağazalarından ürün almalarını, bunun kulübün ekonomik olarak güçlenmesi için önemli olduğunu söyleyen yönetimler bugün ağız değiştirmişe benziyor: ''Bir forma ile bir kombine ile olmuyor bu işler?''
 
Sormak lazım açıkcası, bir taraftar forma, kombine almak dışında başka ne yapmalı? Ya da 10 yıl önce bunlarla oluyordu da bugün neden olmuyor?
 
Fenerbahçe'de muhalif olmak bir varoluş suçu gibi. Baştan olmaması gereken, iktidar tarafından hiçbir zaman istenmeyen bir olgu. Ama ağızlarından düşürmedikleri bir ''Biz muhalefet olunca muhalefet nasıl olur göreceksiniz'' de var. Yani muhalefetin de en iyisini onlar bilirler. 
 
Bu herşeyi kontrol etmeye çalışan, her şeyi bilen zihniyet Fenerbahçe'de 18 yıldır iktidar. Taraftarın bir kısmını kayıtsız şartsız mutlu eden, büyük bir liyakatla da bağlandıkları bu iktidara, Fenerbahçe kimliğini deforme ettikleri hal ve yönetim şeklindeki despotizm nedeniyle karşı olan bir başka kesim de var. Bu kesimin camia içinde sözünü sesini duyurması bile yasak. Mesela bugün Mali kongrede söz alan eski idarecilerden Hulusi Belgü'nün konuşması FBTV'den yayınlanmadı. Hulusi Belgü kendi konuşmasını Periscope üzerinden yayınlamak zorunda kaldı. 
 
 
Aziz Yıldırım şüphesiz parayı verenin düdüğü çaldığı her yer gibi düdük sahibi olmanın ağırlığı ile ''Burası benim'' diyor. Empati yapınca bunu anlamak mümkün ama bugün 2016'da gelinen yerde taraftara bu işin artık bir forma bir kombine meselesi olmadığı ve kulübün UEFA'dan uyarı alıp transfer yapamayacak noktaya gelmesi eşiğinde nasıl bir taleple camia karşısına çıkıyor acaba?
 
 
Kombine ve forma alması yetmeyen taraftar Aziz Yıldırım'a göre şunları mı yapmalı?

  • Her bir Fenerbahçe taraftarı 10 forma 10 kombine almalı. Belki de 100'er.
  • Her Fenerbahçe taraftarı sahip olduğu mal varlığını kulübe bağışlamalı.
  • Her Fenerbahçeli bankalardan kredi çekip, bunu kulübüne bağışlamalı.
  • Fenerbahçe taraftarı mutsuzluktan kıvranmalı ama yönetenler egolarını tatmin etmeye devam etmeli.


Bu hayatta ne gelirse başımıza, her şeyi bilme ve her şeyi kontrol etme çabamızdan gelir. Ne bu yaşananın hayat, ne de yaptığınızın iş olmadığını anlayınca iş işten geçmiş olacak. Yapılan güzel şeylerin arkada güzel iz bırakması adına bazen siz istemeniz de bırakmanız ve gitmeniz en iyisidir. Bunu idrak bile olgunluktur. Hala buna dair bir his, bir kırıntı kalmışsa şayet.
 
Bir Fenerbahçe taraftarının dediği gibi ''Herkes herkesten çok Fenerbahçeli değildir artık''
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
1919 yılında kurulan İtalya merkezli Garelli imzalı yeni bir elektrikli motosiklet modeli karşımızda...