#
#
Turnuvanın favorilerinden Kolombiya, Avustralya karşısında beklemediği bir kayıp yaşadı.
22/06/2013 - 22:05
Turnuva başlarken ismi direk sayılan iki takım İspanya ile Fransa'ydı ve dün gösterdikleri performansla kendilerine güvenenleri mahcup etmediler. Adı bu turnuvada üçüncü takım olarak yazılan Kolombiya ise, oynadığı vasatı aşmayan futbolla, beklentisi büyük olanları hayal kırıklığına uğrattılar.
 
Avustralya, katıldığı turnuvaların en önemli takımı değil. Hiçbir zaman çok sayıda üst düzey yetenekleri olmadığı gibi, oyuncu yetiştirmek konusunda da problemliler. Ancak takım olmayı ve birlikte hareket etmeyi başararak rakiplerinin canlarını sıkabiliyorlar. Bu özellikleri alt yaş grubuna da yansıyan Avustralya'nın Kolombiya'ya direneceği mutlaktı; ancak kendi istedikleri oyunu oynamalarını sağlamak önemli bir taktik zafer.
 
Kolombiya maç boyunca tempoyu yükseltmekle ilgili girişimlerde bulunmazken, maçın hemen başında Avustralya yarı sahasının ortasında gördükleri baskıya çare üretememelerinin yanında sık sık kalelerinde poziyon gördüler. Sınırlı üretime karşılık devrenin ortalarından itibaren top hakimiyetini eline alan Kolombiya, tamamen Quintero'ya yüklenmiş hücum gücü ve düşük temposu ile golü yediği dakikaya kadar uyudu. Daha organize olan ve oldukça hızlı çıkan Avustralya, geçiş hücumları sırasında yaptığı pas tercihleriyle, girdiği pozisyonlarla fazlasıyla golü bulmayı hak etmişti.
 
Kolombiya'nın silkelenmesi şart; zira şampiyon tamamladıkları Sudamericana performansının çok uzağındalar. Pas yüzdelerini ve tempolarını yukarı çekmedikleri sürece bu turnuvadan bir şey almaları mümkün görünmüyor. Avustralya geri kalan maçlar için umutlanırken grubun final maçını Türkiye ile oynayabilirler.
 
Maçın Yıldızı: 
 
Daniel De Silva: 1997 doğumlu oyuncu ülkesinde Perth Glory takımının formasını giyiyor ama bu turnuvadan sonra işler değişebilir. Kendisinden dört yaş büyük oyuncularla oynamasına karşın attığı golün yanında, attığı paslarla da dikkat çeken oyuncu, maçın yıldızı olmayı fazlasıyla hak etti.
 
Öne Çıkanlar: 
 
Juan Quintero: Turnuvanın öne çıkan isimlerinden biri olması bekleniyordu ancak beklenenin uzağında bir görüntü çizdi. Her şeye karşın kendine olan güveniyle sık sık kaleyi deneyerek gol bulmaya çalıştı.
 
Connor Pain: Avustrayalı kanat oyuncusu hem sağ, hem de sol kanatta maç boyunca önemli işler yaptı, Kolombiya beklerine sıkıntılı anlar yaşattı. Takımla zaman zaman yaşadığı kopmalar olmasa, sonuca da etki edebilirdi.
 
Jackson Irvine: Avustralya'da en çok izlenmesi gereken oyuncular arasında yer alan genç isim, oynadığı futbolla övgüyü hak eden isimler arasındaki yerini aldı. Avustralya ilerleyecek onun bunda katkısı büyük olacak gibi görünüyor.
 
Helibelton Palacios: Kolombiya'nın sağ beki, maç boyunca yaptığı bindirmelerin yanı sıra atletizmi ve savunma sertliği ile dikkat çekti.
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Yeni Zelanda’da kurulan ancak artık Amerika merkezli görev yapan özel uzay şirketi Rocket Lab, son ticari...