#
#
ALT LİGLER
Altaylı Bedri Can'a gösterilen yanlış kırmızı kart PFDK'dan döndü.
05/02/2016 - 14:59
Altaylı Bedri Can'a geçen pazar günü oynanan Tire 1922 maçında rakibinin saçını çektiği gerekçesiyle gösterilen kırmızı kartın Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) tarafından kaldırılması, hem sevince hem de tepkiye sebep oldu. 
 
Siyah beyazlı yönetimin, rakibinin saçını çeken futbolcunun Hayrullah olduğu yolundaki itirazını ve dosyaya koyduğu görüntüleri değerlendiren PFDK, Bedri Can'ın kartını iptal edip Hayrullah'tan savunma isterken Kulüp Başkanı Cihangir Marmara yaşananların hakem faciası olduğunu söyledi. 
 
Merkez Hakem Kurulu'nun Zonguldak Bölgesi hakemi Bilal Emektar'ı, İzmir derbisine atamasına anlam veremediklerini ifade eden Başkan Marmara, şunları söyledi:
 
''Zonguldak Kömürspor da bizim gibi play off mücadelesi verirken bize o bölgeden hakem gönderilmesi kesinlikle mantıklı değil. Ne kadar kötü bir yönetim sergiledikleri bu kararla belgelendi. Hüsamettin'e yapılan bariz bir penaltıyı vermedi, basit kartlar gösterdi. Rakibin ilk golü hatalı taç kararından geldi. Artık bardağı taşırdılar. MHK'yı dikkatli olmaya davet ediyoruz.'' 
 
Şampiyonluk gidebilirdi
Altay teknik direktörü Serdar Sabuncu'da hakem hatalarından dertli olduklarını söyledi. Hakemlere ilk kez tepki gösterdiğini belirten Serdar Sabuncu, şöyle konuştu:
 
''Federasyon önlem almalı. Bu hata koca bir sezona mal olabilir, şampiyonluğu kaybedebilirdik. Yanlış oyuncunun atılması inanılmaz bir hata. MHK bu görüntüleri eğitim videosu olarak kullanmalı. Bedri Can'ın atılmasından tribünler de etkilendi ve zor günler geçiren kulübümüz 6500 TL ceza aldı. Hep sustuk ancak artık hakkımızı arayacağız.''
 
Bir iyi bir kötü haber
Turgutluspor deplasmanına odaklanan Altay'da belinde ağrıları olan stoper Ulaş'ın iyileşmesi teknik heyeti sevindirirken, orta saha oyuncusu Serkan'ın sakatlanması keyifleri kaçırdı. Ayak bileği şişen Serkan'ın pazar günü Turgutluspor deplasmanında forma giymesinin zor olduğu öğrenildi. Siyah beyazlılarda cezalı Hüsamettin ve Fatih ile PFDK tarafından tedbir konulan Hayrullah forma giyemeyecek.
 
Bu arada Altay taraftarına ayrılan 180 biletin 19on4 mağazasında satışa çıkarıldığı, ilçe girişinde yapılacak kontrollerde bileti olmayanların Turgutlu'ya alınmayacağı açıklandı. Altay yönetiminin, 7 Eylül Stadı'nda açık tribünün kendi taraftarlarına tahsis edilmesi talebine Turgutluspor yönetimi olumsuz yanıt vermişti. 
 
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Mobil işlemci devi Qualcomm, akıllı saatlere özel Snapdragon Wear 5100 işlemci modelini çok yakında...