Zaman: 07 May 2021, 14:07

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 434 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 44  Sonraki
Yazar Mesaj

centrocampista
 Mesaj Başlığı: Re: Deprem | 30 Ekim
MesajGönderilme zamanı: 31 Eki 2020, 10:53 
Kullanıcı avatarı

görüntüleri izleyince 7 ve üzeri bir deprem olduğu çok belli. 99 da istanbul'da yaşadığımız depremde de aynı şekilde dolaplar,vitrinler olduğu gibi yerde, tabak çanak ne varsa hepsi dökülmüş kırılmış şekideydi. masanın bi aşağı bi yukarı gittiğini dün gibi hatırlıyorum, buz dolabının kapağının açılıp kapandığını... gözüme gram uyku girmedi bu gece üzüntüden. enkaz altındakilere dua etmekten başka birşey gelmiyor elden. sabırlı olun,güçlü olun... tekrarı yaşanmasın inşallah

Başa Dön
Alıntı ile cevapla   Bookmark and Share

attacante
MesajGönderilme zamanı: 31 Eki 2020, 11:03 
Kullanıcı avatarı

Ya birde 6.6 ve 15 saniye mevzusu var.Bunu bile bile yayınlayanın ve bu şekilde oldu diyenin allah bin türlü cezasını ve belasını versin.Tam 1 dakika arabanın kapısını bile açamadım aşağıya inemedim sallantıdan.Buradaki 7-8 milyon İzmir'li gerizekalı bir onlar akıllı.Marmaradan bile 20-30 saniye hissedilen bu deprem nasıl 15 saniye ve 6.6 şiddetinde gelsin anlatsınlar enkaz altında yatan vatandaşlara,yakınlarını kaybedenlere veya yaralanlalara.Bize değil bak onlara anlatsınlar direk.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 31 Eki 2020, 11:16 
Kullanıcı avatarı

biraz önce fox haber de 6.9 32 saniye gibi birşey deniyordu. Ben hatay askeri hastanenin önünde yakalandım,hissetmedim (hızla,dalgın yürürüm genelde) ama 1 dk içinde çığlık çığlıga alıyarak,bayılarak dışarı atınca insanlar deprem sesiyle o zaman ayıldım. İnsanların yüzündeki o korku bambaşka birşeydi.

Başa Dön

centrocampista
 Mesaj Başlığı: Re: Deprem | 30 Ekim- 6.9 Ege Denizi
MesajGönderilme zamanı: 31 Eki 2020, 11:17 

protokol yazdı:
..başladığı an ha geçer ha biter diye geçirdim içimden ama fena vites artırdı ve uzun sürdü.

1999 (7,4) Kocaeli'deki deprem dalgaları daha kısa aralıklı ve şiddetliydi.
2014 (6,8) Ege'deki deprem dalgaları biraz daha kısa aralıklıydı. Toprağın deniz gibi dalgalandığını gördüm.
Bu kez farklı olarak o vites arttırmayı hissettim. Ayrıca uzun aralıklı deprem dalgaları ve bir yüzme etkisi... (Çanakkale'de yaklaşık 20sn'den biraz fazla hissedildi)

Allah yardımcımız olsun.

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 31 Eki 2020, 11:34 
Kullanıcı avatarı

allah'a şükür karşıyaka'da ki evimiz de bir adet çatlak bile yok ben bodrumda ailem izmirde sürekli mesajlaşıyoruz telefonları kitlememek için

ege bölgesi deprem bölgesi ege'yi geç tüm türkiye deprem kuşağında olan bir ülke bunu herkes biliyor.. uzmanlar bas bas bağırıyor istanbul beklenirken izmir bombayı patlattı bu şiddet de bir deprem istanbul'u vursaydı eğer ne olurdu?

çok acilen kentsel dönüşüm mü yapılır ne yapılır bilmiyorum artık ama eski binalara acil el atılmalı tüm ülke genelinde..

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 31 Eki 2020, 11:45 
Kullanıcı avatarı

Onuroloji1912 yazdı:
allah'a şükür karşıyaka'da ki evimiz de bir adet çatlak bile yok ben bodrumda ailem izmirde sürekli mesajlaşıyoruz telefonları kitlememek için

ege bölgesi deprem bölgesi ege'yi geç tüm türkiye deprem kuşağında olan bir ülke bunu herkes biliyor.. uzmanlar bas bas bağırıyor istanbul beklenirken izmir bombayı patlattı bu şiddet de bir deprem istanbul'u vursaydı eğer ne olurdu?

çok acilen kentsel dönüşüm mü yapılır ne yapılır bilmiyorum artık ama eski binalara acil el atılmalı tüm ülke genelinde..

Ne kentsel dönüşümü hocam.Geçen sene yapılan imar affı ile 80 milyonun altına dinamit yerleştirdi şerefsizler.Çürük,kaçak,bozuk ne kadar yapı varsa legalleşip tapu altına aldılar.
Peki ne olacak bunun suçluları ? Adam çıktı 2012 de 40.000 hasar kayıtlı bina tespit ettik dediler İzmir'de.Hangisi yapıldı,hangisi düzeltildi,hangisi kontrol edildi.Hiç hikaye anlatmasınlar.

İstanbulda bu sayı 70-80 bin binaya yaklaşıyor.7 ve üzeri bir depremde allah korusun 1 milyon insanımızın canı yanabilir bu sayılarla.Deprem ülkesiyiz kimsenin sikinde değil hala Kanal İstanbul gibi saçma sapan astronomik projerlerle karşımıza geliyorlar.

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 31 Eki 2020, 11:56 
Kullanıcı avatarı

@ Spanksk

hocam katılıyorum sana aslında demek istediğim daha fazla canımız yanmadan bir an önce önlem alınması toplumsal bir tepki verilsin tweetler atılsın kamuoyuna yansısın bu mevzu.. gerçi bizim halkımız 2 gün sonra unutur gider baştakiler zaten cukka peşinde ne diyim ak. ya allah sonumuzu hayır etsin şansa yaşıyoruz yemin ederim

Başa Dön

NO POST!
MesajGönderilme zamanı: 31 Eki 2020, 12:27 
Kullanıcı avatarı

Eskişehir sallandı Eskişehir... İzmir nere Eskişehir nere ?
Eğer ki dedim merkez üssü Eskişehir değil de uzak bir yerse mutlaka bir yerleri yıktı... Şom ağzıma sıçayım, ne denir ki ?

İzmirde kimselerin beğenmediği dağlık yerlere kurulan evlerde vitrindeki biblolar bile düşmezken, kiraların , ev fiyatlarının tavan yaptığı, orada yaşayanların " nezih " olarak adlandırdıkları yerler perti perişan oldu...

Tayinim çıkmasa 2 ay önce ev tutacağım ilçe bayraklı, bornova... Allah korumuş demekki, kader diyelim...

Eski iş yerim Atatürk Stadı ve Halkapınar Arena'nın durumu da pek iç açıcı değilmiş... Arkadaşlar zor atmışlar kendilerini dışarı...

İzmirliler depreme alışıktır. Yılda 2-3 sefer sallanırlar ama bu sefer farklı geldi kahrolası...

Güzel izmirin, güzel insanlarına geçmiş olsun... Eskişehirde olsa ancak bu kadar üzülebilirdim... Ölenlere Allah rahmet eylesin... Tekrarı yaşanmasın...

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 31 Eki 2020, 12:27 
Kullanıcı avatarı

büyük geçmiş olsun İzmir'e. dünden beri acı acı enkaz altından çıkartılan insanları izliyoruz. şu anda da bir anne ve 4 çocuğunun bulunduğu enkazda anneye ulaşılmış diye anlıyorum. umarım hepsi sağ salim çıkar.

deprem öyle bir travma ki bu ülkede, asla bitmiyor. İzmir, bu boyutta bir depremi ucuz bile atlatıyor gibi gözüküyor. aynısı İstanbul'dan geçen fay hattında olsaydı şu anda çok farklı şeyler konuşuyorduk belki. yıkılan 5-6 tane bina bizi bu hale getirirken İstanbul'da 7 üstü bir depremde yıkılması beklenen 15-20 bin civarı bina olduğu söyleniyor.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 31 Eki 2020, 12:43 
Kullanıcı avatarı

Hepimize geçmiş olsun kimse bu depremin 6.8 ve 18 sn sürdüğüne beni inandiramaz
Sabah ki artci 5 ise deprem 7 'nin üstünde kesinlikle
Sabaha 5 e kadar disardaydik soğuk basinca çocuklar için mecbur girdik eve
Ufak tefek sıva çatlakları dışında bi hasar yok çok şükür
Rabbim herkesin yardımcısı olsun

LG-H818 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 434 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 44  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Kayıtlı kullanıcılar: asalet, Atalay1925, Baidu [Spider], Bing [Bot], brk35, Google [Bot], Google Adsense [Bot], kskgaltayfa, lacivertACAB, Ressambob, scuba1912, spartacus1903, TottiReiz, ultrAnti

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  

2001 Tribun Dergi Network

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye