#
#
LA LIGA
  1. TAKIMLAR
    O
    Av
    P
  1. Tamamını Göster »
LA LIGA
Celta Vigo’nun yıldızı Nolito, FC Barcelona’nın transfer listesinde ilk sırayı almaya devam ediyor. Yaklaşık 25 milyon Euro değere sahip olan Nolito’nun hayat hikayesi oldukça farklı. Ona futbolla yaşanabileceğini öğreten kişi ise eski hocası Luis Enrique'den başkası değil.
05/01/2016 - 15:49
Birçok futbolcuyla aynı kaderi paylaşan Nolito, fakir bir mahalleden geliyor. Annesinin hapishaneye girmesinin ardından eğitim hayatından ve çocukluğundan vazgeçen futbolcu, dedesi ve büyükannesi ile yaşamak zorunda kaldı. 
 
Sokaklarda top koşturmaktan çok sahip olduğu tek topu korumak için savaştığı yıllarda "iyi ile kötü" arasından bir seçim yapmaya karar veren yıldız oyuncu, 16 yaşına geldiğinde geçmişini geride bırakmaya karar verdi. İyilerle beraber olmak ve kariyer yapmak için Valencia'nın yolunu tutan Nolito, Écija, Barcelona, Portekiz, Granada ve Celta Vigo ile bambaşka bir kimliğe büründü.
 
Luis Enrique hayatını değiştirdi 
Nolito için kariyerinin dönüm noktası ise Luis Enrique ile tanıştığı olduğu dönemde başladı. Başarılı teknik adam, ona hayatın iyi ve kötü yönlerini açıkça anlatan tek kişi olmakla kalmadı, Nolito'nun futbolla yaşanacak bir hayata sahip olunabileceğini öğreten kişi oldu. Enrique kısaca kariyerindeki kilitlerin "anahtarı" olarak Nolito'nun kaderine yön verdi.
 
Sütlaç yaşam kaynağı
Kariyeri boyunca beslenmesine özen gösteren Nolito'nun buzdolabından "sütlaç" eksik olmuyor. Çocukluğu boyunca sütlaçtan vazgeçmeyen İspanyol yıldız, maçlara ise telefonundan izlediği Flamenko gösterileriyle konsantre oluyor.
 
Gollerini ailesine adıyor
Hayatı boyunca kendine Romario'y örnek alan başarılı futbolcu sahada attığı golleri ise ailesine adıyor. Dedesine büyük bir saygı duyan futbolcu, attığı golleri önce ona, eşine, kızına ve çocukluk arkadaşına hediye ediyor.
 
Koray Durkal (Hürriyet)
Kaynak: Hürriyet
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Mustafa Kemal Atatürk için bir hologram hazırladı. Türkiye’nin...