Türkiye'de spor yayıncılığın önemli kalelerinden Ntvspor, Discovery Channel tarafından satın alındı. Yeni sahiplerin kanalı Dmax adında yeni bir kanala çevireceği için bu frekansta Ntvspor yayınları sona erecek.
NTVSpor'un kapanmasıyla birlikte kanal ekibinin büyük bir kısmının NTV'ye geçeceği ve NTV'de spor ağırlığının artacağı belirtiliyor. Şimdilik hangi programların NTVSpor'dan NTV'ye taşınacağı belli değil.
 
NTVSpor frekansını satın alan Discovery Channel ise burada D Max adında (Discovery Maximum) adında yeni bir kanal yayına sokacak. Tribundergi.com'a açıklamada bulunan kanal yetkilileri kanalla ilgili şu detayları verdiler:  • "DMax, (Discovery Maximum) bilhassa erkek izleyicilerin ilgi alanlarıyla dolu fakat kadınların da ilgisini çekeceği içeriklerden oluşan bir kanal olacak.
  • DMax, Avusturya, Almanya, İngiltere, İtalya, İspanya ve Çin gibi ülkelerde faaliyet gösteriyor.
  • MLS, NFL ve bazı NBA maçları da yine DMAX'de izleyicilerle buluşacak.
  • Kanalın Türkiye sorumlusu Discovery'den Seth Porges, program koordinatörü ise Emir Ekşioğlu olacak.
  • Mart ayında Türkiye'de önemli programlarla izleyicilerin karşısına çıkacak kanalda, önemli isimler farklı programlarda yer alacak aynı zamanda yurt dışında sevilen programlar da Türk izleyicilerle buluşacak.
  • Kanal içeriği %70'i dış yapımlardan oluşacak.
  • DMax'in kısa bir süre sonra kanalı geniş şekilde tanıtacak büyük bir lansman düzenlemesi bekleniyor."


 
NTVSpor'un kapanma kararı için üzüldüğümüzü belirtmeliyiz. Karşılıklı olarak beslendiğimiz bir spor kanalı olarak NTVSpor şüphesiz arkasında bir boşluk bırakacak. NTV'deki katılımdan sonra bu boşluğun ne kadar olacağını daha net göreceğiz.
 
Kanal'dan Veda Videosu.
NTVSpor'un kapanadığı ana temasında Maradona'nın Boca'ya döndüğü görüntülerle betimlenerek duyuruldu. "Gerçek efsaneler bir gün evlerine dönerler...". Bunun oldukça enterasan bir yaklaşım olduğunu belirtmeden geçmemeli.