#
#
taktikçi, foruma yazdı.
Yatmadan bir wc ye uğrayalım dedik, bizim ufaklığın odasından dua sesleri, Allahım bizleri koru, doğum günümde akıllı saat alsınlar bana, birde Allahım Göztepe küme düşmesin.
Ulan kendimizi yaktık, gençliğimizi yaktık, yetmedi ufacık çocuğun yaradana ettiği dualara seni ortak edecek kadar sevdirmişiz. Gözlerimden süzülen yaşları yıkamak için hızlıca attım kendimi lavaboya. Bizim günahlarımız çok ama Alllah bari şu kanına girip Göztepeli yaptığımız çocukları sevindirsin.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
nevada, foruma yazdı.
Annem degil galatasaray lisesinde okumayi hic okula gitmedi.okula giden kucuk kardesi dayimdan gazetelerin spor sayfalarindan okuma yazma ogrendi.galatasarayi sevdi abimin adini metin koyacak kadar.o mizrak o cuvala sigmaz liseliler.galatasaray izmirli metin oktay.adanali fatih terim.abim metin. dayim yusuf. annem sabahat demektir.seviye sinavinda 3 puan fazla aldi diye galatasarayin gelecegine ipotek koyanlarin degil.haddim olmayarak ic islerinize karisip surcu lisan ettiysem affola lakin biz karsiyakaliyiz dayanamiyoz zalimin karsisinda ezenin yakasinda olmayi.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
rapid, foruma yazdı.
Konu dışı olacak biraz ama ne zaman Milli takım maçında tribün dense şu koyacağım linkteki böğürtüler aklıma geliyo.
http://www.youtube.com/watch?v=Linc2_Go61w
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
nevada, foruma yazdı.
altay:kutsal tapinak sovalyeleri.hep bi entrika hep alttan alip punduna getirme.organizisyon plan program.
altinordu:sadik turk beyligi.etliye sutluye karismaz efendi
bornova:yagmaci barbar.her tribunde bulunup isleri gucleri makara tukara kavga dogus olan lejyonerler.
buca:acarbeyler.bigun mogollarla dost ertesi gun turkbeyliklerine yanasma.ne idugi belirsiz kararsiz tipler
goztepe:mogol istilacilar.heryerde karsiniza cikabilirler.cok kalabaliklar.ankara uni viransehir hudut farketmez.heryerde bi goztepeli vardir.
izmirspor:sadik devlete nizama bagli beyliktir.
karsiyaka:az ama oz bi davaya adanmis abiler kardesler
yesilova:itaatkar.caliskan
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
snagglepuss, foruma yazdı.

"devrimciTS" dedi ki;

Fransa maçı kadıköy yada ali samiyende oynanmalı diğer türlü hangi şehir olursa olsun fransa öne geçerse maç hali saha moduna döner. bu maçta agresif seyirciye ihtiyaç var.
 
sırplar ve yunanlar bu işi çok iyi yapiyor.

Avni Aker daha iyi bir tercih olur reyis madem hard seviyosun..
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Parken, foruma yazdı.
Yıllar oldu maçlara gitmiyorum. Bu yüzden bu tarz konular için söz hakkımın olmadığını düşünüyorum ama bir iki mesaj var ki iki satır yazmazsam rahat edemeyeceğim.
 
Galatasaray, Darüşşafaka, Vefa, İstanbul Erkek, Kabataş, Pertevniyal ve daha niceleri... Bu okullarda okuyan öğrencilerin kurdukları spor kulüpleri 1940'ların sonuna kadar ağırlıklı olarak kendi ortaokul/lise takımlarıyla mücadele etmiş, 30'lu 40'lı yıllarda başlayan ufak transfer hareketleri 50'li yıllarda artmış ve 60'lı yılların profesyonel lig düzenleriyle beraber oyuncu kadroları tamamen dışarıya açılmıştır.
 
Profesyonel transfer dönemlerine kadar geçen süre ise yine bu takımların birbirleriyle olan oyuncu transferlerinden ibarettir ve spor adına her fırsatta birbirlerini desteklemekten geri durmamışlardır. Örneğin Darüşşafaka'dan çıkan Yalçın Granit bir Galatasaray efsanesi olurken, yatakhanesi yanan Ali Sami Bey ve arkadaşları Darüşşafaka yatakhanesinde kalırlarken Daçka'yı futbolla tanıştırmışlardır. Tarihte bu ve buna benzer o kadar çok olay var ki Türk sporunun temelini oluşturan bu okulların o günkü faaliyetlerini, oluşturdukları tüzükleri bugün için referans alıp komik duruma düşmeyin.
 
Galatasaray özelinde - 1950'ler ve sonrasında lise çıkışlı oyuncu sayısı hızla düşmüştür. Turgay Şeren o dönemin jenerik bir örneği olup devam seneler yerini İzmirli Metin'e, Adanalı Fatih'e, sol alt köşeye sallayan Prekazi'ye bırakmıştır. Galatasaray diğer tüm kulüpler gibi halka mal olmuş, 14 sene şampiyonluk beklerken kitleleri çığ gibi büyümüş, önce şampiyon kulüplerde sonra 90'larda bu halkı her zaman sokaklarda dökmüştür. Mesela Galatasaray hiçbir zaman halkın takımıyız kaygısı yaşamamıştır ama Anadolu'da gittiği heryerde sempatiyle karşılanmıştır.
 
Uzun lafın kısası siz Galatasaray'ı dert etmeyin. Bize Galatasaray'ı anlatmayın.
Bu camia liseliyi de bilir alaylıyı da...
90'ların spor endüstrisinin doğurduğu o liseci zihniyeti de...
 
Son olarak - Şemsettin Sami Bey'in eseri Kamus-i Türki ne kadar bu halkın ise, oğlu Ali Sami Bey'in eseri Galatasaray da o kadar halkındır.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
rayzi, foruma yazdı.
Maçın özetini şimdi izleyebildim. Maçın adamı mahmut demiş arkadaşın biri ama özete göre maçın adamı moldova kalecisi olmalıymış. 10-0 lık maç sayesinde 4-0 bitmiş.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
samiyendin, foruma yazdı.

"blackglass" dedi ki;

kabataş erkek lisesi yada pertevniyal lisesi bir takım kurmuş olsun..yazılı olmayan kurallarına göre baskanda yönetim kuruluda secende secilende liseden olacak demısler..
sen dısarıdan sempati duyup,taraftarı sempatizanı olup acıkcası yancılık yapıp bende ortama kaynıcam,secicem secilicem diyorsun, adam kültürün yetmez diyor acıkcası..
 
ne bileyim ilber ortaylının hoca oldugu üyesi oldugu bir kulübün, baskanı abdürrahim albayrak olamaz diyor adamlar.
adamlar haklı olarak elit kalmak varos tipleri almamak derdinde
 
yanlış takım secmişiniz.
artık kadıköy tarafının takımlarını tutun :wink: ( fenerbahce,moda vs )

söylediğin yerlerde tam emeğin başkenti, banliyo valla..
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
fofanagibi, foruma yazdı.
3.200 km yol yapıp Pazar deplasmanına giden renkdaşlarımız.
 
Bu arada Sarıyerliler muazzam
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Snob, foruma yazdı.
Tebrikler Eskişehir, tebrikler milli takım!
 
Gözümüzün, kulağımızın pası silindi bu akşam...
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
HABERLER