#
#
Turbeyler Grubu Adana Derbisi öncesi gündeme dair açıklamalarda bulundu..
23/02/2013 - 09:01
Hafta sonu oynanacak olan Adanaspor -Adanademirspor maçını sabırsızlıkla beklemekteyiz. Yıllardır süren bu ezeli rekabetin sonucunu ve yaşanan güzelllikleri tüm Adana gibi Tüm Türkiye merak etmektedir. Yıllar öncesine dayanan bu rekabette omuz omuza izlenen günler maalesef geride kalmıştır. Şehrin bu güzel derbisi bu yıla kadar yarın yarıya tribünlerde izlenmekteydi. Futbol enstitüsünün getirdiği sonuçlar doğrultusunda sadece Adana derbisi değil dünyada ki tüm önemli derbiler artık eski güzelliğini kaybetmektedir.
 
Ligin ilk yarısında misafir olarak geldiğimiz Adana derbisinde bizlere ayrılan bilet sayısı şuan itibarı ile UEFA nın şart koştuğu yüzde 5 lik kısım olmuştur. Ve maça talep olan binlerce bilet isteğimize rağmen 1.700 kişilik bilet tarafımıza verilmiştir. Verilmiştir derken kimse yanlış anlamasın. Bizlere uygulanan durum sporda şiddet yasası gereğince müsabakalara toplu gidilmeyecek toplu bilet satışı yapılmayacaktı.
Bizler bu durumdan ne kadar rahatsız olsak da kendi içimizde bir sürü sıkıntı yaşasakda uygulanan duruma eyvallah dedik. Hatta bilet kuyruğunda itiş kakış sonucunda turnikelerin devrilmesi sonucu kolu kurulan arkadaşımızı hala unutmadık. Bu vesile ile o kardeşimizi burdan da selamlıyoruz.
Ligin ilk yarısında bizlere uygulanan bu uygulamada sesini çıkarmayanların mevzu bahis kendilerine gelince haksızlığa uğradıklarını düşünmeleri bizleri hayretler içerisinde bırakmaktadır.
 
Adanademirspor taraftarlarının yaptığı açıklamada bu işlerin sorumlusu başkanımız Sayın Bayram AKGÜL gibi gösterilmiş olması kendi iç işlerinde ki durumun ne boyutlara taşındığının göstergesidir.
Adanademirsporlu taraftarlar tarafından bile takdir edilen başkanımız Bayram Akgül ün bu olayda suçu varmış gibi gösterilmesi hedef şaşırtmakdan öteye gitmeyecektir. Ayrılan bilet sayısı ve biletin dağıtılma şeklini belirleyen kişi herkesin bildiği gibi Başkanımız değildir.
Keşke sezon başında böyle uygulama olmasaydıda bizler bunları konuşmasaydık. Sezon başında susanları aynı tavır almaya davet ediyoruz.
 
Geçen hafta Gaziantep deplasmanına gidecek binlerce taraftar varken bize ayrılan 54 kişi ile gitmemiz uygulamanın her klüp tarafından her klübe uygulandığının en açık göstergesidir. Bu uygulamada art niyet arayanların niyetlerinden şüphe duyarız. Maçlarınızda ki yoğunluk bizleri ilglendirmez. Maçlarınızda ki taraftar sayısını ve bilet alış şeklinizi deplasmanda uygulama isteğinizi sizler değil kanunlar belirler. Unutulmasın ki 35.000 kombine satan Galatasaray Fenerbahçe deplasmanına tek bir taraftar götürememektedir. Burda tartışılması gereken konu futbolu bu hale getirenlerin durumudur.
 
Adanaspor taraftarı olarak sadece derbiye odaklandığımız bu günlerde Başkanımız Sayın Bayram AKGÜL ün sonuna kadar arkasında olduğumuzu dost düşman herkese bildiririz.
 
TURBEYLER GRUBU

ahmeTanguner

www.twitter.com/ahmeTanguner

twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Özel uzay şirketi SpaceX, üzerinde NASA desteğiyle çok ama çok uzun zamandır çalıştığı...