Zaman: 11 May 2021, 06:47

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 4645 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 372, 373, 374, 375, 376, 377, 378 ... 465  Sonraki
Yazar Mesaj

rookie
 Mesaj Başlığı: Re: Coronavirüs
MesajGönderilme zamanı: 08 May 2020, 16:54 

Haziranda düğünüm vardı. evi tuttum eşyaların yarısı da geldi kira da veriyorum. Sizce Eylüle kadar yasak kalkar mı ? Hiç beklemek istemiyorum direk nikah yapıp evime yerleşmeyi düşünüyorum. Açıklama da yapmıyorlar. Keşke 3 ay daha yasakları kaldırmasalar da düğün yapmadan kurtulsam şu işten.

Başa Dön
Alıntı ile cevapla   Bookmark and Share

NO POST!
MesajGönderilme zamanı: 08 May 2020, 17:28 

Fener1907 yazdı:
Haziranda düğünüm vardı. evi tuttum eşyaların yarısı da geldi kira da veriyorum. Sizce Eylüle kadar yasak kalkar mı ? Hiç beklemek istemiyorum direk nikah yapıp evime yerleşmeyi düşünüyorum. Açıklama da yapmıyorlar. Keşke 3 ay daha yasakları kaldırmasalar da düğün yapmadan kurtulsam şu işten.

yasak normal şartlarda kalkmamalı ama düğün salonları ben de açılacağım diye bastırıyor... bence temmuz gibi açacaklardır en geç.

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 08 May 2020, 18:44 
Kullanıcı avatarı

Silivri 7 Nolu L Tipi Hapishanesi'nde 44 mahkumun coronavirüs testi pozitif çıkmış.
Testi pozitif çıkanlardan ikisi hastanede, diğerleri hapishanede karantina altına alınmış.

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 08 May 2020, 19:57 
Kullanıcı avatarı

Van Valisi Mehmet Emin Bilmez, Van’da bazı yurttaşların ‘tedbirsiz ve sorumsuzca’ davranmalarının normalleşme gidişatını engellediğini söyledi.

Kentte, son olarak yasak olmasına rağmen bir mahallede taziye çadırı kurulmuş, yaşanan durumun ardından taziye bağlantılı koronavirüs testi pozitif çıkan vaka sayısı da kısa sürede 51’e yükselmişti.

Yaşanan vaka artışlarının ardından durumu değerlendiren Bilmez “Bu vakalar toplum sağlığımızı tehdit eder hale geldi. Bundan dolayı normalleşme süreci için atacağımız adımları ötelemek zorunda kalacağız. Bu vatandaşlarımız sadece kendi sağlıklarını değil, toplumun sağlığını da tehlikeye atıyorlar” diye konuştu.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 08 May 2020, 20:27 

İnsanlar bıkkınlıktan tedbirleri salıp sokağa karıştıkça virüsün bulaşıcılığı ve mortalitesi düşüyor. Herkes, sokakta en yakınındakini tutup dudağına yapışırsa bir haftaya kalmaz yeni vaka sayısı sıfır olur. Söylediklerim tıp bilimiyle çelişiyor gibi görünebilir ama açıklanan verilere göre istatistik bunu gösteriyor.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 08 May 2020, 21:57 
Kullanıcı avatarı

Normalleşmemizi güzel anlatmış Yılmaz Özdil

https://www.sozcu.com.tr/2020/yazarlar/ ... e-5800773/

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 08 May 2020, 23:02 
Kullanıcı avatarı

Batman Valisinden Normalleşme Süreci Açıklamaları...

Batman Valisi Hulusi Şahin: Ciddi tedbirler almazsak bayram bize zehir olabilir.

Hulusi Şahin, kentte artan koronavirüs vakalarına dikkat çekerek, radikal kararlar alma zorunda olduklarını ve Ramazan Bayramı’nda sokağa çıkma yasağı uygulanması için hükümete öneride bulunabileceklerini söyledi.

https://tele1.com.tr/batman-valisi-cidd ... CMB0VRm3DY

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 09 May 2020, 12:16 
Kullanıcı avatarı

Bilim Kurulu Üyesi Tezer uyardı ve ekledi: 2'nci dalga kaçınılmaz olur

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Hasan Tezer, sokakta görülen kalabalıklar ile ilgili, "Belki rakamların iyiye gitmesi, insanlarda artık bittiği algısını oluşturuyor. Bitmedi. Her şey bu kadar iyi giderken bize düşen kuralları sağlayamazsak 2'nci dalga kaçınılmaz olur, 3'üncü dalga bile olabilir"

Mynet.

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 09 May 2020, 13:04 
Kullanıcı avatarı

biz birinci dalgayı görmedik ikinci dalga nasıl olacak merak ediyorum. Türkiye de dün şimdiye kadar tespit edilen vaka sayısı 135.569 toplam vefat 3.689 iyileşenler toplam iyileşen 86.396

toplam vaka 135.569
toplam vefat 3.689
toplam iyileşen 86.396
sonuç = 45.511 henüz acil servislerin kapasitesi yüzde 40 civarında! düşündüm de, sağlık sistemimiz süper diyoruz bazı avrupa ülkeleri de aynısını iddia ediyor. madem öyle neden şu an tüm dünya covid-19'a odaklanmış diğer hastalara bakılmıyor? böyle süper sağlık sistemi olmaz! süper sağlık sistemi bütün hastalananlara aynı anda hizmet verendir.

Sorular;

vefat edenlerin kaçı direk coronadan, kaçı corona sayesinde(ön hastalıklar) hayatını kaybetti?

tekrar soruyorum, ikinci dalga sonbahar da gelecek deniyor. aynı mevsim her yıl olduğu gibi grip salgını başlıyor, covid-19 ile influenza virüsleri nasıl ayıracaklar?

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 09 May 2020, 15:12 
Kullanıcı avatarı

Beşiktaş dan açıklamada:

"8 Mayıs Cuma günü, BJK Nevzat Demir Tesisleri’nde, tüm futbolcularımız, teknik heyetimiz ve tesis çalışanlarımıza COVID-19 testi yapılmıştır. Yapılan testler neticesinde, bir futbolcumuz ile bir çalışanımızda pozitif COVID-19 test sonucu tespit edilmiştir. Testi pozitif sonuçlanan futbolcumuz ile çalışanımızın takip ve tedavi sürecine, ilgili prosedürler doğrultusunda derhal başlanmıştır."

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 4645 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 372, 373, 374, 375, 376, 377, 378 ... 465  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Kayıtlı kullanıcılar: Bing [Bot], bunela, cordelia1912, Google [Bot], Google Adsense [Bot]

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  

2001 Tribun Dergi Network

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye