#
#
LA LIGA
  1. TAKIMLAR
    O
    Av
    P
  1. Tamamını Göster »
LA LIGA
Arda Turan'ın Barcelona'ya transferi de, oynama süreci de her zaman olay oldu ve normal bir transferden daha fazla irdelendi.
17/01/2017 - 11:34
İrdelendi çünkü Barcelona gibi bir takımda bir Türk oyuncunun oynaması bizim spor basınımız açısından her zaman kıymetliydi ve haberdi. Bu yüzden bu transferin markaların Barca'ya yaptırdığı bir transferden tut, başka türlü ilişkilerin sonucu olduğunu söylemeye kadar vardı iş.
 
Oysa Arda Turan sahaya çıkıp takıma koyabileceği katkıyı vermeye çalıştı. Başarılı da oldu. Bunun en net ifadesi teknik direktör Luis Enrique'nin Arda hakkındaki beyanları. Arda'nın Barça'ya geldiğinden beri kendini geliştirmesinden tut, saha içinden ondan istediklerini yerine getirmeye kadar bir dizi tatminkar ifade kullandı. Bunlar hem Enrique'nin Arda'dan tatmini, hem de Arda'nın Barça'daki varlığının tatminkarlığı adına ortaya konanlar.
 
 
Şimdi Arda Turan'ın Barcelona'dan ayrılabileceğine dair önemli emareler var. El Confidencial kaynaklı habere göre Barça, Lionel Messi'ye teklif edeceği ve daha yüksek bir sözleşme için fon (kaynak) yaratmak amacıyla elindeki yüksek bedele satabileceği oyuncuları satmayı düşünüyor. Bu bağlamda adı geçen iki isim var. Arda Turan ve Ivan Rakitic. Şüphesiz Barça, kadroda bu iki oyuncunun eksikliğini kapayacak hüneri çok çabuk gösterir ancak merak konusu bu iki oyuncunun satışından ne kadar gelir elde edebileceği. 
 
 
Arda'ya €110M
Bu noktada Sport kaynaklı habere göre Arda Turan için Çin ekibi Guangzhou Evergrande'nin Katalan ekibine €110M civarında bir teklifte bulunabileceğini yazdı. Arda gibi yarışmacı ve sürekli podyumda olmayı tercih eden bir karakterin Çin'e gidip gitmeyeceği pek bilinmez ama eğer olursa böylesi bir bonservis bedelinin sansasyon yaratacağı da çok açık. Bekleyip görmeli.
 
Kaynak: sport, el confidencial
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
SMARTIES Ödül Töreni için geri sayım başladı. Aralık ayının ikinci haftasında...