#
#
54. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nda Marmaris'te zafere ulaşan Sam Bennett, etap sonrası açıklamalarda bulundu.
11/10/2018 - 17:01
Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nda bu yıl ikinci zaferini elde eden Bennett, Marmaris'te te üst üste ikinci yılında da etap zaferini kimseye bırakmamış oldu. Kariyerine önemli bir World Tour etap galibiyeti daha ekleyen Bennet, basın mensuplarına yaptığı açıklamada Selçuk'ta mayoyu kaybetmemek için çabalayacağının sinyallerini verdi.
 
Bennett: "Bugün daha güzeldi"
Bennett, basın toplantısına şu sözlerle başladı: "Bugün dünden daha güzeldi. Yarın ne yaşanacağını ben de merak ediyorum. İki günde iki galibiyet aldım, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da son tırmanışta takım olarak çok iyi çalıştık. Birçok arkadaşım önce kopmalarına rağmen tekrar gelip beni çok iyi korudular. Son 500 metrede Quick-Step Floors'un arkasındaydım. Son 200 metrede tereddüt yaşadım ama atak yapmaya karar verip birinciliği elde ettim."
 
"En büyük avantajım genel klasmandaki 30 saniye farkım"
İrlandalı yıldız, Marmaris-Selçuk etabı ile ilgili de görüşlerini ve tahminlerini paylaştı: "Çok zorlu tırmanışlar var, ne olur bilemem, bakacağız. Rüzgardan etkilensem de kendimi etaba en iyi şekilde hazırlayacağım. Arkadaşlarımın ve benim nasıl bir strateji izleyeceğimizi yarın göreceksiniz. En büyük avantajım genel klasmandaki 30 saniyelik farkım olacak."
 
Ahmet Örken: "Daha iyisini yapmalıyım"
Etapta 5. sırayı alan Ahmet Örken de basının sorularını yanıtladı: "Ekip olarak çok iyi bir yarış çıkardık. Beşinci bitirmiş olmam ilk başta iyi gibi gözükse de daha iyisini yapmam gerektiğini ben de biliyorum." 
 
Sam Bennett da Ahmet Örken'in performansını beğendiğini açıkladı: "Böylesine üst düzey bir yarışta ana grupla birlikte sprinte girmesi güzel bir olay. Takım halinde çok iyi çalışan Türk Milli Takımı'nı da kutlamak gerekir."
 
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Daha önce tarih oldu denilen Google imzalı ilk katlanabilir telefon modeli yolda ve telefon beklendiği gibi ucuz olmayacak....