#
#
İngiliz The Sun gazetesinin özel anketine göre Arsenal’in Nicolas Pepe’yi kadrosuna katmasıyla birlikte hücumdaki üçlüsü Liverpool’un ölümcül üçlüsünden daha iyi hale geldi!
31/07/2019 - 17:08
Ankete katılan yaklaşık 7.000 taraftarın yüzde 81'lik kısmı Pepe, Pierre-Emerick Aubameyang ve Alexander Lacazette'in, Mohamed Salah, Sadio Mane ve Roberto Firmino'dan daha güçlü olduğunu düşünüyor.
 
Kırmızılıların ileri üçlüsü Premier Lig’de artık bilinen ve test edilmiş bir ekip olmasına rağmen, taraftarların yalnızca yüzde 19’u “The Gunners”ın yeni kadrosundan daha iyi olduklarını düşünüyor.
 
Salah, Mane ve Firmino, Liverpool'un geçtiğimiz sezon Premier Lig’de topladığı 97 puana çok yüksek bir katkı sağlarken, bunun yanı sıra Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu yaşamışlardı. Sonuç olarak bunları yaparken de tüm sezon boyunca toplamda 69 gol attılar.
 
Buna karşılık Aubameyang ve Lacazette tüm kulvarlarda Arsenal için 51 gol atarken, geçtiğimiz sezonu Fransa’da geçiren Pepe, Lille adına 23 gol buldu. Bu da bu üç ismin toplamda 74 gole direkt katkı sağladıklarını gösteriyor.
 
Bu haftanın başlarında Pepe, 72 milyon £ 'lık bir bedelle Londra ekibinin yolunu tutmuştu.
 
 
24 yaşındaki sol ayaklı sağ kanat, Arsenal'e sadece 20 milyon pounda mal oldu. En azından nakit olarak verilen miktar bu. Geriye kalan 52 milyon poundluk kısım ise 5 yıl içinde Lille’e taksitle ödenecek.
 
Pepe heyecanla Arsenal’in ön üçlüsünden birisi olmak için hazırlanırken, kulübün Aubameyang için vermiş olduğu bonservis rekorunu da egale etmiş oldu.
 
Kaynak: The Sun
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Dünyanın halen en popüler oyunları arasında yer alan PUBG için yeni bir oyun daha geliyor. iOS ve Android...