#
#
SERIE A
  1. TAKIMLAR
    O
    Av
    P
  1. Tamamını Göster »
SERIE A
Dünyanın en büyük kulüplerinden Milan'ın satışı sonunda gerçekleşti.
05/08/2016 - 21:25
İtalyan devi, uzun süren görüşmelerin ardından Yonghong Li liderliğindeki Çinli bir konsorsiyuma satıldı. İtalya'nın eski başbakanlarından Silvio Berlusconi'nin sahibi olduğu kırmızı siyahlı kulübü satın alan Çinli grubun 700 milyon Euro ödeyeceği açıklandı. Bu bedel içinde kulübün borcu olan 250 milyon Euro'nunda dahil olduğu belirtildi.
 
Forbes dergisine göre Milan, bu rakamla dünyanın en değerli 3 kulübü arasına girdi. Satın alan konsorsiyum kulübe gelecek 3 sezon boyunca €350 M yatırım yapacak. Bu bedelin €100M'u da kulübe hemen nakit olarak aktarılacak.
 
 
Milan'ı satın alan Çinli grubun, Inter'e de talip olduğu ancak mavi siyahlı kulübün sahibi Erick Thorir ile anlaşamadığı belirtildi.
 
Söz konusu grup, İngiltere'nin West Bromwich Albion Kulübü ile de ortaklık anlaşması imzaladı.
 
Müzesi kupalarla dolu
1899 yılında kurulan Milan, 18 İtalya 1. Ligi, 5 İtalya Kupası, 6 İtalya Süper Kupası, 7 Şampiyon Kulüpler ve Şampiyonlar Ligi Kupası, 2 Avrupa Kupa Galipleri Kupası, 5 UEFA Kupası, 3 Kıtalararası Kupa ve 1 FIFA Dünya Kulüpler Kupası kazandı.
 
Efsane oyuncusu Tassotti'den çıkış
Yakın dönemde emanet hoca olarak Milan'da görev alan Mauro Tassotti, 17 yıl formasını giyip 429 maça çıktığı Milan için durumun çok üzücü olduğunu ifade etti. "Silvio Berlusconi'nin Milan'ı bir grup Çinli yatırımcıya sattığını görmekten dolayı çok üzgünüm. Elbette satış kaçınılmazdı ama bu kulüple 30 yılını geçirmiş Berlusconi için de üzücü. Bugün Milan tarihi için zor bir gün"
 
 
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Elektrikli motosiklet pazarına alanın büyük isimlerinden Tayvan merkezli Gogoro, VIVA MIX adını verdiği...