#
#
Geçtiğimiz sezonun ortalarında başvurularımız ve bunu takiben UEFA’nın aldığı karar doğrultusunda İstanbul’a 10 ay içinde iki büyük final verilmişti.
21/08/2019 - 14:10
Bu UEFA tarihinde bir ilk olmakla beraber Türkiye’nin ve Türk toplumunun tanıtımı için de paha biçilemez bir fırsat olmuştu. 14 Ağustos’ta Beşiktaş’ın stadı olan Vodafone Park’ta UEFA Süper Kupa’ya ev sahipliği yapan İstanbul, sezon sonu oynanacak Şampiyonlar Ligi finaline ise yepyeni bir Atatürk Olimpiyat Stadı ile ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. 
 
Türkiye ve İstanbul çok büyük bir sınavı başarıyla geride bıraktı. Süper Kupa Finali hem konuk ekipler için hem de dünyanın dört bir yanından gelen misafirler için büyük bir şölen havasında geçti. Beşiktaş Çarşı, Dolmabahçe ve Taksim gibi lokasyonlar insan seliyle karşılaştı. Bu hem şehir turizmine hem de çevre esnafına büyük bir gelir kapısı oldu. Ayrıca şehrin tanıtımı açısından da büyük bir reklam elde ettik diyebiliriz.
 
Ülkemizde oynanan son finalin üstünden 10 yıl geçtiği için (2009 UEFA Finali - Şükrü Saraçoğlu) bu karşılaşma bizler için fazlasıyla önem arz ediyordu. Maçı binlerce İngiliz ve Avrupalı taraftarın yanı sıra birçok Afrika, Arap ve Asya ülkesi vatandaşı da takip etti. Ayrıca UEFA yönetim kurulu üyeleri de eşleriyle birlikte stadyumdaki yerini aldı.
 
İstanbul bu büyük sınavı başarıyla geçti ve artık önündeki bir diğer finale, Şampiyonlar Ligi Finali’ne hazırlanıyor! Her ne kadar Süper Kupa’ya ev sahipliği yapmış olsak da herkesin kabul ettiği bir görüş olarak rahatlıkla söyleyebiliriz Şampiyonlar Ligi Finali çok daha büyük bir organizasyon. Üstelik stad kapasitesinin daha fazla olduğunu da işin içine katarsak 14 Ağustos’taki finalin 2 hatta 3 katı turist ve taraftar çekeceği şimdiden görünür vaziyette. Bu büyük final öncesi ise ev sahibi stadımız olan Atatürk Olimpiyat güzel bir yenileme sürecinden geçecek. Uzun yıllardır konusu geçen yenileme süreci Şampiyonlar Ligi Finali ile birlikte artık hayata geçiyor. Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, geçtiğimiz günlerde katıldığı bir televizyon programında bu konuya yönelik açıklamalarda bulundu.
 
Nihat Özdemir Süper Kupa için yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “UEFA yönetim kurulu üyeleri eşleriyle gelmişti. Hepsi bir bir teşekkür ettiler. Herkes mutlu. Chelsea de mutlu, Liverpool da… Stadın dolmadığı finaller oldu. İki misli talep geldi bize. 100 bin kişilik stat olsa, doldurabilirdik.”
 
Şampiyonlar Ligi Finali için ise Olimpiyat Stadı’nın yenileme işlemine başlandığını belirten Özdemir, stadın 30 Mart tarihinde inşaatının tamamlanacağını ve 30 Mayıs’ta oynanacak olan finalde hazır bir şekilde faaliyette olacağını kaydetti.
 
Yapılacak yenilikleri kısaca sıralamak gerekirse :  • Zemin düşecek, atletizm pisti kaldırılacak.
  • Projeyi bir İngiliz firması yönetiyor.
  • Yenileme maliyeti 150 Milyon Lira.
  • Finalin ardından üstü kapatılacak.
  • Artık Milli Takım karşılaşmaları burada oynanacak.
  • TFF’nin de buraya taşınma ihtimali var.


twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Huami tarafından hazırlanan Amazfit GTR 2 ve Amazfit GTS 2 akıllı saat modelleri Avrupa pazarına geliyor....