Zaman: 18 Haz 2021, 01:48

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 78 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Sonraki
Yazar Mesaj

centrocampista
 Mesaj Başlığı: Re: Adana Demirspor A.Ş. Oldu
MesajGönderilme zamanı: 03 May 2021, 11:49 
Kullanıcı avatarı

La devlet bakan olup kendi şirketinden bakanlığa ederinin 2 katına ürün kitleyen kişilere göz yumuyor kim takar kulüpleri. Alemsiniz valla.

Başa Dön
Alıntı ile cevapla   Bookmark and Share

rookie
MesajGönderilme zamanı: 03 May 2021, 12:16 
Kullanıcı avatarı

Sanıyorum tüm kulüplerimiz bu yolda ilerlemek zorunda kalacak. Bu A.Ş olayı nedir tam vakıf değilim ama sanki kamuoyunda kurtuluşun bu yönde olduğu aşılanıyor taraftarlara. Bana kalırsa iyi yönetildikten sonra her ikiside uygun olabilir.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 03 May 2021, 15:10 

Öncelikle Adana Demirspor'a hayırlı olsun. Livorno vari takılıyorken olayın buralara gelmesi onlar adına üzücü de olsa ben herhangi bir problem göremiyorum. Olayın en kötü yönünden bile bakılsa ADS eğer bir marka olmasaydı iş bu noktaya bile gelmezdi. Bugün şirketleşmek için göbek atan ama asla şirketleşemeyecek olan bile onlarca kulüp var.

Şirket veya dernek olarak yönetim biçimleriyle alakalı bir çok olumlu, olumsuz yönler yazılabilir. Olaya nerden baktığınıza, uygulayıcıların nasıl uyguladığına bağlı. Futbolda romantiklik dönemi bitti. Dernek yönetiminde ısrar eden arkadaşlar romantiklik peşinde. Türkiye şartlarında etik kurallar çerçevesinde, ahlakla yönetilen dernek biçimine yer yok. Türkiye Cumhuriyeti eskisi kadar ahlaklı, dürüst insanlar barındırmıyor içinde maalesef.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 04 May 2021, 02:32 

Bambochad yazdı:
Sanıyorum tüm kulüplerimiz bu yolda ilerlemek zorunda kalacak. Bu A.Ş olayı nedir tam vakıf değilim ama sanki kamuoyunda kurtuluşun bu yönde olduğu aşılanıyor taraftarlara. Bana kalırsa iyi yönetildikten sonra her ikiside uygun olabilir.

Kulüplerin A.Ş olmasının en büyük sebebi İDARİ ve FİNANSAL durum diyebiliriz.
Yüksek bütçeli kulüplerin dernek olarak yönetilmesi Anonim Şirkete göre biraz daha zor Dernekler önemli kararlarda Genel Kurulu Toplar ( Tüzükte belirtilen çoğunluğu sağlamasıda gerekiyor. ) İDARİ açıdan bu zorlukları var. ANONİM ŞİRKET olduğunda bu iş tamamen Yönetim Kurulu tarafından rahatça yapılıyor Ayrıca Finansman kuruluşlarından DERNEK olduğun zaman kredi teminat v.s kullanman çok çok zor. Ama ŞİRKET olduğun zaman işler farklılaşıyor. Bankalar AŞ statüsünde olduğun zaman ve finansal tablolarında da sorun yoksa çok kolay kredi verebiliyor.

Dernekler ticari faaliyette bulunamazlar. Ama Şirket olduğun zaman Ticari Faaliyette bulunabiliyorsun v.s v.s

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 04 May 2021, 08:32 

Tayyip ömür boyu cumhurbaşkanı mı olacakmış ki Murat Sancakta ömür boyu başkan olsun. Hükümetle gelen hükümetle gider. Hükümet değişincede yeni gelen iktidardan biri satın alır Demirsporu bu döngü her seçim sonucuna göre sürer gider. Livorno maçından bu günlere..

Başa Dön

diffensore
 Mesaj Başlığı: Adana Demirspor A.Ş. Oldu
MesajGönderilme zamanı: 05 May 2021, 04:49 
Kullanıcı avatarı

Eğer kulüpler yasası çıkarsa ki çıkmasa dahi bir tanecik yasa çıksa ve bunu Türkiye’de ki spor kulüplerine anaya adı altında Tff de uygulatmaya kalk bu iş çözülür.

Yasada ki madde şu olacak ; kulüp başkanlığına seçilen kişi seçilmiş olduğu dönem boyunca ki tüm gelir ve borçlardan kişisel olarak tüm yönetim kurulu üyeleri ile birlikte sorumludur.

Ahanda işte bu madde olduğu an,Türkiye’de başkan bulamazsın :D bir çok kulüp kapanır otomatikman. 3.ligten tut,Süper Lig’e kadar bütün liglere en fazla katılabilecek 18’er takım bulabilirsen bulursun.Doğrusu da budur.

Ads hakkında hayırlısı olsun inşallah.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 05 May 2021, 19:06 

60 milyon borçla kulübü devraldı 3 senede borç 220 milyon oldu adam tüm borcun üstüne çizik çekti bunu açıklarkende samimi şekilde ömür boyu başkanınızım dedi kulüp hisselerinin halka arzını gerçekleştireceğini takımın gerçek sahibinin taraftar olduğunu belirtti daha ne olsun ne dememizi istersiniz

3 senedir kulüpte alacağı olan çalışanımız yok içerde parası kalan topçumuz yok sağa sola borcumuz temliğimiz yok yıllardır sene başı tahta açılacak mı belediyeden para gelecek mi Adanalı iş adamları yardım edecek mi diye beklerken takım erkenden kurulup kampa gidiyor kulüp otobüsüne haciz gelmişti bir keresinde

Altyapımız tesislerimizin yan tarafındaydı içeri girmeye çekinirsin o derece şimdi gelin görün altyapı hocaları memnun döndü başkan böyle olmaz dedi 2 kişi görevlendirip Portekize gönderdi Portoyla anlaşma imzalandı Porto modeliyle çalışıyor şu an altyapı 21-22 yaşında oyuncular genç diye 2.ligdeyken bile oynatmazlardı geçen maçımızda 2005 doğumlu altyapı oyuncumuz Sergen oynadı

Hal böyleyken ortada bir samimiyet varken ne diyelim Adanasporun sahibi taraftarla kavgalı takıma yatırım yapmıyor Samsunsporun başkanı Samsunspor için benim malım diyor ortada bunlar varken Göztepe başkanı Mehmet Sepil taraftarın içinde takıma yatırım yapıyor kendi statlarını yaptılar daha ne olsun aradaki farkları görmeden boş konuşmayalım

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 06 May 2021, 00:06 
Kullanıcı avatarı

burri yazdı:
60 milyon borçla kulübü devraldı 3 senede borç 220 milyon oldu adam tüm borcun üstüne çizik çekti bunu açıklarkende samimi şekilde ömür boyu başkanınızım dedi kulüp hisselerinin halka arzını gerçekleştireceğini takımın gerçek sahibinin taraftar olduğunu belirtti daha ne olsun ne dememizi istersiniz

3 senedir kulüpte alacağı olan çalışanımız yok içerde parası kalan topçumuz yok sağa sola borcumuz temliğimiz yok yıllardır sene başı tahta açılacak mı belediyeden para gelecek mi Adanalı iş adamları yardım edecek mi diye beklerken takım erkenden kurulup kampa gidiyor kulüp otobüsüne haciz gelmişti bir keresinde

Altyapımız tesislerimizin yan tarafındaydı içeri girmeye çekinirsin o derece şimdi gelin görün altyapı hocaları memnun döndü başkan böyle olmaz dedi 2 kişi görevlendirip Portekize gönderdi Portoyla anlaşma imzalandı Porto modeliyle çalışıyor şu an altyapı 21-22 yaşında oyuncular genç diye 2.ligdeyken bile oynatmazlardı geçen maçımızda 2005 doğumlu altyapı oyuncumuz Sergen oynadı

Hal böyleyken ortada bir samimiyet varken ne diyelim Adanasporun sahibi taraftarla kavgalı takıma yatırım yapmıyor Samsunsporun başkanı Samsunspor için benim malım diyor ortada bunlar varken Göztepe başkanı Mehmet Sepil taraftarın içinde takıma yatırım yapıyor kendi statlarını yaptılar daha ne olsun aradaki farkları görmeden boş konuşmayalım

Yanlış düşünüyorsun.
Zaman gösterecek. Umarım yanılırım ama hiç güvenilir bir adam değil.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 06 May 2021, 16:27 

Sancak'lar mevcut iktidar ile zaten büyük paralar kazanıyorlar. Bu nedenle 220 milyon ya da 1 milyar tl onların rahatlıkla çizebileceği bir para. Karşılığında da fazlasını alıyorlar zaten. Adam ADS'yi almış ne olsun daha?

Buradaki sıkıntı, mevcut iktidar değiştiğinde ya da mevcut iktidar ile görüş ayrılıkları olduğunda ne olacak?

Kulüplerin kişilere değil sisteme bağlı kalması taraftarıyım.

Allah yardımcınız olsun

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 06 May 2021, 19:28 

altay19on4 yazdı:
Sancak'lar mevcut iktidar ile zaten büyük paralar kazanıyorlar. Bu nedenle 220 milyon ya da 1 milyar tl onların rahatlıkla çizebileceği bir para. Karşılığında da fazlasını alıyorlar zaten. Adam ADS'yi almış ne olsun daha?

Buradaki sıkıntı, mevcut iktidar değiştiğinde ya da mevcut iktidar ile görüş ayrılıkları olduğunda ne olacak?

Kulüplerin kişilere değil sisteme bağlı kalması taraftarıyım.

Allah yardımcınız olsun
Adam sağlık sektöründe her şeyi hükümete neden bağlıyorsunuz bu adam geldi Akpden milletvekili adayı mı belediye başkan adayı mı oldu veya böyle bir söz mü verdi hükümet giderse gitsin keza Adanada seçimi kaybettiler ne değişti protokolde gol olunca Zeydanla sarılıyor bu adam Chp vekilleri eskiden beri arkadaşları bu adamın siyasetle tek alakası Erdoğanı sevip desteklemesi başka bişey değil

Hadi oldu Erdoğan gitti ( ilk seçimde gider inşallah ) bu adam da bıraktı gitti emin ol süper ligde bir Demirsporu kimse ortada bırakmaz hele ki soyadı Sabancı olan arkadaşlar balıklama atlarlar her şekilde sistemin içinde kalır Demirspor

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 78 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Kayıtlı kullanıcılar: Bing [Bot], Bizans1905, Google [Bot], Google Adsense [Bot], kuzeyinkrali, Moskov1925, ogzzz90, saffet8

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  

2001 Tribun Dergi Network

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye