Zaman: 29 Tem 2021, 23:48

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 537 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 54  Sonraki
Yazar Mesaj

attacante
 Mesaj Başlığı: Re: 1959 Yılından Önceki Şampiyonluklar
MesajGönderilme zamanı: 28 Mar 2021, 15:52 
Kullanıcı avatarı

fetö bitti bunlarda bitti biterken de psikolojileri çöktü kafayı yediler her konuda fetö fetö fetö :) kafayı yastığa koyarken kaldırırken kesin fetöyü düşünüyordur. düştüler bir fetö çukuruna çıkarabilene helal olsun.

yukarıda "Lefterler,Metin Oktaylar,Baba Hakkilar gazozuna mi mac yaptilar" denmiş. lefterlerin, metinlerin, hakkıların ulusal lig kurulduğu zaman veya daha sonrasında hiç itiraz ettiğinizi duydunuz mu?

gazozuna maç yapmadılar ama maç yaptıkları lig mahalli idi ulusal değil. metin oktay ise ulusal ligde mücadele etmiş bir çok şampiyonluk ve kupa kazanmıştır.

ulusal şampiyonluk diyebilmek için Türkiyenin her tarafından şartları karşılayan her takımın turnuvalara katılımının sağlanması gerekmektedir. 1959 dan önce istesende şartları karşılasanda bölgesel mahalli turnuvalara katılamıyordun.

Fenerbahçe neden şimdi bu konuyu gündeme getiriyor diyorlar çünkü 80ler de 90larda o günleri yaşamamış yöneticilik yapmış futbolculuk yapmış, bu kararları vermiş hukuksal altyapısını hazırlamış çok insan vardı, şimdi hemen hemen hepsi vefat etti çıkıp o günleri anlatacak kimse kalmadı. tabi ki işin para yönü ve Galatasaraya kaptırdıkları en çok şampiyon olma ünvanını masa başında tekrar almakta var.

bunun yanında bir de akp den aldıkları sonsuz destek var. akp olmasa gündeme dahi getirmezler.

Başa Dön
Alıntı ile cevapla   Bookmark and Share

NO POST!
MesajGönderilme zamanı: 29 Mar 2021, 08:41 

Bana mantıklı gelmiyor açıkçası. Çünkü bazı yıllarda 2 şampiyon var. 1923'ten beri hesaplanırsa bu sefer şampiyonluk sayısı toplam 98 değil 108 falan olur. Fb ile aynı yıl Göztepe, diğer yıl Beşiktaş şampiyon olmuş görünüyor vikipediada.

Bir tane sezonda da şöyle bir şey gördüm.

1. Fb 10 maç 25 puan lider (puan hatalı olabilir örnek olsun diye salladım)
2. Takımı unuttum 8 maç 22 puan (puan hatalı olabilir örnek olsun diye salladım)

Yani ligi 2. bitiren takım 2 maç eksik oynamış. 2 maçta 1 galibiyet 1 beraberlik alsa şampiyon olacakmış. Veya 1 galibiyet ve averaj da yetebilir. Böyle tuhaflıklar var. Saymak mantıklı değil. Bunca yıl herkes kabul etmiş. Akıllara soru işaretleri geliyor kabul eden sen değil misin diye?

Çukuroava Ligi vardı bir zamanlar. Adana, Mersin ve birkaç sezon bir iki şehir daha katılmış bu lige. Adana Demir Spor'un 16 şampiyonluğu oluyor böylece. Mersin İdman Yurdu'nun 4 tane. Bunlar da sayılmalı o zaman sonuçta en az 2 şehrin katıldığı bir lig olmuş bu. :D

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 29 Mar 2021, 09:32 

caGe yazdı:

bunun yanında bir de akp den aldıkları sonsuz destek var. akp olmasa gündeme dahi getirmezler.

:D

Yeni savunma sisteminiz bu mu :))
Bak Türkiye'de kimse mevcut iktidarın aldığı pardon Cumhurbaşkanının kararını kimse ses edemez iken yine bir takım resmi siteden bildiri yayınladı.
Neyse bu gün yarın da siz tepki gösterirsiniz.
Soran olursa biz de teki verdik dersiniz kim bilecek.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 29 Mar 2021, 10:14 

Kime ne faydasi var

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 29 Mar 2021, 11:08 

madem elma, armut, şeftali hepsi toplanıyor.. benim önerim müzedeki tüm kupaların toplanıp şampiyonluk sayılması.. başbakanlık, tsyd, cumhurbaşkanlığı gibi.. o zaman ancak adil bir karşılaştırma olur..

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 29 Mar 2021, 11:29 

@Ressambob

Bak birader,

Ben konu ile alakalı bir yorum yazdım, sen sonra şark kurnazı vs diye aşağılayarak cevap yazdın yorumuma.Yazdığım şey çok basitti aslında.Yıldız olayını ilk kim ortaya attı? Haluk Ulusoy. Haluk Ulusoy döneminde nemalanan kulüp kimdi, sor foruma bak bakalım ne cevap alacaksın? Şampiyonluk sayısında ilk defa öne geçtiniz ve yıldız olayı başlatıldı. Ne tesadüf değil mi? Şu tartışmaların ana sebebi yıldız ve şampiyonluk primine dayalı. Ben de bunu yazdım sadece.Herkesin tarihindeki hakkı teslim edilsin, yıldız ve prim olayı kalksın yazdım.

Sana fetö konusunda benim ispatta bulunmama lüzum yok, gerekenleri ülkeye dönemeyen hain efsaneleriniz itiraf ediyor zaten. Hani o ,posterlerden sildiğiniz efsaneleriniz. Fetö itinin ta kendisi de zamanında himmetlerle dualarla ayağa kaldıracağız Galatasaray'ı demişti zaten, gerekenleri de çok iyi yaptı. Türkiye'de kazandığı kupalar için teşekkür etmeye giden sizden başka camia var mı, hayır.

Fetö gittikten sonra neredesiniz yazmışsın. Senin o nick ile çizebileceğin tek resim cin ali olur.2011 sezonunda bizden 36 puan aşağıda tamamladınız ligi. Transfer yapamayan bir mali yapınız vardı, dökülüyordunuz. Bizim ise kumpas sonrası şampiyon takımımız dağıldı, yabancılarımız gitti. Polis,mahkeme ve kulübe yapılan baskılar ve fetö medyası ile çökmüş bir halde tamamladık sezonu. Buna rağmen bile son maçta bizimle berabere kalarak sevincinizi yaşayabildiniz ve kupaya kavuştunuz.O kumpas olmasaydı, şampiyon olan ve dağılmamış bir takımla ve ligi bizden 36 puan geride tamamlamış bir takım arasındaki mücadele nasıl olurdu bunu anlayabilmen için biraz fosfor almanı tavsiye ediyorum. Kumpasa girmeyen takım olarak bundan da en çok faydalanan da sadece siz oldunuz .Kumpas öncesi forbes dergisine bile konu olan ve sadece futbol değil, voleybol, basketbol,tüm branşlarda silip süpüren kulüp mali olarak bitti, elindeki futbolcuları kaybetti ve fetöye karşı duran tek camia olduğu için örgüt tarafından da cezalandırıldı sürekli.Psikolojisi tamamen çöken Aziz Yıldırım da çıktıktan sonra hatalarıyla bu sürece etken oldu ama 3 temmuzun yaptığı tahribatı görmemek için ressam bob olunmalı sadece.

Bak bir link atıyorum, oku. Çok net anlatmış olayın özetini.

https://www.hurriyet.com.tr/sporarena/y ... i-41140999

Mutlaka onca senede az takımlı kazanılan şampiyonluklar da vardır ama bir çok kupa en az 10 takımın olduğu liglerde kazanıldı. Lefter'in, Metin Oktay'ın gol krallıkları var orada. Gol krallıkları sayılırken şu kadar kere oldu deniyor ama kupalar tu kaka. İtalya, Almanya, İngiltere sürü ile örnek var. Federasyonun kuruluş tarihi 1923. Atatürk kurdurdu. Ama o dönem sayılmıyor. Sebep ne , yıldız. Yıldızları batsın.

Başa Dön

NO POST!
MesajGönderilme zamanı: 29 Mar 2021, 12:37 

Fenerbahçe Spor Kulübü'nün mevcut iktidarın iptal ettiği İstanbul Sözleşmesi'ne itiraz eden,haksız bulan ve muhalefet eden resmi bildiriyi yayınlayalı daha 1 hafta olmadı.Oradan size ekmek çıkmaz.Hükümete yakın değilseniz,hükümet yalakası değilseniz bunun için bir tepki koyun da anlayalım,boş rüzgar yapmayın.

Bu şampiyonluk mevzusu için çürütülecek hiç bir şey yok,bütün Avrupa'da böyle olduğu gibi Türkiye'de de böyle olmalı,olacak da.Hatta daha önce Türkiye'de de oldu Bjk ye 2 şampiyonluk verildi ama konu Fenerbahçe olmadığı için gündeme gelmedi doğal olarak,konu fenerbahçe olmayınca Gs nin de bir itirazı olmadı haliyle.Bütün dertleri tasaları her zamanki gibi Fenerbahçe.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 29 Mar 2021, 13:02 

2010 2011 sezonunda şike yapmasaydın o davalar hiç olmayacaktı kardeşim.
He şike yapmana rağmen fetöye istediklerini verseydi aziz falan, yine o davalar olmayacaktı doğru.
Ama ortada kumpas falan yok. 17 aralıkta bakanların oğlu ne kadar temizse siz de o kadar temizsiniz. Muammer Güler, zafer Çağlayan ne kadar kumpas mağduruysa siz de o kadar kumpas mağdurusunuz bunu unutmayın.

Ayrıca kim kazanılan kupalar için Fethullah gülene teşekküre gitmiş, kim kupa götürmüş abi? Laf arasında sürekli yazıyorsunuz da kim yapmış bunu?

Fetöyle Galatasarayın tek münasebeti, zamanında bu cemaate mensup futbolcularımızın olması. Bir tane yönetici, bir tane antrenör VS yok. Bir tane isim söyle desem kimse söyleyemez. Ama topçuları bir kısmı sohbete gitmiş, bağışta bulunmuş VS. Toplasan bir elin parmaklarını geçmezler. Bir tanesi de şuan sizin teknik direktörünüz.

Aynı şey sizde de olmuş. Fetönün ülkede çok çok daha güçlü olduğu dönemde olmuş. Bizim kaç topçumuzun ismi geçiyorsa sizin de o kadar topçumuzun ismi geçiyor. İtirafçı olan da var aralarında.

Fetö ne seni ayağa kaldırdı nede beni kaldırdı. Sen çaresizce benim karşımdaki başarısızlığına bahane arıyorsun sadece. Kimi gün haluk Ulusoy, kimi gün fetö

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 29 Mar 2021, 13:06 
Kullanıcı avatarı

Daha önce alınan bir karar üstüne farklı bir karar alınabilirmi hukuki olarak ?
Hergelen kendisine göre yorumlayabiliyormu bu durumu?

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 29 Mar 2021, 13:31 
Kullanıcı avatarı

Lion34 yazdı:
Daha önce alınan bir karar üstüne farklı bir karar alınabilirmi hukuki olarak ?
Hergelen kendisine göre yorumlayabiliyormu bu durumu?

bu iş çok tehlikeli noktalara gidebilir ilerki yıllarda.. misal yarın öbür gün tahkim ve tff'de trabzon ağırlıklı bir yapılaşma olduğunda trabzon 3 temmuz için tekrar başvuru yapıp şampiyonluğu alabilir vs.. vs...
oralarda kim gücü ele geçirirse geçmiş yıllar için tekrar başvurular yapılarak farklı kararlar aldırılabilmesinin önü açılmış olur..

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 537 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 54  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Kayıtlı kullanıcılar: 0618, Bing [Bot], Bozkurt1903, cozker, Google [Bot], Google Adsense [Bot], Jason, KapkaraAşk, lacivertACAB, Majestic-12 [Bot], Proudhon

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  

2001 Tribun Dergi Network

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye