Zaman: 17 May 2021, 06:28

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 718 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 72  Sonraki
Yazar Mesaj

centrocampista
 Mesaj Başlığı: Re: Liglerden Düşme Kaldırıldı, Yabancı Kuralı Ertelendi
MesajGönderilme zamanı: 30 Tem 2020, 12:26 

brtxs yazdı:
Adam 86-87 sezonunu ornek gostermis:)bosver bizi belesten aldiginiz yayin gelirini iyi kullanin kulubu batirmayin.

noluyo 86-87 olunca mevzu mu değişiyor teki de kocaeli başvurdu biz başvurmadık mavrası çekmiş ben yapmadım abi o yaptı hesabı :lol:

avantadan yayın parasını yemesi şimdi daha tatlı olur sen ona çok kafa yorma batma çıkma işlerine aklın çok eriyorsa mesutla bir görüş sizin borç harç durumu neymiş halledersin belki

Başa Dön
Alıntı ile cevapla   Bookmark and Share

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 30 Tem 2020, 12:36 

kubrick yazdı:

dostum aşağıda takımlar haksızlık yaşadıysa 1. ligin kulüpler birliği toplansın, eksiksiz tüm kulüplerin imzasıyla bursa ve akhisar da süper lige çıkarılmalı diye karar alsın, benim kulübüm çıkıp da vay böyle şey olmaz kararı mahkemeye götürürse ilk ben karşı çıkarım. hatta umrumda olmaz isterse 33 takımla oynansın.

ama buradaki açıklama vay ben çıkamadım o zaman üsttekiler de düşsün.
ne aynı ligdeyiz ne beraber bi yarışımız olmuş. adam gidiyor dahli olmadığı ligin mücadelesinde söz söylemeye çalışıyor. dediğim gibi 1. lig kulüpler birliği böyle karar getirsin, tff ne karar veriyorsa helali hoş olsun.

zincirleme saçma sapan bi mantık. tff bursa da etkilendi ya onları da süper lige aldım dese 2. lig kırmızı gruptan sakaryaspor da diyecek ki bursa niye çıkarılıyor o zaman ben de etkilendim beni de 1. lige alın.
bunun önüne geçilebilir mi?[/quote]

Süper ligde aldığın her hangi bir karar tüm alt ligleri de bağlıyor hocam. Bana göre bahsi geçen bu karardan sonra bu iki camiada haklı duruma geçiyor.Sonuçta onlarda aynı sebepten haksızlığa uğradıklarını düşünüyorlar ve gündem oluşturup Süper Ligde kalmanın peşine düşüyorlar.
Tabi ondan sonra da senin dediğin gibi zincirleme şekilde bir çok kulup işi farklı noktalara taşır, ama alınan kararın bağlayıcı sebepleri oluşur.
Bu kararın alınmasında bütün kulüp başkanlarının kararı var. O sebeple düşen takım taraftarlarının savunma yapacak bir durumları bile olmamalı.Karar tüm klup başkanları tarafından alınmış, kimse çıkıpta ben düşeceğim demez zaten.İnan gram sevmesem de Kayserinin ligde kalmasını isterim ( Malatya hariç) Sizi zaten sevmeyen camia yoktur herhalde.
Burada asıl sorun inanın düşen takımlar değil alınan kararın hangi sebepler ile alındığı.Bunu en iyi Malatya başkanının söylemleri ortaya koyuyor: Malatyalı siyasetçiler bu iş için çalıştı.

En son Bhecfbs tarafından 30 Tem 2020, 12:49 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.

Başa Dön

rookie
MesajGönderilme zamanı: 30 Tem 2020, 12:38 

Adam yukarda yazmis ama anlamada sikinti var galiba kocelispor sike nedeniyle basvuruyo mahkeme olayi sonucu bagliyo anladin?

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 30 Tem 2020, 13:06 

1. Lig kulüplerinin de oy birliği ile küme düşme kaldırılsın kararı var. Bursa yönetimi taraftarın ve medyanın gazıyla boş yapıyor.
Muhtemelen kimse bu kadar saçma bir kararın uygulanmasını beklemiyordu herkes bir fırsata çevirme peşinde haliyle. Yoksa kendi rızan ve oyunla yürürlüğe giren kurala karşı dava açacağını söylemek bursa şehrinin aklıyla alay etmektir !

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 30 Tem 2020, 13:20 

Arberesh yazdı:
Takimin ilk yarida dustu avantadan ligde kalmissin bosver sen bursayi falan bide bizim kulubun yaptigi aciklamaya tepki gosteriyolar:)
puan durumuna bi bak istersen.ilkyarıdan düşmüşüz falan boş yapma. Kardeş dediğimiz insanların yaptığı yorumları hısım dediğimiz takımların mensupları yapmıyor.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 30 Tem 2020, 13:35 
Kullanıcı avatarı

Birileri "Ankaragucu zaten kume dusme hattindaydi , pandemiden sonra değişen bisey olmadi" demis.

Ilk yari transfer yasağı yüzünden takim cok puan alamadı ancak pandemi arasına kadar , yani 2. Yarinin başlama tarihinden , pandemi arasina kadar olan puan tablosunda Ankaragucu 8.ydi. Yani bu ara en çok bizi etkiledi. Ozellikle Rize ve Malatya o dönem çok kötüydü. Rize kurtardı, malatya son anda kaybetti.

Yani mesele haksızlık ve adaletsizlikse, bunlarında degerlendirilmesi gerek.

Ama yine söylüyorum, icimize sinen bir durum değil ancak ülkemizdeki futbol endüstrisinde, hak hukuk diye bir şey olmadığından, cokta kafamıza takmıyoruz. Ayrıca basaksehir maçında 3 puanımız gasp edildi. O gün basaksehiri sampiyon yaptilar ve kimse sesini çıkarmadı bikac trabzon basini dışında. Herkes kafasını kuma gömmüşken, bataklıktan çıkma ihtimali yok bu ülke futbolunun.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 30 Tem 2020, 13:37 
Kullanıcı avatarı

Bursa ya 1.ligde başarılar

LG-H818 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 30 Tem 2020, 13:48 
Kullanıcı avatarı

şehr-i evliya yazdı:
1-orada bir mahkeme kararı var.. lige iade edilmemize bölge idare mahkemesi karar verdi
2-mahkemeye biz başvurmadık, kocaelispor başvurdu..

o olay tamamen hukuk neticesinde hakkımızın teslim edilmesiydi.. bu ise "ben yaptım oldu"..

bursaspor başvuru yapmasaydı nasıl 1. lige geri alınırdı? kocaeli'nin başvurusundan sonra bursa'da mahkemeye başvuruda bulundu ve 2 takımda ligler başladıktan sonra 1. lige alındılar.. normalde bolu zonguldak'a kaybetmiş olsaydıda bursa yine küme düşüyordu, nitekim ligin son haftası şampiyonluğu belirleyecek maçlardan biri olan bursa-bjk maçına bursa iddiasız çıktığı için bjk çok kolay bir galibiyet almış, eğer gs takılsaydı bjk bu sayede şampiyon olacaktı..
o dönem seçimler olduğu için siyaset bu 2 şehre jest yapmıştı.. bölge idari mahkemesinin şike var dediği zonguldak ve bolu takımlarınada hiçbir ceza verilmedi. siyasetin bu müdahalesinden dolayı ortalık yıkılmış, ali uras başkanlığındaki tff komple istifa etmişti ve liglerede haftalarca ara verilmişti. hiçbir delil olmadan idari mahkemenin kanaatle şikeye hüküm vermeside apayrı bir rezillikti zaten..

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 30 Tem 2020, 13:51 
Kullanıcı avatarı

Düşen takımlardan 2 başkan takım kişi ismi vermiyorum sonra hemen üşüşmeler oluyor. Diyor ki “biz pandemi sonrası konsantre olamadık,toparlayamadık”. Oldu ya böyle bi saçmalık mı var? O zaman şampiyonluğun da kaldırılması lazım,biz de pandemiye kadar ligin 2.yarısına çok iyi girmiştik,devam kararından sonra sahada yoktuk. Biz de diyelim konsantre olamadık vs. Trabzon ha keza aynı durumda. Bu bir bahane olur mu? Şartlara ayak uydurup takır takır top oynadı takımlar. Ne konsantre ne pandemi bahane etmediler. Kasımpaşası,Beşiktaş’ı,Rize’si bu takımlar oynadı yani,bu adamlar oynarken sen “biz bu süreçten dolayı konsantre olamadık da bizi düşürmeyin abi” diyemezsin. Bu kararla ligde kalan takımların benim gözümde seneye süper ligde yeri yoktur. Bu karar emsaldir yarın bir gün başına bir şey gelen ve düşen takım da onu bahane eder emsal kararı gösterir. Düşme komple kalkar 10 yıl içinde 250 takımla lig oynarız. Büyüyen Türkiye’nin,çok takımlı büyük ligi.

Ayrıca 18 takımlı sezonda takımlar sezon sonunu zor getirirken fix 40 maç oynanacak ortamda sezon sonunu kimse getiremez. Sanki süper antrenman teknikleri,süper teknolojiler,harika spor insanları var da kulüplerde bir de 40 maça çıkacaklar. 30dan sonra dökülmeye başlar çoğu takım 10 maç sirk havasında oynanır.

Başa Dön

NO POST!
MesajGönderilme zamanı: 30 Tem 2020, 14:01 

La Bursalılar her Ankaragücü mevzusunda koşar adım en öndesiniz oturunda ekmeğinize bakın biri de kulübü batırmayın dikkat edin yazmış çok dikkatliydin maden o dikkati Bursaspor’a verseydin kulübünüzün ekonomisi ortada

Yani sanki lobiyi Ankaragücü yaptı taraftarı da okey vermiş gibi mevzuyu bize yıkma laf sokma çabasına gerek yok

Direk derdimiz Ankaragücü’yle bu zorumuza giden de şu deyin vallaha onu konuşalım lafı böyle eveleyip gevelemeye gerek yok

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 718 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 72  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Kayıtlı kullanıcılar: Bing [Bot], cepni, fikofik, Google [Bot], Google Adsense [Bot]

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  

2001 Tribun Dergi Network

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye