#
#
Bu yıl ikincisi düzenlenen Tour of Antalya, Side-Antalya arasındaki dördüncü etapla sona erdi ve şampiyon kupasını aldı.
24/02/2019 - 20:46
Bir önceki gün Termessos zirvesinde finişi ilk sırada geçerek genel klasman liderliğine yükselen Szymon Rekita(Leopard) son günde hata yapmadı ve magenta mayoyu koruyup Tour of Antalya’yı genel klasmanın zirvesinde tamamladı.
 
 
Antalya’daki 4. ve son günde Side’de başlayan etap, Antalya’da ana sponsor Akra’nın hemen yanındaki İnönü Parkı’nın önündeki finişle sona erdi. 121 bisikletçinin start aldığı etapta genel klasman mayosunun sahibi Rekita’nın takımı Leopard Pro Cycling, kolay kolay kaçış grubu oluşmasına izin vermedi. Etap başında en dikkat çekici olay ise tura başlayan 21 Türk sporcudan yalnızca dördünün son etapta start alabilmesi oldu.
 
 
İlk prim kapısına gelmeden önce başarıya ulaşan kaçış, 1.5 dakikalık bir fark yaratmayı başarırken 62.8’inci km’de ara sprint kapısı geçildi ve Team Wiggins Le Col’den James Fouche en yüksek puanı aldı. Prim kapısının ardından kaçış grubunun farkı 3 dakikaya kadar açtığı görüldü. 93. km’de ise tırmanış kapısı geçildi ve dağların kralı klasmanında 2 puanı alıp mayoyu kazanmayı garantileyen isim James Fouche oldu. Kapının geçilmesiyle ana grupta tempo yükseldi ve kaçış grubuyla fark 1 dakika 40 saniyeye indi. 136. km’de ise turun son prim kapısı geride kaldı ve yeşil mayo klasmanını da James Fouche kazandı. Burada en yüksek puanı Fouche’nin takım arkadaşı Mark Donovan elde etti ve diğer sporcuları takım arkadaşına yaklaştırmadı.
 
 
Beklendiği gibi toplu sprinte sahne olan finişte ise Corendon-Circus’tan Roy Jans etabı kazanmayı başardı ve ana grubun içinde kalan Szymon Rekita genel klasman liderliğini garantiledi. Güne Rekita’nın 9 saniye gerisinde başlayan Giovanni Lonardi(Nipoo Vini Fantini Faizane) ise ikinci sırayı alıp 6 saniyelik zaman bonusuyla farkı 3 saniyeye indirdi ve genel klasmanı ikinci tamamladı. Lonardi etabı kazanabilseydi 10 saniye bonus sayesinde 1 saniye farkla turu kazanacaktı.
 
Tour of Antalya 2019’da klasman sonuçları:
 
 
Genel klasman - magenta mayo:
1. Szymon Rekita (Leopard Pro Cycling) 11:34:09
2. Giovanni Lonardi (Nippo Vini Fantini Faizane) +3''
3. Attila Valter (CCC Development) +11''
 
Dağların kralı - turuncu mayo: James Fouche (Team Wiggins Le col)
 
Puan klasmanı - sarı mayo: Bas van der Kooij (Monkey Town-A Block)
 
Antik kentler - yeşil mayo: James Fouche
 
Takım klasmanı: Leopard Pro Cycling
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Türkiye pazarında resmi olarak yer alan firmalardan Vivo, uzun zamandır gündemde olan ilk Android tablet modelini...