#
#
LA LIGA
  1. TAKIMLAR
    O
    Av
    P
  1. Tamamını Göster »
LA LIGA
Fransa Başbakanı Manuel Valls'ın, Katalonya'nın bağımsızlığını ilan etmesi halinde Barcelona'nın Fransa 1. Futbol Ligi'nde oynamasına destek vereceği iddia edildi.
27/10/2015 - 22:09
Barcelona doğumlu ve Katalan orijinli göçmen bir ailenin çocuğu olan Fransa Başbakanı Manuel Valls'ın, Challenges dergisine yaptığı bir açıklamada, Barcelona kulübünün Ligue 1'de oynama olasılığıyla ilgili bir soruya "Monaco bile Ligue 1'de oynuyor. Yani..." cevabını verdiği belirtildi.
     
Valls ayrıca, Journal du Dimanche gazetesine verdiği röportajda ise, "Gençken, Franco'nun ölümünden birkaç hafta önce, Ağustos 1975'te, bu statta (Camp Nou) inanılmaz bir atmosfer olduğunu hatırlıyorum. Barcelona'nın tarihi sadece futbolla bağlantılı değil. Ben futbolsever biriyim ve Barcelona taraftarıyım. Bu benim ailemle ilgili ve Fransızlar da biliyorlar. Sokakta bununla ilgili benimle konuşuyorlar." ifadelerini kullanmıştı.
     
Valls'ın bu açıklamaları Katalonya basınına, Fransa Başbakanı, Barcelona'ya Ligue 1 kapısını açıyor şeklinde yansıdı.
     
İspanya'da Profesyonel Futbol Ligi Başkanı Javier Tebas, Katalonya'nın İspanya'dan ayrılma olasılığını görmediğini her seferinde yinelese de, her şeye rağmen bunun gerçekleşmesi halinde Barcelona ve diğer Katalan takımlarının otomatik olarak La Liga'nın dışında kalacaklarını söylemişti.
Kaynak: NTVSpor
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Samsung, 2020 yılının ilk çeyreğinde akıllı telefon bellek pazarındaki liderliğini sürdürdü....