Adana'da 4 taraftara kötü ve çirkin tezahüratta bulunmak ve sahaya yabancı madde atmaktan işlem yapıldı.
Adana'da 4 taraftara kötü ve çirkin tezahüratta bulunmak ve sahaya yabancı madde atmaktan işlem yapıldı. Ayrıca stadyum girişinde yapılan kontrollerde alkollü olduğu belirlenen 8 kişi stada alınmadı. 
 
Emniyet müdürlüğünden yapılan açıklamada, Adana'da oynanan PTT 1. Lig müsabakaları öncesi ve sonrasında alınan etkin güvenlik önlemleri sayesinde olası müessif hadiselerin engellendiği ve karşılaşmaların sorunsuz bir şekilde tamamlandığı belirtildi. 
 
Alınan önlemler çerçevesinde ve kamera kayıtlarının incelenmesi neticesinde, 24 Aralık günü, Adana Demirspor ile Samsunspor arasında oynanan maçta, iki kişiye kötü ve çirkin tezahüratta bulunmaktan, bir kişiye de sahaya yabancı cisim atmaktan, 4 Kasımda oynanan Adana Demirspor – MKE Ankaragücü futbol takımları arasındaki karşılaşmada da bir kişiye rakip taraftarlara doğru yabancı cisim atmaktan Sporda Şiddetin ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun çerçevesinde 4 kişiye işlem yapıldı. 
 
Ayrıca; Adana Demirspor - Samsunspor takımları arasında oynanan müsabaka öncesinde polisin yaptığı çalışmalarda, bazı yanıcı, yakıcı, ezici, yaralayıcı maddeler ve kesici alet ele geçirildi. Müsabaka öncesinde stadyuma giriş turnikelerinde yapılan kontrolde, alkollü olduğu tespit edilen 8 kişi stada alınmadı. 
 
Emniyetin açıklamasında şu ifadelere yer verildi: "Toplumsal yaşantımız açısından önemli bir yeri olan spor faaliyetleri, özellikle de futbol karşılaşmaları, gençliğin bedenen ve ruhen sağlıklı yetişmesi, vatandaşlarımız arasındaki dostluk ve kardeşlik duygularının tesis edilerek toplumsal birlik, beraberlik ve barış ortamına katkıda bulunması açısından son derece önemlidir. Bu bağlamda; ilimizdeki bütün spor müsabakalarının fair-play çerçevesinde yapılabilmesi amacıyla gerekli her türlü önlem alınmaya devam edilecektir."