#
#
BİSİKLET
54. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nda Selçuk-Manisa arasındaki 5. etapta zafer Quick-Step Floors'tan Alvaro Jose Hodeg'in oldu.
13/10/2018 - 17:51
TUR 2018'de kraliçe etabın ardından bugün sahne yeniden sprinterlerindi ve kazanan isim Quick-Step Floors'tan Alvaro Jose Hodeg oldu. Quick-Step bu sezon 71. yarış galibiyetini elde ederek 2000'den bu yana bir sezonda en fazla yarış kazanan takımlar sıralamasında üçüncü sıraya yerleşip Mapei - Quick-Step'in 2000 performansını yakalamış oldu. 
 
 
İlk bölümde kaçışa izin verilmedi
Selçuk'tan başlayan ve İzmir'in çevresinden geçip Manisa'da son bulan etap, Şirince, Tire, Torbalı üçlüsünden geçerek yoluna devam etti. Bir önceki etapta genel klasmanda büyük farklar oluşmadığı için podyum kovalayan Nathan Haas(Team Katusha-Alpecin) kaçışa katılıp 27. km'deki ara sprintte atak yaparak 2. sırayı aldı ve 2 saniye bonusun sahibi oldu. Haas'ın tehdidinin yanında Lutsenko da turkuaz mayosunu korumak için yoğun çaba sarf etti ve kalan bölümde favoriler, diğer rakiplerinin ataklarına ve kaçışlarına izin vermediler. 40. km'de beş kişilik bir kaçış grubu oluştu ve Türkiye Güzellikleri klasmanının lideri Onur Balkan da kaçışta yer aldı. Önce 1 dakika 10 saniye olan fark zaman ilerledikçe 2 dakika 30 saniyeye dayandı. 
 
 
Prim kapılarında liderlik değişmedi
53. km'de yokuş sonunda tırmanış primini Sport Vlaanderen-Baloise takımından Aime De Gendt kazandı. Bu sonuçla kırmızı mayo klasmanının zirvesi değişmedi. Kırmızı mayo, son etapta da Manzana Postobon'dan Aldemar Reyes'te olacak. Son 40 km'de ana grup tempoyu yüklenince kaçış grubu farkı 1 dakika 25 saniyeye kadar indi. Vestel fabrikasının içinden geçilen bölümdeki Türkiye Güzellikleri prim kapısından Onur Balkan en önde geçti ve ikinci yıl üst üste Türkiye Güzellikleri klasmanını kazanmayı başardı. Onur Balkan'ın Bursa-İstanbul etabını tamamlaması mayoyu kazanması için yeterli olacak. 
 
 
Sprint mücadelesi yine nefes kesti
Etap sonunda izleyenleri yine heyecan dolu bir sprint finişi bekledi. Manisa Valiliği önünde biten etapta sprintin düşük eğimle de olsa yokuş yukarı olması saf sprinterlerin yanında John Degenkolb(Trek-Segafredo) gibi isimlerin şansını yükseltti. Finişte kendi treni oluşmasa da Quick-Step Floors treninin arkasına saklanan Sam Bennett, üçüncü etap galibiyetini kovalasa da Max Richeze'nin ardından çıkamadı ve etap zaferi Richeze'nin leadout'unu yaptığı Alvaro Jose Hodeg'in oldu. Quick-Step bu sezon 71. galibiyetini elde ederken genel klasmanın zirvesi değişmesi ve turkuaz mayo Astana'nın lideri Alexey Lutsenko'da kaldı. Sprintte Degenkolb ikinci sırayı alırken Nathan Haas da üçüncü gelip dört saniye bonus aldı ve Lutsenko'yu genel klasmanda dört saniye geriden takip eden Ulissi'yi yakalayarak genel klasmanda ikinci sıraya yükseldi. 
 
TUR 2018, Bursa-İstanbul etabıyla yarın sona erecek ve şampiyon Sultanahmet'teki finişin ardından belli olacak. 
 
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Alanının lideri konumunda kalmayı sürdüren Netflix, bugün çok sayıda yeni ve eski içeriği...